فهرست
گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- 

قبل از نود 1- برای مان نوشته اید که اگر به بخش هایی از نود انتقاد وارد می دانیم، پس چرا هر هفته برنامه را به دقت تماشا می کنیم؟ این سوال از آنجا سوال خوبی ست که اساسا جواب ساده ای دارد. توی هر گزارش زنده از برنامه، نود با عنوان «برنامه ای که دوستش داریم» معرفی می شود. پس، کلیت ماجرا درست و حسابی ست و نود هم مثل همه پدیده های دیگر، نقاط ضعفی دارد که شاید بیان شان، به مسیر برنامه کمک کنند. از شما که پنهان نیست، حتی آی اسپورت هم با این جلال و جبروت این چند روز اخیر نقطه ضعفی به نام قطع و وصل شدن پیدا کرده است! 

قبل از نود 2- از قطع شدن گفتیم. اگر یکهو وسط گزارش نود رفتیم روی هوا، بدانید ما نشسته ایم و گزارش را ادامه می دهیم. حتی اگر از نظرتان ناپدید باشیم! 

-اولین نودِ پاییز، 22 و 42 دقیقه دوشنبه هفتم مهرماه آغاز می شود. 

-عادل از کاروان دوست داشتنی ایران در اینچئون یاد می کند. آن ها گل کاشته اند اما کاروان دوست نداشتی قزاقستان دارد دست نیافتنی می شود! 

- سوال نظرسنجی به انتخاب گل برتر شهریور ماه اختصاص دارد. یکی را یک ایرانی(جهانبخش) توی اروپا زده و بقیه را بازیکنان لیگ ایران، اروپایی زده اند. 

- گزارشگر حساس ترین بازی هفته(سپاهان- تراکتور) در لحظه های گزارش موقعیت های سپاهان، چیزی شبیه محتشمیان است به هنگام گزارش بازی های حساس تیم ملی والیبال!  اینکه ادینیو، ادینیوست و ادینهو نیست هم هنوز یک مسئله لاینحل باقی مانده است.

- توی شلوغ پلوغی سپاهانم یه گل زد. این تحلیل رسول خطیبی از گل تیم رقیب است. خود تراکتوری ها ابتدا اجازه دادند چند ساعت بگذرد و حسابی خلوت بشود و بعد گل بزنند. 

- 10 دقیقه ای می شد میثاقی را توی شبکه سه ندیده بودیم و عجیب دلتنگش شده بودیم.  او که این روزها برنامه ویژه بازی های آسیایی را اجرا می کند، این بار در همان ابتدای برنامه تقویم 90 را روی روی آنتن می رود. همان بخش وزینی که می دانید.


تولد ویل اسمیت است این هفته، اولین راه آهن نیز کشیده شده و نیوکمپ را هم افتتاح کرده اند. برتولوچی هم آدم خوبی بوده و از ترکیب شیر و موز هم نمی شود آب پرتقال درست کرد. این ها را معمولا از تقویم 90 می فهمیم. 

- نود درجه این هفته ها طولانی تز از همیشه شده است. به نظر می رسد فردوسی پور علقه عجیبی به بالیوود دارد اما توی مصاحبه هایش هنوز این موضوع را علنی نکرده است. این بار البته شاید برای اولین بار میکس موسیقی مرتبط با سینمای هند با داستان عجیب و غریب تلاش مازیار زارع برای خروج از زمین خوب درمی آید. 

اوج کار گزارش ویژه جواد خیابانی در بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان آنجایی ست که او بعد از گل دوم سرخپوشان در لحظات انتهایی نیمه اول، ادعا می کند که پرسپولیس بازنده به رختکن نخواهد رفت. لابد اگر  بازی یک یک تمام می شد، پرسپولیس بازنده به رختکن می رفت! 


گواردیولا روی ایر 

-اشتباه کرده اید اگر تصور کنید شباهت های ویسی و گواردیولا تنها به مسائل ظاهری مربوط می شوند. به همین برکت، خود نسخه اصلی گواردیولا هم بعد از هر باخت از خصومت شخصی داور با خودش حرف می زند و از اینکه یک نفر یک جایی جلوی «پروفشنال»شدن اش را گرفته. 

-داور مسئول کمیته آموزش است و مسئول کمیته آموزش، داور. چرا؟ 

- قضاوت بازی خانگی پرسپولیس با استقلال خوزستان هم البته کم نظیر است. سه کارت قرمز برای دو تیم نادیده گرفته شده و داور بدون آنکه پنالتی را ببیند خطا گرفته و کمک داور صحنه را تماشا کرده و خطای خود نوری را گرفته است!  تصاویر آهسته نشان می دهند این صحنه آنقدر پنالتی بوده که خود پنالتی آنقدر نیست! 

واقعا؟


- بعد از درخشش خیره کننده در اهواز، انتظار می رفت مهاجم اماده این روزهای نفت مهمان نودِ این هفته باشد. او تا زمان دانشگاه حتی یک بازی فوتبال واقعی را تجربه نکرده بوده است! 

- در  ایران اساسا دو چیز ترک نمی شوند. یکی نصحیت سربازها توسط مهدی هاشمی در تمام فیلم ها و سریال ها و دیگری سوال تردید برانگیز فردوسی پور در مورد سال تولد مهمان برنامه اش! 


وحید امیری تا همین 5 سال قبل روی چمن فوتبال بازی نکرده بود اما حالا عضوی از لیست تیم ملی برای اردوی پرتغال است. او علاوه بر نود، کیسِ مناسبی برای برنامه احسان علیخانی نیز هست! 

- طبق اعلام نریشنِ مزدک در بخش نود تا نود، بازیکنان صبا در یک اقدام «فرهنگی» از گلزار شهدای قم بازدید کرده اند. مرفاوی نیز اینجا احساس آرامش می کند و حال خوشی دارد اما هنوز هم بعد از هر تمرین ترجیح می دهد به تهران برگردد.

- مدافع یک و نیم میلیاردی تراکتور، با استفاده از «کف ریش» با محمدرضا خلعتبری شوخی می کند. منظور آل نعمه البته خمیرریش است! 

- فردوسی پور این یکی گفتگو را هم با شیوه اشاره به گذشته و آینده اداره می کند و کمتر حرفی از حال به میان می کشد. 

کم توجهی به جادوگر


- بحث انتخاب علی کریمی به عنوان دستیار کی روش، یکی از مهم ترین موضوعات روز فوتبال ایران است که موج ها و ضدموج های فراوانی به همراه داشته است. نود اما از کنار این موضوع به سادگی عبور می کند. فردوسی پور معتقد است کریمی حتما می تواند به تیم ملی کمک کند، البته اگر بخواهد و انگیزه داشته باشد. 

- حتی هنگ کنگ هم به دور دوم بازی های آسیایی صعود کرده. تیم وینگادا اما حتی با خود جکی چان هم برای صعود به دور بعد شانسی نداشت! 

- مهدی رجب زاده در میانه راه شادی بعد از گلزنی به استقلال، از درآوردن پیراهنش پشیمان می شود اما خیلی زود دیر شده است برای کارت زرد نگرفتن. 

- امیر قلعه نویی مطمئن است(سه بار) که استقلال قهرمان می شود. او همین چند هفته قبل مدعی شده بود مربی ای که قول قهرمانی بدهد مربی نیست، بزرگوار هم نیست! 

-پیام های بازرگانی میانِ نود به اندازه ای طولانی هستند که برای دوباره هماهنگ شدن با برنامه به یک آنچه گذشت نیاز است! 

- عجیب ترین اتفاق همه این هفته های لیگ، در نود امشب روی آنتن می رود. سی دقیقه از بازی گسترش و ملوان گذشته که ناگهان کاپیتان انزلیچی ها بازوبند را در میانه زمین رها می کند و با دست تکان دادن برای هوادارها به سمت خروج از زمین گام برمی دارد اما کادر فنی ملوان به هر قیمتی که شده او را دز زمین نگه می دارند. او می ماند و گل تساوی بازی را می زند و انگشت اشاره اش را نشانه می رود سمت هوادارهایی که بعد از عقب افتادن از حریف، به او توهین کرده بودند. مازیار از باشگاه می خواهد که دیگر سر تمرین حاضر نشود. او هم درست مثل اولادی و خداحافظی اش، جوگیر شده است! 

- فرارسیدن پاییز خبر خوبی برای مجید جلالی ست. او حالا دیگر می تواند با خیال راحت ژاکت معروفش را به تن کند و بدون سوال شنیدن در مورد بی ارتباطی گرمای هوا و این ژاکت به کارش ادامه بدهد. 

- اصلا قانون برای این ساخته شده که آدم ها دورش بزنند. جمله طلایی نود امشب متعلق به مدیرعامل نفت مسجدسلیمان است. 

- نود که هفته گدشته 3 ساعت و 45 دقیقه طول کشیده بود، حالا در زمانی کمتر از 3 ساعت و بدون ماجرای خاصی تمام شد. این دومین برنامه بی اتفاق متوالی نود بود. برای دوباره مهیج شدن نود، درخواست مایلی کهن داریم! 

  ۸  
آی اسپورت
2014-09-30 01:39:51
نظر دهید

۸ نظر
کیروشی پور
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۵۳
بنده خدا چقد گشته ی کارشناس ک اوون پنالتی مضحک و ابلهانه رو تایید کنه رو آورده :))) گناه داره بنده خدا کیروشی پور ! کسی یادشه آخرین باری ک کارشناسای داوری نود علیه لنگ نظر دادن کی بوده! :)) رقت انگیزه این نوکر اجنبی
هوادارچلسی کبیر
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳، ۰۰:۳۴
این برنامه چرک هم ارزش داره که گزارش میکنین؟
ferial
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۲۱
ببخشید ها! برنامه ورزشیه نه کمدی- دراما که مایلی کهنشو زیاد کنه خخخخ
آرش
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳، ۰۷:۲۲
عادل دلال پور
-
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳، ۱۳:۲۰
در پاسخ به کیروشی پور: عزیزم حرس نخور آب یخ بخور!!! اصلا گور پدر کارشناس! چشم داشتی که عقل چطور؟؟ فقط منطق نداشتی وگرنه اون پنالتی واضح بود جای حرف نداشت!!
دو کلمه حرف حساب
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳، ۱۳:۲۳
تا کور شود هر آنکه نتواند دید! مجبورید میشینید نگاه میکنید؟؟ اگه قبلوش ندارید نبینید و اخبارشو نخونید! ولی خودتون هم میدونید که نود فقط آنچه را که هست به تصویر میکشه!!!
پویا
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳، ۱۳:۲۷
این آدم به طرز وحشتناکی پرسپولیسیه و دیشب تمام تلاششو کرد که دایوینگ ممد نوری رو زوری بگه پنالتی بود
-
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳، ۱۶:۲۵
کی پویا ، اگر منظورت فردوسی پور که اصلا حرف نزد و اگر منظورت مرادی که در دوران داوریش همیشه به ضرر پرسپولیس سوت زد ، بگو استقلالیم خلاص
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر