فهرست
پیش بازی بازل- لیورپول: کابوس شیاطین، برای قرمزها تکرار می شود؟
پیش بازی بازل- لیورپول: کابوس شیاطین، برای قرمزها تکرار می شود؟

پیش بازی بازل- لیورپول: کابوس شیاطین، برای قرمزها تکرار می شود؟

آی اسپورت- انتخاب پائولو سوسا به‌عنوان مربی بازل در پایان فصل قبل، از ابتدا برای هواداران این تیم سوییسی معما بود و حالا بعد از چهار ماه آنها هنوز این مربی پرتغالی و تغییرات تاکتیکی بی‌پایانش را درک نکرده‌اند. بازل که امشب میزبان لیورپول است، متقاعد شد سوسا انتخاب درستی است و این تیم که با مربی‌های سوییسی و آلمانی قدرت بلامنازع فوتبال سوییس شده بود، به دنبال چیزی جدید و متفاوت می‌گشت. شاید خود این باشگاه هم از کارهای این مربی گیج شده باشد؛ سوسا از سیستم‌های عجیب و غریبی استفاده کرده و بازیکنان را در پست‌های مختلف به کار گرفته و بازیکنان کلیدی مانند کاپیتان مارکو اشترلر را در بازی‌های مهم روی نیمکت نشانده. جنجالی‌ترین تصمیم سوسا تعویض فابین شار بعد از 36 دقیقه در جریان باخت یک-3 به گراس هاپرز بود که باعث شد مدافع تیم ملی سوییس و بازیکن محبوب باشگاه اشکش درآید و با تعجب بپرسد:\"چرا من؟\"
سوسا در میان شش مربی پرتغالی حاضر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا درخشان‌ترین دوران بازیگری را داشته اما در مربیگری پرفراز و نشیب بوده. مربیگری را در کویینزپارک رنجرز در دسته دوم انگلیس آغاز کرد اما بعد از شش ماه به دلیل افشای اطلاعات حساس اخراج شد.
بعد هم در سوانزی، لسترسیتی، ویدئوتون و مکابی کار کرد. بازل که در نخستین دیدار لیگ قهرمانان این فصل، برای رئال مثل شکلات خوشمزه بود و یک-5 در هم کوبیده شد، رکورد بسیار خوبی برابر رقبای انگلیسی دارد و اخیرا منچستریونایتد، چلسی و تاتنهام را شکست داده.
این تیم همچنین در فصل 2003-2002 با کنارزدن لیورپول از مرحله گروهی صعود کرد. هر دو بازی آن فصل دو تیم مساوی به پایان رسید در حالی که اگر لیورپول در زمین بازل این تیم را شکست می‌داد به مرحله بعد صعود می‌کرد اما میزبان در 29 دقیقه ابتدایی بازی سه گل زد و اگر چه لیورپول با بازی توفانی نیمه دوم 3-3 مساوی کرد اما نتوانست صعود کند و راهی جام یوفا شد به همین دلیل خاطره خوبی از سن‌ژاکوب پارک ندارد. لیورپول که فصل لیگ برتر را چندان خوب شروع نکرده و از شش بازی هفت امتیاز گرفته، در بازی اول لیگ قهرمانان به سختی و با پنالتی وقت‌های تلف شده استیون جرارد از سد لودوگورتس بلغارستان عبور کرد و امیدوار است بتواند از دانیل استوریج استفاده کند. این مهاجم که از زمان انتقال از چلسی در ژانویه 2013 در 52 بازی برای لیورپول 36 گل زده به دلیل مصدومیت ران در پنج بازی آخر لیورپول بازی نکرده و برندان راجرز جای خالی او را به شدت احساس کرده.

ترکیب احتمالی:
بازل: واچلیک؛ سفری، سوشی، شار، ژاکا؛ زوفی، فری، دای؛ ننی، اشترلر، گونزالس


لیورپول: مینیوله؛ مانکیو، لوورن، اسکرتل، مورنو؛ جرارد، هندرسون؛ استرلینگ، لالانا، کوتینیو؛ استوریج

     
آی اسپورت
2014-10-01 13:42:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر