فهرست
زسکا مسکو 0-1 بایرن مونیخ؛ یک پنالتی و کسب سه امتیاز از خاک روسیه
زسکا مسکو 0-1 بایرن مونیخ؛ یک پنالتی و کسب سه امتیاز از خاک روسیه

زسکا مسکو 0-1 بایرن مونیخ؛ یک پنالتی و کسب سه امتیاز از خاک روسیه

آی اسپورت- در نخستین بازی از شب دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا تیم‌های زسکا مسکو و بایرن مونیخ به مصاف هم رفته بودند که در پایان این بازی با تک‌گل مولر از روی نقطه‌ی پنالتی با حساب 0-1 به سود تیم آلمانی به پایان رسید. یک ضربه‌ی پنالتی از توماس مولر آماده، در پی خطایی که روی ماریو گوتسه انجام شده بود، سبب شد مردان گواردیولا شش امتیاز را از دو بازی خود در لیگ قهرمانان در حساب خود داشته باشند. این یک‌صدمین پیروزی تیم بایرن در تاریخ رقابت‌های لیگ قهرمانان بود.


این بازی در ورزشگاه خالی از تماشاگر آره‌نا خیمکی برگزار می‌شد، زیرا پس از آن‌که هواداران تیم روسی در بازی سال گذشته‌ی خود برابر ویکتوریا پلژن «مجموعه‌ای از نمادهای نژادپرستانه و راست‌گرای افراطی» را به نمایش گذاشته بودند، یوفا این تیم را از حضور تماشاگرانش در ورزشگاه محروم کرده بود.


این دو تیم فصل گذشته هم در رقابت‌های لیگ قهرمانان هم‌گروه بودند و بایرن در هر دو دیدار رفت و برگشت برابر حریف خود به پیروزی رسیده بود، اما قهرمان روسیه در این دیدار حریفی دست‌وپا بسته نبود احمد موسی و رومن ارمنکو هر دو می‌توانستند در نیمه‌ی اول بازی را به تساوی بکشانند.


اما بایرن که شش بازی بدون گل خورده را در رقابت‌های مختلف این فصل در کارنامه‌ی خود ثبت کرده است، پس از شروع نیمه‌ی دوم دوباره برتری خود بر بازی را حفظ کرد تا نتیجه‌ی خود در بازی ابتدایی دور گروهی برابر منچستر سیتی را در این دیدار نیز تکرار کرده باشد.


بایرن در غیاب بواتنگ (به دلیل استراحت) و بداِشتوبر (مصدومیت) با یک خط دفاعی سه‌نفره پا به میدان رقابت گذاشته بود، اما نقشه‌ی تدافعی لئونید اسلوتسکی سرمربی زسکا از ابتدای بازی مشهود بود، زیرا تیم میزبان از ابتدا برای جلوگیری از گلزنی بایرن 11 نفره به دفاع می‌پرداخت. با این حال خطای ماریو فرناندس روی ماریو گوتسه در محوطه‌ی جریمه، نقشه‌های این تیم را نقش بر آب کرد.


تلاش‌های دو تیم در ادامه‌ی بازی نیز منجر به گل نشد و بازی با همان نتیجه به پایان رسید. حالا بایرن با 6 امتیاز و تفاضل گل مثبت 2 پیش از بازی رم و منچستر سیتی در صدر جدول گروه قرار گرفت و زسکا همچنان باید چشم به دیدارهای بعدی داشته باشد.


 

ترکیب دو تیم:

 

زسکا: آکینفیف؛ فرناندس، آ. برزوتسکی، ایگناشویچ، شنیکوف؛ ناچو، و. برزوتسکی؛ توسیچ، ارمنکو، میلانوف؛ موسا.

ذخیره‌ها: چپچوگف، نابابکین، افرموف، بازلیوک، دومبیا.

 

بایرن: نویر؛ لام، بن‌عطیه، دانته، برنات؛ آلونسو، آلابا؛ روبن، مولر، گوتسه؛ لواندوفسکی.

ذخیره‌ها: شقیری، رافینیا، بواتنگ، رود، رینا، هویبیِرگ.

 

گل‌ها:

دقیقه‌ی 22: توماس مولر روی یک ضربه‌ی پنالتی نخستین گل بازی را به ثمر رساند. خطا روی گوتسه انجام شده بود.

     
آی اسپورت
2014-09-30 22:09:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر