فهرست
در ستايش سولشيائر برانكو؛ شايان مصلح
در ستايش سولشيائر برانكو؛ شايان مصلح

در ستايش سولشيائر برانكو؛ شايان مصلح

آی اسپورت - روزهایی بود كه تلاش‌های تيم رويایی منچستريونايتد به رهبری فرگوسن به نتيجه نمی‎رسيد. نه بكهام، نه گيگز، نه كاپيتان روی كين، نه اسكولز و نه نيستلروی، هيچ كدام نمي‌توانستند گره بازی را باز كنند. روی نيمكت اما پسری با موهای طلایی هميشه مورد توجه سرآلكس بود. اوله‌گونار سولشيائر می‎دانست برای ماموريت غيرممكن هميشه بايد آماده باشد. آن ماموريت می‎توانست فينال ليگ قهرمانان اروپا باشد يا يك بازی معمولی در ليگ جزيره. هر چه كه بود پسرطلایی برای انجام ماموريت آماده بود. نه ادعایی بابت حضور در تركيب اصلی بزرگان داشت و نه احساس می ‎كرد بايد كار خارق‌العاده‌تری به غير از عمل به فرمان فرگوسن كبير انجام دهد. او تك‌تيراندازی بود كه گاهی از سنگر بيرون می‌آمد، اسلحه‌اش را آماده می‎كرد، بهترين هدف را می‎زد تا نتيجه جنگ با همان شليك بزرگ رقم بخورد. او بعد از جنگ دوباره به سنگرش برمی‎گشت و در روياهايش برای هدف بعدی و هدف‎های بزرگ‌تر نقشه می‎كشيد. او هيچوقت نه رويای رئال مادريد در سر پروراند نه به ستاره‎های ژنرال‎هایی مانند گيگز حسادت كرد و نه حاشيه‌ساز شد. سولشيائر سرنوشت‌اش با گل‌های طلایی گره خورده بود و اين را خود او بهتر از هر كسی می‎دانست.

اين روزها پرسپوليسِ برانكو هم، پسری روی نيمكت دارد كه هر موقع گره‎های بازی زياد می‎شود به سوی زمين می‎دود، تاثيرش را می‎گذارد و دوباره راهی نيمكت می‎شود. او نه مانند ستاره‎ای مثل مسلمان مورد توجه هواداران است و نه به اندازه وحيد اميری به حضورش در تركيب اصلي احساس نياز می‌شود. اما پسرخوب برانكو ماموريت‌اش را به خوبی می‎شناسد و براي انجام آن ماموريت آماده شده است. شايان مصلح برخلاف انتظار هواداران اين روزها تعويض طلایی پرسپوليس است. او سال پيش هم در ليگ قهرمانان آسيا وقتی در مقابل الاهلي عربستان به ميدان رفت يك پنالتی تاثيرگذار گرفت تا ناجی تيمش برای صعود شود. در بازی‌های ليگ برتر هم چندبار به عنوان بازيكن تعويضی تاثير گذاشت تا اينكه اين بار هم در دقايق پايانی بازی در برابر الجزيره، در حالي‎كه تماشاگران مسلمان را تشويق می‎كردند، برانكو مصلح را برای ماموريت مهم‌اش انتخاب كند. بازيكنی كه در دقايق كوتاه حضورش در زمين توانست روی گل دوم تاثير مستقيم بگذارد و تيمش را به مرحله پايانی برساند. سولشيائر پرسپوليسی‌ها قطعا شروع بازی بعدی تيمش در ليگ قهرمانان را هم از روی نيمكت دنبال خواهد كرد اما او برای هدفش از همانجا نقشه می‎چيند، منتظر دستور فرمانده می‎نشيند تا دوباره سلاح آتشين‌اش را برای فتحی دوباره آماده كند.

۳۸ ۳  
آی اسپورت
2018-05-16 17:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
امید از تفت
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۵۳
شایان فوق العاده هست و فصل بعد یکی از مهره های فیکس و اثرگذار برانکو خواهد شد.
حسین
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۰۱
به خدا اگه مقاله ننویسین کسی ناراحت نمیشه، چرند هم حدی داره خب، مثلا خبرنگارا قشر با سواد جامعه هستن، مقایسه به این مسخرگی ندیده بودیم تا حالا
۴
فرهاد
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۲۹
برانکو کاملا حق داره راجع به بازیکنان و حضورشان در زمین تصمیم بگیره ، حتی اگر اشتباه باشه . هواداران به برانکو اطمینان دارند و بیشتر هواداران بازیکن سالاری رو نمیپسندن. شایان هم تا حالا بدون حاشیه خواسته های برانکو رو انجام داده و بزودی فیکس تیم میشه .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر