فهرست
تاج: موادمخدر در لیگ وجود ندارد/ تیم‌های آسیایی حذف شوند، بیچاره‌ایم!/ از لیگ عربستان عقب افتادیم
تاج: موادمخدر در لیگ وجود ندارد/ تیم‌های آسیایی حذف شوند، بیچاره‌ایم!/ از لیگ عربستان عقب افتادیم

تاج: موادمخدر در لیگ وجود ندارد/ تیم‌های آسیایی حذف شوند، بیچاره‌ایم!/ از لیگ عربستان عقب افتادیم

آی اسپورت- رئیس سازمان لیگ امروز در کارگاه آموزشی افسران مبارزه با دوپینگ حاضر شد و پیرامون مسائل زیادی از جمله تیم‌ملی و کارت‌های پایان خدمت صحبت کرد.

برنامه لیگ تغییر نمی‌کند

امروز در نامه‌ای به کفاشیان اعلام کردم با توجه به صحبت‌های قبلی با کی‌روش و اعلام برنامه یک ساله لیگ دیگر امکان تغییر برنامه لیگ برای تیم ملی وجود ندارد و همه چیز تا پایان فصل مطابق با توافقات قبلی پیگیری خواهد شد. بحث اختلاف نظر با کی‌روش نیست و ما تنها این موضوع را اعلام کردیم که در ادامه سبب مجادله‌ای نشود.

نباید بازی‌ها ناجوانمردانه باشد

ستاد کنترل دوپینگ کارش را به خوبی انجام داده، ما معتقدیم نتایج مسابقات نباید ناجوانمردانه و با نامردی رقم بخورد.

از تبلیغات درآمد کسب می‌کنیم

ما اکنون در سازمان لیگ دو بحث داریم یکی بحث کاهش هزینه‌ها که این موضوع مربوط به بخش کمیته مبارزه با دوپینگ هم می‌شود و دیگری افزایش درآمدها که این کار را از طریق تبلیغات انجام می‌دهیم.

تایپیست‌های سازمان لیگ را کم کردیم!

با وجود کاهش هزینه کمیته مبارزه با دوپینگ کارش را به خوبی انجام می‌دهد. ما حتی در کارکنان و تایپیست‌های سازمان لیگ هم کاهش نیرو داشته‌ایم تا این کاهش هزینه انجام شود. موضوع افزایش هزینه‌ها هم بحث حق پخش است که امیدوارم در نهایت با تعامل برطرف شود.

بحث موادمخدر در لیگ خنده دار است

یک موضوع دیگر که معتقدم بعضی مواقع مطرح می‌شود بحث استفاده از مواد مخدر در لیگ است که این بحث کاملا خنده‌دار است. وقتی ما از تمامی بازیکنان تست می‌گیریم و اگر آن‌ها مواد نیروزا مصرف کرده باشند متوجه می‌شویم، چگونه ممکن است استفاده از مواد مخدر در لیگ انجام شود؟ به نظرم این بحث از پایه بی‌اساس است.

تیم‌های آسیایی حذف شوند، دچار بیچارگی شدیم

یک موضوع دیگر بحث لیگ قهرمانان آسیا بود که روز گذشته جلساتی را با افشارزاده و منتقمی برگزار کردیم و پیش از آن هم با سیاسی رئیس هیئت مدیره پرسپولیس جلسه داشتیم. جلسات مفصلی هم با مسئولان دو باشگاه نفت و فولاد خواهیم داشت چرا که اگر این 4 باشگاه در لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند برای ما بیچارگی است.

امکانات تیم‌ها در آسیا مهم نیست

دیگر به مباحثی به ورزشگاه و امکانات آن کاری ندارد و تنها نتیجه را ملاک قرار داده است. به عنوان نمونه ما در حال حاضر 3 ورزشگاه درجه A آسیا اضافه کرده‌ایم اما این مسئله برای AFC مهم نیست.

احتمال کاهش سهمیه وجود دارد

به دلیل آنکه در دوره قبل نمایندگان ما نتایج خوبی نگرفتند لیگ ایران از لیگ عربستان عقب افتاد و با ژاپن هم فاصله میلیمتری داریم که اگر ژاپن هم از ما عبور کند آن وقت شاید سهمیه 1+3 ما به 2 یا یک سهمیه کاهش یابد که در آن صورت برای بازگشت به شرایط فعلی سال‌ها زمان پیش‌رو خواهد بود.

تغییری در بودجه آسیایی‌ها نداشتیم

در این باره هیئت رئیسه فدراسیون مشغول بررسی افزایش بودجه برای 4 نماینده ایران در لیگ قهرمانان است که این موضوع تنها مربوط به پرسپولیس نیست و در مورد هر 4 تیم آسیایی این بحث را بررسی می‌کنیم که البته تاکنون تغییری در آن ایجاد نشده است.

برای مجوز بازی بازیکنان سرباز تبعیض قائل نمی‌شویم

در مورد درخواست پرسپولیس برای صدور مجوز بازی حسین ماهینی تا نیم‌فصل باید گفت این یک بحث کلی در حال شکل‌گیری است و تفاوت میان ماهینی و حمودی با دیگر بازیکنان سرباز وجود ندارد. باید به گونه‌ای تصمیم‌گیری کنیم که سبب تشویق بازیکنان متخلف نشود. باشگاه‌ها هم به ما می‌گویند که ترکیب خود را بر روی استفاده از این بازیکنان چیده‌ایم و از سوی دیگر پولی که به آن‌ها داده‌ایم نمی‌توانیم پس بگیریم. در ترکیب تیم فولاد 6-7 بازیکن این مشکل را داشته‌اند یا در مورد پرسپولیس 3-4 بازیکن با مشکل روبه‌رو شده‌اند. بنابراین باید در این زمینه فکری کنیم.

وزیر پیگیر حق پخش است

بحث حق پخش تلویزیونی در حال پیگیری است و وزیر ورزش و جوانان به همراه مناف‌ هاشمی در حال پیگیری است و از سوی دیگر تقدس‌نژاد هم با رئیس سازمان صداوسیما رایزنی‌هایی انجام داده است. باید دید دو طرف بر سر چه عدد و رقمی به تفاهم می‌رسند. امیدوارم در نهایت نتیجه به سود فوتبال باشد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-30 10:38:21
نظر دهید
۱ نظر
محمد حسن دارابی نیا
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۳
شرم آوره
باید شما ها رو به جای اونا سربازی ببرن تا حالتون جا بیاد
برای بار هزارم از همه ی فوتبال ایران حالم به هم می خوره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر