فهرست
اوج گیری آقای قاضی؛ مثل قالی کرمون!‌
اوج گیری آقای قاضی؛ مثل قالی کرمون!‌

اوج گیری آقای قاضی؛ مثل قالی کرمون!‌

آی اسپورت – محمد قاضی مهاجم ۳۲ ساله پدیده مشهد در هفته‌های اخیر بازی‌های خوب و مؤثری برای تیمش انجام داده و گل‌های حساسی را هم برای تیمش زده است. قاضی در بازی روز گذشته برابر سپیدرود رشت هفتمین گل خود را در فصل جاری به ثمر رساند تا مجموع گل‌های زده او در تاریخ لیگ برتر به ۶۳ برسد.

قاضی که تا قبل از لیگ شانزدهم هرگز بیش از ۷ گل در یک فصل به ثمر نرسانده بود، فصل گذشته ۱۲ گل برای نفت تهران زد و در این فصل هم در یک سوم بازی‌های فصل ۷ گل به ثمر رسانده است. اگر قاضی به همین روند ادامه داده و بتواند سطح آمادگی خود را حفظ کند، قطعاً بهترین فصل فوتبالی‌اش از نظر تعداد گل‌های زده را در پدیده مشهد سپری خواهد کرد.

قاضی تا پیش از لیگ شانزدهم، هرگز تا هفته دهم نتوانسته بود بیش از ۳ گل به ثمر برساند، اما در این دو فصل عملکرد او به طور چشمگیری پیشرفت کرده و در فصل گذشته در ۱۰ بازی نخست توانست ۶ گل برای نفت تهران بزند؛ عمکلرد او حتی در این فصل بهتر شد و پس از ۱۰ هفته، با ۷ گل زده در صدر جدول گلزنان برتر قرار گرفته است.

گلزنی‌های قاضی در هفته‌های اخیر، او را در آستانه رسیدن و یا حتی جابجایی یک رکورد بسیار مهم قرار داده است. محمد قاضی از هفته پنجم به بعد، در شش دیدار متوالی دروازه حریفان را باز کرده و تنها یک بازی تا رسیدن به رکورد لیگ برتر فاصله دارد. قاضی در صورت گلزنی در هفته یازدهم برابر فولاد خوزستان به رکورد ساسان انصاری مهاجم فصل پیش فولاد، یعنی گلزنی در هفت بازی متوالی، خواهد رسید. البته رکورد گلزنی در بازی‌های متوالی در تاریخ باشگاه‌های کشور مربوط به پیش از شروع لیگ برتر است که نادر دست نشان بازیکن نساجی مازندران در ۸ بازی متوالی ۹ گل به ثمر رسانده بود.

قاضی ۱۲ بار برای تیم ملی به میدان رفته و از آخرین حضورش در تیم ملی حدود پنج سال می‌گذرد؛ یعنی روزهایی که در ذوب‌آهن و پس از آن در پرسپولیس توپ می‌زد و آمار گلزنی او به مراتب کمتر از یکی دو فصل اخیر بود. گرچه قاضی هم خوب گل می‌زند و هم مؤثر بازی می‌کند، اما با توجه به سن و سالش و همچنین مهاجمان بسیار آماده و تراز اول تیم ملی، امید چندانی به همراهی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ ندارد.

 

90tv

     
آی اسپورت
2017-10-20 13:58:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر