فهرست

منچستر سیتی 1 - رم 1 : گام بلند رم برای صعود

آی اسپورت- تیم فوتبال منچستر سیتی در زمین خود نتوانست از سد رم بگذرد تا کار صعود برایش بسیار سخت شود.

فرانچسکو توتی تمام نشدنی کار منچستر سیتی را بسیار سخت کرد. منچستر سیتی با این تساوی سه امتیاز پایین تر از رم و 5 امتیاز پایین تر از صدرنشین گروه، بایرن مونیخ قرار گرفت و شرایطش برای صعود بسیار سخت شد.

میزبان شروع خیلی خوبی داشت. مایکون خیلی زود یک اشتباه مصحک انجام داد تا داور نقطه پنالتی را برای آنها نشان دهد. آگوئرو پشت این ضربه قرار گرفت و بر خلاف جهت دروازه بان رم توپ را به تور دروازه رم دوخت. رودی گارسیا و یارانش به شدت به این ضربه پنالتی معترض بودند.

بعد از این گل رم بازی را در اختیار گرفت. هافبکهای رم به ویژه میرالم پیانیچ فوق العاده بودند و به طور کامل توپ و میدان را از آن خود کرده بودند. اما در دقیقه 23 یکی دیگر از رکوردهای لیگ قهرمانان اروپا شکسته شد. پیانیچ توپ را به پشت مدافعان منچستر سیتی انداخت تا توتی با یک فرار خوب با هارت تک به تک شد. توتی با یک ضربه استادانه توپ را به کنج دروازه منچستر سیتی فرستاد تا حساب کار 1-1 مساوی شود. توتی با این گل تبدیل به مسن ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان شد.

در نیمه دوم رم نتوانست مثل نیمه اول بازی فوق العاده ای از خود نشان دهد. اما نتیجه مساوی برای آنها که در زمین حریف بازی می کردند و در روز اول مسابقات هم 1-5 از سد زسکا مسکو گذشته بودند، نتیجه خوبی بود.

دو تیم دروازه بانهایشان را نسبت به بازی قبل تغییر داده بودند. جو هارت بعد از دو بازی نیمکت نشینی جای خود را از ویلی کابایه رو پس گرفته بود و مورگان دیس سانتیس هم آماده نبود و جای خود را به لوکاژ اسکوروپسکی داده بود. از سوی دیگر پیگرینی دمیکلیس را به ترکیب بازگردانده بود تا بتواند در برابر خط حمله باتجربه رم متشکل از فرانچسکو توتی، آلساندرو فلورنزی و ژروینیو قرار گیرد. مدافع راست رم، مایکون هم که در برابر تیم سابق خود بازی می کرد، به جز ضربه پنالتی که به سیتی تقدیم کرد، بازی خوبی ارائه کرد و حتی چند دقیقه بعد از پنالتی، توپ را به تیر دروازه سیتی کوبید.

گل زودهنگام منچستر سیتی از زهر اولیه آنها کم کرد و حتی پیش از گل توتی هارت دو بار به طور جدی منجی دروازه تیمش شد. اما به هر حال آنها در دقیقه 23 گل تساوی را دریافت کردند.

جیمز میلنر بین دو نیمه جایگزین ناواس شد تا بلکه سیتی بتواند میانه میدان را از رم بگیرد. اما درنهایت این رم بود که می توانست در دقیقه 52 به گل برتری برسد که بار دیگر هارت دروازه سیتی را نجات داد.در ادامه پیانیچ و فرناندینیو موقعیت های خوبی را از دست دادند تا بازی با همین نتیجه به پایان برسد.

با توجه به پیروزی 0-1 بایرن در زمین زسکا و 6 امتیازی شدن این تیم، حالا اوضاع برای سیتی دشوار شد. حالا آنها نه تنها برای صدرنشینی در این گروه دچار مشکل هستند، بلکه حتی کار صعودشان نیز خیلی سخت شده است.

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-01 06:48:18
نظر دهید
۱ نظر
فرداد
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۸:۵۲
واقعا گل توتی استادانه بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر