فهرست
پیش بازی استقلال- ملوان؛ یک تیم از بحران خارج می شود!/ امیرحسین، مهرداد و یک دوئل پرحاشیه
پیش بازی استقلال- ملوان؛ یک تیم از بحران خارج می شود!/ امیرحسین، مهرداد و یک دوئل پرحاشیه

پیش بازی استقلال- ملوان؛ یک تیم از بحران خارج می شود!/ امیرحسین، مهرداد و یک دوئل پرحاشیه

آی اسپورت- تنها یک راه وجود دارد و آن هم پیروزی است. این جمله در جدال فردایِ ورزشگاه آزادی، برای هر دو تیم صدق می کند. استقلال بعد از شروع رویایی فصل، حالا سه شکست پیاپی باورنکردنی را تجربه کرده تا اختلاف سنگین 10 امتیازی اش با رقیب سنتی را به 3 امتیاز کاهش دهد و از صدر جدول نیز جدا شود. آن ها از فضای آرام هفته های قبل دور شده اند و بدون تردید با هیچ نتیجه ای به جز پیروزی خانگی برابر ملوان، این آرامش را دوباره به دست نمی آورند. در مقابل نیز ملوانی ها اگرچه در دیدار آخرشان شکست نخوردند، استارت نامطلوبی در لیگ چهاردهم داشته اند و حالا به شدت زیر فشار هوادارانی هستند که از چند هفته قبل، حیاکن رها کن ها را برای کادر فنی و مدیریت سر داده اند. در واقع در پایان این مسابقه، یک تیم حتما از بحران خارج می شود و تیم دیگر به شرایط بسیار سختی خواهد رسید. ملوانی ها با پیروزی و حتی تساوی در این دیدار، موجبات رضایت هواداران شان را فراهم خواهند آورد. هر نتیجه ای به جز این، وداع با ایراندوست و آرام شدن اوضاع تیم قلعه نویی را به همراه خواهد داشت.

 

آبی های تهران و سفیدهای انزلی، تیم های دوم سر و ته جدول رده بندی هستند. این اختلاف اما الزاما دلیلی برای یک طرفه شدن بازی نخواهد بود. از یاد نبریم که آخرین مسابقه این دو تیم، به برتری 4 گله تیم شمالی انجامید. استقلال در صورت پیروزی می تواند حتی به حضور در صدر جدول فکر کند و ملوانی ها نیز، شانس بالا آمدن تا رتبه یازدهم را دارند.

 

تقابل پژمان نوری با ملوانی ها، یکی از جلوه های جالب این مسابقه خواهد بود. او در این دیدار در مقابل تیمی به میدان می رود که سال ها در آن بازی کرده است. او مدت زیادی در کنار مازیار زارع در میانه میدان قوها به میدان رفته و حالا برای چندمین بار، در تقابل با این بازیکن قرار می گیرد. البته به شرط آن که مازیار دوباره هوس نکند بازوبند را در میانه میدان رها کرده و به سمت مسیر خروجی زمین گام بردارد!

این بازی اما یک مصاف ویژه تر نیز خواهد داشت. مصاف دو بازیکنی که این روزها کاملا تحت فشار قرار گرفته اند. در مسابقه روز پنج شنبه ورزشگاه آزادی، امیرحسین صادقی در قلب دفاع استقلال، به احتمال فراوان رو در روی مهرداد اولادی قرار خواهد گرفت. از لحظه بازگشت امیرحسین به ترکیب، آبی ها به باخت خو گرفته اند تا کاپیتانِ ملی پوش این تیم به عنوان یکی از مقصران اصلی افت تیم تلقی شود. او فردا باید در مقابل بازیکنی بازی کند که تا همین چند روز پیش از فوتبال خداحافظی کرده بود و حالا به گفته کادر پزشکی ملوان آماده بازی با تیم سابق اش شده است!  اولادی البته با خاطره خوبی از استقلال جدا نشد و مدتی بعد در جام شهدا با نشان دادن عدد 6 رو به دوربین، برای استقلالی ها کری خواند.

 

استقلال و ملوان، 24 بار در رقابت های لیگ برتر با هم مسابقه داده اند که نیمی از این دیدارها با پیروزی تیم تهرانی همراه بوده است. خبر مصدومیت رافخایی، جدی ترین دغدغه این ساعت های ملوانی هایی ست که در طول لیگ چهاردهم تنها موفق به شکست پرسپولیس شده اند و حالا به قربانی دیگر دیگر تیم محبوب پایتخت فکر می کنند. این نبرد ناآرام، آندرانیک تیموریان را در خود نخواهد داشت. سامورایی با حکم کمیته انضباطی یک جلسه محروم شده اما با توجه به فرم او تا به اینجای فصل، این خبر آنقدرها هم برای طرفداران استقلال آزاردهنده نخواهد بود.

 

     
آی اسپورت
2014-10-01 16:44:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر