فهرست
مردی برای تمام فصول
مردی برای تمام فصول

مردی برای تمام فصول

آی‌اسپورت- دسته گل‌های مدیران ما حتی در پاییز هم جوانه می‌زنند و پس از گل‌های خندان بوستان مدیران تراکتورسازی و استقلال حال نوبت به گلستان مدیریت! باشگاه پرسپولیس رسیده است. ناقوس مرگ فوتبال دولتی مدت‌ها است که به صدا در آمده اما گوئی قرار است این ناقوس هم‌فاز با ناقوس مرگ فوتبال شود تا کسی در این دیار بفهمد که با مدیریت "چاکرم" و "آدم خوبیه" و ... به جائی نمی‌رسیم.

باری پرسپولیس در آستانه بازی مهمی که در پیش دارد باید با شوکی مواجه شود. اتفاقی که می‌توانست رخ ندهد. درحالی که پیش از آن هم مدیرانی که ردای سرخ مدیریت پرسپولیس را بر تن کرده بودند هم شاهکارهائی داشتند. مردانی چون رویانیان و انصاری‌فرد و رحیمی و.... و حالا طاهری است که باید پاسخ دهد که چرا تیمش به این راحتی دچار بحران شد؟

طاهری هم چون پیشینیانش باور نمی‌کرد که قانون اجرا کردنی است. او و تیم تحت نظرش علی‌رغم تلاش زیادی که در جهت بستن بعضی از پرونده ها کردند ناگهان دچار مخمصه‌ای شده‌اند که نیاز به راه حل‌های در حد معجزه دارد.

تماشاچیان و دوستداران فوتبال پرسپولیس و ایران نگران هستند و شاید تنها نقطه امید آنها به مردی است که قابلیت‌ها و کارنامه‌اش باعث شده است که بسیاری از سوال‌های پاسخ نداده مدیریت پرسپولیس چون پرونده گولیج و فوتبالیست‌های کشتی‌گیرنما اوکراینی و انتقال ناگهانی نورالهی و عالیشاه و جریمه‌ها در مورد ماریچ و... چندان پرسیده نشود. از برانکو ایوانکوویچ سخن می‌‌گوئیم. مردی که به دنبال بهانه نیست و سعی در عبور دادن قطار موفقیت تیمش از همه گذرگاه‌های سخت و دشوار دارد. برانکوویچ فوتبالفارسی را تجربه کرده است و می‌داند که در این فوتبال شوک بخشی از واقعیت است و او بخوبی با مشکلات برخورد می‌کند. هنوز یادمان نرفته او چگونه تیم امید ما در سال 2002 را قهرمان بازی‌های آسیائی کرد. آن هم وقتی که شوک مرگ پدر علی دایئ باعث محرومیت او از استفاده این بازیکن در ادامه مسابقات شد. او تیم ملی که به همایون شاهرخی داده شده بود و به عراق در یک بازی دوستانه باخته بود را تحویل و با آن تیم در جام ملت‌های آسیا 2004 وقتی دو بازیکنش یعنی بداوی و رحمان رضائی در میانه میدان با هم درگیر شدند شرایط را کنترل و درخشید و سپس با آن تیم به جام جهانی 2006 رفت.

برانکو تیم جوانی از پرسپولیس را ساخت و حالا می‌داند طارمی را ندارد و دو پنجره نقل و انتقال را از دست داده اما به قولی آسیاب به نوبت است. او باید الهلال را ببرد و کمال کامیابی نیا و طارمی را ندارد و بی‌شک سعی نخواهد کرد به لج بازی اداره نظام وظیفه بیاندیشد و یا به سهل انگاری مدیران فوتبالفارسی اهمیت زیادی دهد. او مردان زیادی در تیمش دارد. مردانی که حالا باید متحدتر شوند. آنها حق میزبانی نداشتند. حق استفاده از بازیکن خود را نداشتند. حق استراحت از آن سلب شد و... اما می‌دانند برانکو اگر با این شرایط به فینال برسد و حتی قهرمان آسیا و به جام باشگاه‌های جهان برود فضا آنقدر مطلوب خواهد بود که کسی به غیبت طارمی نیاندیشد و همه مطمئن خواهند بود که برانکو از علوان‌زاده ها و آدام همتی‌ها و طاهرخانی‌ها و... بازیکنانی خواهد ساخت که نگران پنجره نقل و انتقال نباشد. هر چند پیروزی در این دیدارها می‌تواند مردان مشهور امروز برانکو را به او بیشتر وفادار کند که کسی یادش نیاید فصل نقل و انتقال کی بود.

۳۵ ۶  
آی اسپورت
2017-09-23 23:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
امید از تفت
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۴
چرا شماها سعی دارید هر اتفاقی را بحران نشون بدید!!؟ انتقاد کنید ولی آیه یأس نخونید. درسته این اتفاق کوچکی نیست و شوک منفی بود ولی الان داره به شوک مثبتی تبدیل میشه که مطمئنم این پرسپولیس بدون طارمی برای الهلال بسیار خطرناک تر از پرسپولیس با طارمی است. پرونده های حقوقی در همه تیمها حتی تیمهای مطرح دنیا هم وجود داره و نمیشه ازش فرار کرد. اگه قضیه به همین راحتی ها بود پس به اینهمه وکیل و حقوقدان چه نیازی است!!؟ یقین داشته باشید الهلال را می بریم و میریم فینال آسیا. چه با طارمی چه بدون طارمی. خیلی وقته این حس با منه که با نوراللهی که مثل یه بمب ساعتی الهلال را منفجر می کنیم. این حرفها را برای روحیه دادن و یا خود را گول زدن نمیگم. یقین دارم این اتفاق میفته. برانکو هم اهل بهانه گیری نیست و و یه مربی بزرگی که این انرژی مثبت را از هواداران میگیره و پرسپولیس را به هدفش میرسونه. منکر این نیستم طاهری اشتباهات و ضعف هایی داره ولی مدیر خوبی است. همین که بجای حرف زدن عمل میکنه خیلی خوبه
حمید
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۵۵
بحران ایجاد شده بزرگه اما پرسپولیس بزرگتر. این هدف نویسنده است. نتیجه نهایی اینکه اوضاع چندان هم بحرانی نیست.
۲
666666
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۰۸:۱۸
اگه الهلال این بازیو برد من اسممو عوض میکنم و هرچه استقلالیها بگن میزارم.
۱
علی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۰۴:۱۴
به نظرم مقایسه محرومیت نقل و انتقالی پرسپولیس با دو تیم منفور استقلال و تراکتور با هواداران لات آسمون جلش، خیلی ظالمانه هست! محرومیت پرسپولیس بیشتر شباهت به محرومیت باشگاه بارسلونا دارد که به خاطر یکسری بدفهمی ها اتفاق افتاد نه به خاطر پرداخت نکردن پول بازیکنی که میشد پرداخت کرد!
در واقع پرسپولیسی ها کاملا اطلاع داشتند که در نهایت طارمی مدتی محروم میشه ولی اون چیزی که شک برانگیز است اینکه فیفا با کدام استدلال مسخره ای پرسپولیس رو محروم کرده؟ یعنی تحریک کردن رو تیم ریزه اسپور چطور برای فیفا ثابت کرده؟
۱
یه ایرانی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۲۱

هر دم از این باغ بری میرسد
تازه تر از تازه تری میرسد

تا دیروز طرفداران استقلال و تراکتورسازی ؛ فدراسیون ناکارآمد را طرفدار پرسپولیس معرفی میکردند و موفقیت پرپولیس یا شکستهای خودشان را از این زاویه میدیدند . در حالی که باند اصفهانی ها از اسمش معلوم است چکاره هستند .
شور بختانه برای این مشکل فعلی پرسپولیس هم بجای پیدا کردن راهکار پایه ای که بتواند کل تیمهای کشور را از این دردسر نجات دهد و نگاه به سطح کلان ورزش بشود ؛ عوام طرفدار هر تیمی هستند ؛ در شبکه های مجازی یا شادی میکنند یا بر علیه مدیریت حرفی مینویسند .
یادمان نرفته بعداز موفقیت پرسپولیس در برابر تیم عربستانی همین چند هفته پیش ؛ همه در کنار شایستگی های مشخص و واضح " برانکو ایوانکوویچ " صحبت از مدیریت " طاهری " میکردند ؛ امروز و با یک خبر در باره محرومیت ؛ همه حتی همان خبرنگارانی که برای " طاهری " پپسی اصل باز کرده بودند ؛ کاسه داغتر از آش شده اند و مسابقه برای تخریب " طاهری ".
من نه ایشان را میشناسم ؛ نه میتوانم درباره مدیریت پرسپولیس حرفی بزنم ؛ اما شده آن مثل معروف که :
جماعت صبح میگفتند : مرگ بر شاه
بعداز ظهر میگفتند : جاوید شاه

امیدوارم دست از این جوگیری ؛ احساسی بازی ؛ دمدمی مزاجی برداریم ؛ اگر کاری درست است ، یه دفعه طرفداری کنیم ؛ اگر کاری نادرست است بخاطر فلان کس و بهمان موفقیت لاپوشانی نکنیم تا کار به گند نکشد .
۲
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۴
من فقط غصه ی اون پول گزافی را میخورم که با انواع سهل انگاریها از دست میره وگرنه
با طارمی یا بی طارمی ، نتیجه یکیه.
برانکو سابقه از دست دادن ناگهانی بازیکن را داره ، پیش از بازی با کره در جام ملتهای پکن ، رحمان و بداوی را از دست داد ولی حتی یکبار هم تو حرفاش به اونا اشاره نکرد.

اون پول از جیب کی میره

و اینکه کلا تو ایرانی جماعت یک مقصر پیدا نمیشه و همه هرکاری بکنند حق به جانب بودند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر