فهرست
درخشان: مگر می‌شود مرا به این زودی محک بزنید؟/ فرصت ندارم بازیکن جدیدی ببینم/ امکانات ما و سپاهان یکی نیست
درخشان: مگر می‌شود مرا به این زودی محک بزنید؟/ فرصت ندارم بازیکن جدیدی ببینم/ امکانات ما و سپاهان یکی نیست

درخشان: مگر می‌شود مرا به این زودی محک بزنید؟/ فرصت ندارم بازیکن جدیدی ببینم/ امکانات ما و سپاهان یکی نیست

آی اسپورت- حمید درخشان در خصوص شرایط پرسپولیس پیش از دیدار این تیم مقابل سپاهان، جذب بازیکنان جدید و مسائل دیگر با فارس گفت‌وگویی انجام داده است که در زیر می‌خوانید:

در خصوص وضعیت پرسپولیس پیش از دیدار مقابل سپاهان صحبت کنید...

خوشبختانه وضعیت خوبی داریم اما یکی دو مصدوم داریم که اگر آن‌ها به ما برسند می‌توانیم با ترکیب کامل‌تری به مصاف سپاهان برویم هرچند که پزشکان تیم هم تلاش می‌کنند تا بازیکنان مصدوم ما هرچه سریع‌تر آماده شوند.

پرسپولیس از نظر تاکتیکی به آن مرحله‌ای که شما مدنظر دارید رسیده است؟

نه! ما هنوز خیلی کار داریم و هنوز مشکلاتی هست که آهسته آهسته باید آن‌ها را برطرف کنیم و به همین دلیل به زودی به آن اهدافی که داریم نمی‌رسیم. کار ما زیاد و سخت است اما آهسته آهسته می‌رویم تا به خواسته‌هایمان برسیم.

این روزها باشگاه پرسپولیس مشغول رایزنی‌هایی است تا محرومیت صادقیان بخشیده شود و حتی گویا خودتان دیروز هم به فدراسیون فوتبال رفتید تا این مسئله را پیگیری کنید. این موضوع به کجا رسید؟!

نامه‌ای نوشتیم که در آن صادقیان فرجام‌خواهی کرده و امیدوارم که بررسی شود تا ببینیم چه جوابی به ما می‌دهند.

صحبت از حضور بازیکن سلتیک اسکاتلند در تیم پرسپولیس شنیده می‌شود. آیا این بازیکن مدنظر شما بوده یا نه؟

ما چند بازیکن را مدنظر داریم که یکی از آن‌ها همان بازیکن سلتیک است اما تلاش می‌کنیم تا از بازیکنانی که به ما پیشنهاد شده بهترین‌ها را به تیم اضافه کنیم اما باید بگویم که خودم فرصتی ندارم که بخواهم به سفر بروم و بازیکن انتخاب کنم چراکه بازی‌ها همگی پشت سرهم است اما تلاش می‌کنیم که با اطلاعاتی که می‌گیریم درباره خرید بازیکن جدید به جمع‌بندی خوبی برسیم.

در تعطیلات لیگ برتر که بعد از هفته یازدهم شروع می‌شود شما برای پرسپولیس چه برنامه‌ای دارید؟

ما اردوی یک هفته‌ای را که به احتمال فراوان در ترکیه خواهد بود برگزار می‌کنیم اما شاید محل اردو یک درصد تغییر کند اما برای برگزاری اردو تلاش می‌کنیم تا با آمادگی بیشتری از نظر بدنی وارد مسابقات جام حذفی شویم.

پرسپولیس در هفته یازدهم در حساس‌ترین دیدارش تا اینجای لیگ باید در اصفهان به مصاف سپاهان برود از این تیم چقدر شناخت دارید؟

سپاهان تیم بسیار خوبی است و از اول فصل خوب کار کرده و منسجم جلو آمده است. آن‌ها مثل ما مشکلات ندارند اما همه دیدند که ما چقدر فراز و نشیب داشتیم اما خدا را شکر آهسته آهسته بهتر می‌شویم و فکر می‌کنم تا بازی با سپاهان به شرایط ایده‌آل‌تری برسیم.

سپاهان و پرسپولیس امسال تشابهات بسیار زیادی داشتند به طوری که هر دو تیم در یکی دو روز کادر فنی تغییر کرد. آیا این شرایطی که سپاهان دارد به ضرر شماست یا به نفع‌تان؟

سپاهان سازماندهی خوبی دارد و تغییرات آن‌ها فقط شامل تغییر مربی بود و مثل ما دچار حاشیه نشدند. در سپاهان یک مربی رفت و یک مربی آمد اما پرسپولیس تیم بزرگ‌تری است و قاعدتا حاشیه‌های این تیم هم بزرگ‌تر است اما امیدوارم که با این تمرکزی که داریم تا با بازی با سپاهان این شرایط را حفظ کنیم تا در اصفهان یک بازی خوب برگزار کنیم و دست پر از زمین بیرون بیاییم.

عده‌ای از کارشناسان فوتبال اعتقاد دارند دیدار با سپاهان سنگ محک اصلی پرسپولیس حمید درخشان خواهد بود. خودتان این موضوع را قبول دارید؟

مگر می‌شود یک مربی را با 3- 4 بازی محک زد؟!

منظور آن‌ها این است که سپاهان قدرتمندترین حریفی است که تا به حال پرسپولیس با حمید درخشان با آن برخورد کرده است...

شما به ابزار ما نگاه کنید این همه مصدوم و محروم داریم. این گونه که مربی را ارزیابی می‌کنند. ارزیابی به این گونه عادلانه نیست. ارزیابی عادلانه این است که به صورت پایاپای هردو تیم از نظر امکانات برابر باشند و بعد مبارزه کنید و ارزیابی شوید. من این گونه ارزیابی را منطقی نمی‌دانم اما تلاشمان را می‌کنیم تا در اصفهان بازی قابل قبولی انجام دهیم و با اقتدار به میدان برویم.

پرسپولیس در هفته چندم به آن تیمی که شما مدنظر دارید می‌رسد؟

من فکر می‌کنم پرسپولیس در دور برگشت آن تیمی می‌شود که دوست دارم و آن‌گونه که می‌خواهم بازی می‌کند چراکه من پرسپولیس را با طراوت و قدرتمند می‌خواهم.

اینکه می‌گویند اگر پرسپولیس با امتیاز از اصفهان برگردد در کورس مدعیان باقی خواهد ماند را قبول دارید؟

تمام تلاش ما هم همین است که در اصفهان امتیاز از دست ندهیم و امتیاز بگیریم. تلاش ما این است که هفته به هفته امتیاز بگیریم تا به بالای جدول برسیم.

اما شاید این از خوش‌شانسی شماست که حریفان صدر جدولی‌تان هر هفته امتیاز از دست می‌دهند...

طبیعی است که اگر ما هم جایمان را با تیم های صدر جدولی عوض می‌کردیم و امتیاز از دست می‌دادیم خوش‌شانسی برای تیم‌های دیگر بود. این طبیعت فوتبال است که وقتی تیمی رقبایش را تعقیب می‌کند و آن‌ها امتیاز از دست می‌دهند این موضوع خوبی است. به هر حال رقبا استپ می‌کنند و ما به آن‌ها می‌رسیم.

لیست تیم ملی هم اعلام شد و از پرسپولیس 3 بازیکن به همراه مهرداد پولادی انتخاب شدند. شما به عنوان سرمربی پرسپولیس فکر می‌کنید این تعداد بازیکن کافی بود یا باید بیشتر دعوت می‌شد؟

4پرسپولیسی دعوت شدند و از سرمربی تیم ملی تشکر می‌کنم که 4 بازیکن از ما را به تیم ملی دعوت کردند اما فکر می‌کنم پرسپولیس در یکی دو هفته آینده می‌تواند بازیکنان بیشتری به تیم ملی بدهد و این حرف را با توجه به وضعیت تیم می‌گویم چراکه ما هفته به هفته بهتر می‌شویم و فکر می‌کنم از بازیکنان ما کسانی هستند که بتوانند به تیم ملی کمک کنند.

بازیکنان پرسپولیس همگی از شرایط روحی حاکم بر تیم رضایت دارند. خودتان بگویید که چه اتفاقی افتاده که بازیکنی مثل عباس‌زاده در دو هفته سه گل می‌زند؟

من از بازیکنان پرسپولیس تشکر می‌کنم که بازیکنان این شرایط را درک می‌کنند و این مسئله مرا خوشحال می‌کند. یکی از موفقیت‌های بازیکنان این است که خوب تمرین می‌کنند و خوب به فرامین کادر فنی گوش می‌دهند و به همین دلیل است که من روز اول گفتم پرسپولیس بازیکنان باکیفیتی دارد اما باید کیفیت آن‌ها به معرض نمایش گذاشته شود. الان می‌بینم که چقدر بازیکنان حرف گوش‌کن هستند و چقدر خوب تمرین می‌کنند. آن‌ها مسائل تاکتیکی را خوب پیاده می‌کنند و مشخص می‌شود که بازیکنان چقدر کیفیت بالایی دارند و راحت می‌توانند چارچوب را پیدا کنند. این نشان‌دهنده این است خود بازیکن هم تلاش می‌کند و ما هم تلاش می‌کنیم تا بازیکنان را بیشتر آماده کنیم و بیشتر در معرض نمایش قرار دهیم تا خود بازیکنان هم بدانند که چقدر کیفیت بالایی دارند.

طی چند عکس نشان دادیم که اعضای کادر فنی پرسپولیس هم تمرین انجام می‌دهند که این موضوع اتفاق جالب و نویی بود. درباره این حرکت کادر فنی پرسپولیس هم توضیح دهید...

فلسفه فوتبال این است که کادر فنی هم باید از نظر فنی و بدنی آماده باشد چراکه باید یک جایی همراه با بازیکن بدود، پاس بدهد و کارهای دیگر بکند. خودتان در تمرین می‌بینید که بارها من تمرین را متوقف می‌کنم و خودم کار انجام می دهم. بازیکن وقتی می‌بیند مربی اینقدر سرحال است قطعا انگیزه بیشتری می‌گیرد و الا من هم بلد هستم که از کنار زمین داد بزنم و از جایم تکان نخورم! اما من این کار را انجام می‌دهم تا بازیکن علاقه و شوق بیشتری برای تمرین کردن داشته باشد تا بدانند مربی چقدر به او نزدیک است و این قطعا به بازیکن انگیزه می‌دهد تا بیشتر تلاش کند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-30 11:46:38
نظر دهید

۱ نظر
reza
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳، ۱۲:۱۱
استاد درخشنده شما که میفرمایید باید همه شرایط مساوی باشه تا مربی رو بشه ارزیابی کرد، مطمئن هسیتد که خودتونید؟ این حرفا رو خودت زدی؟ نظرت دربارهٔ بازی ایران و آرژانتین چی‌ بود؟ منتقد کروش نبودی؟ چرا اون موقع همچین اراجیفی به ذهنت نمیرسید؟ اینقدر مصاحبه کردی که خلاصه یه تیم گرفتی‌، اما آخر عاقبتت دیدن داره،
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر