فهرست
اسپورتینگ لیسبون 0 - چلسی 1: اولین برد مردان مورینیو در لیگ قهرمانان اروپا
اسپورتینگ لیسبون 0 - چلسی 1: اولین برد مردان مورینیو در لیگ قهرمانان اروپا

اسپورتینگ لیسبون 0 - چلسی 1: اولین برد مردان مورینیو در لیگ قهرمانان اروپا

آی اسپورت- مردان مورینیو که هفته پیش در زمین خودشان نتوانسته بودند از سد شالکه بگذرند، با یک گل سه امتیازی در پرتغال به صدر رفتند.

خوزه مورینیو که در دیدار اول تیمش در این گروه نتوانسته بود سه امتیاز خانگی را کسب کند، حالا با چلسی به کشور خودش سفر کرده بود. او دیدیه دروگبا را به علت مصدومیت با خود نبرده بود و به همین دلیل مجبور شده بود که ریسک کرده و از کاستا که به علت مصدومیت جرئی تمرین نکرده بود، استفاده کند.

این بازی برای چلسی حیاتی بود. درست است که آنها در گروه سختی رقابت نمی کنند، اما یک شکست در این دیدار خارج از خانه می توانست اوضاع را برای آنها پیچیده کند. بنابراین مورینیو فقط به سه امتیاز این دیدار فکر می کرد.

چلسی بازی را تهاجمی آغاز کرد و دفاع اسپورتینگ باز شدنی نشان می داد. کمتر از دو دقیقه طول کشید تا کاستا با دروازه بان اسپورتینگ تک به تک شود. اما پاتریسیو این توپ را دفع کرد تا اسپورتینگ گلی زودهنگام دریافت نکند. در دقیقه 14 باز هم روی اشتباه مدافعین اسپورتینگ شورله در موقعتی ایده آل قرار گرفت. اما این توپ هم راهی به دروازه اسپورتینگ نیافت. اسپورتینگ که تا به اینجای کار عقب نشسته بود در دقیقه 20 می توانست به گل برسد که ضربه سر مهاجم آنها را کورتوآ گرفت. در دقیقه 23 آزارد از سمت چپ دفاعی اسپورتینگ یک نفوذ عالی کرد و با پاس زیبای رو به بیرون خود شورله را در موقعیتی ایده آل قرار داد که شورله این توپ را بیرون زد.

اما در دقیقه 34 چلسی در منطقه راست دفاعی اسپورتینگ صاحب یک ضربه خطا شد. فابرگاس که در این فصل در نقش پاسور در چلسی فوق العاده بوده توپ را دقیقا روی سر نمانیا ماتیچ فرستاد و او با یک ضربه سر دروازه میزبان را گشود. ماتیچ که سه سال در بنفیکا، رقیب همشهری اسپورتینگ بازی می کرد، شاید آخرین نفری بود که هواداران میزبان دوست داشتند دروازه آنها را بازکند. اما به هر حال گل برتری چلسی را او به ثمر رساند. بازی در نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

نیمه دوم هم وضعیتی مشابه با نیمه اول داشت. تک به تک های پیاپی بازیکنان چلسی، خط دفاعی نا مطمئن اسپورتینگ و یک دروازه بان فوق العاده درون دروازه میزبان. در دقیقه 55 اسکار چندین متر مدافعین را جای گذاشت و با پاتریسیو تک به تک شد، اما او توپ اسکار را دفع کرد. روی پاتریسیو در دقیقه 84 و 2+90 نیز دو تک به تک دیگر از بازیکنان چلسی گرفت تا در این نیمه دروازه خود را بسته نگهدارد.

اما در این نیمه نانی خرید جدید اسپورتینگ هم بازی خوبی از خود ارائه داد.او در دقیقه 56 می توانست دروازه کورتوآ را باز کند که توپش به تور کنار دروازه خورد. همچنین در دقیقه 87 به زیبایی مدافعان چلسی را دور زد و توپ را راهی دروازه چلسی کرد. کورتوآ نتوانست روی این توپ عکس العملی از خود نشان دهد، اما توپ با اختلاف اندکی از بالای دروازه بیرون رفت.

چلسی این بازی کم گل اما پر افت و خیز را برد تا با توجه به تساوی شالکه و ماریبور در پایان روز دوم در صدر گروهش قرار گیرد.

     
آی اسپورت
2014-10-01 01:49:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر