فهرست
اعتراف مدیر سابق اوساسونا به رشوه
اعتراف مدیر سابق اوساسونا به رشوه

اعتراف مدیر سابق اوساسونا به رشوه

آی اسپورت - آنخل لوئیس ویسکای مدیرسابق باشگاه اوساسونا روز سه شنبه در دادگاه حضور یافت و درمورد پرونده مرتبط با این باشگاه، صحبت های تکان دهنده ای را بر زبان آورد. او اعلام کرد که در فصول ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ نتیجه بعضی بازی ها را خریداری می کرده و با پرداخت پول به چند تیم، از آنها می خواسته تا اجازه دهند تا اوساسونا در بازی های مستقیم پیروز میدان شود. او فاش کرده است که در اواخر فصل ۲۰۱۲ با پرداخت پول به باشگاه ختافه از آنها خواسته تا بگذارند اوساسونا در بازی خانگی اش به پیروزی برسد. در عین حال او در همان فصل رقم بالایی هم به باشگاه های وایادولید و بتیس پرداخت کرده تا مقابل تیمهای دپورتیوو لاکرونیا و سلتا ویگو، حریفان مستقیم اوساسونا برای بقا در رقابتهای لالیگا به پیروزی برسند.

آنخل ویسکای در بخش دیگری از صحبت های اعتراف کرده است که به باشگاه رئال بتیس در فصل ۲۰۱۳ هم از او ۲۵۰ هزار یورو دریافت کرده تا در ورزشگاه خانگی اوساسونا پیروز نشوند. ویسکای در سوال و جواب با قاضی پرونده به این نکته اشاره کرده که در فصل ۲۰۱۲، مبلغ ۱۵۰ هزار یورو پرداخته است تا دپورتیوو لاکرونیا را شکست دهند و مبلغ ۱۵۰ هزار یورو هم به بتیس داده تا مقابل سلتاویگو به پیروزی برسند. مدیر سابق اوساسونا دراین رابطه گفت:« از آنجا که سلتاویگو و دپورتیوو حریفان مستقیم ما در کورس بقا در رقابتهای لالیگا بودند، من به تیم هایی که مقابل شان بازی داشتند، جایزه می دادم.»

او در عین حال تاکید کرده که حدود ۴۰۰ هزار یورو هم به باشگاه ختافه رشوه داده تا در بازی اش در خانه اوساسونا، این تیم را شکست ندهد و مبلغ مشابهی را هم به بازیکنان و اعضای کادر فنی و مدیران این تیم پاداش داده است. ویسکای در ادامه صحبت هایش گفت:« در مورد مقاصد نهایی تمام این پول ها صحبت می کردیم و در هیئت مدیره اوساسونا دراین رابطه تصمیم گیری می شد.» او در عین حال تاکید کرده که در مذاکراتی این چنینی در چندین فصل حضور داشته است.

او تاکید کرده که این تبانی ها مختص فصل ۲۰۱۲ نبوده و در فصل بعد از آن هم اوساسونا مبلغ ۲۵۰ هزار یورو به اسپانیول رشوه داده تا بازی دو تیم با تساوی به پایان برسد و در آن فصل مبالغی هم به باشگاه بتیس پرداخت کرده است. به گفته ویسکای، آنها مبلغ ۴۰۰ هزار یورو به بتیس رشوه داده بودند تا مقابل وایادولید پیروز شود و مبلغ ۲۵۰ هزار یورو هم به این تیم پرداخت کرده تا در بازی شان در خانه اوساسونا به پیروزی نرسند. او همچنین تاکید کرده است، یکی از افرادی بوده که در جلسه با بازیکنان بتیس حضور داشته و حتی گفته که در جریان این مذاکرات، باشگاه بتیس برای اجرای این خواسته ها مبالغ به مراتب بیشتری طلب کرده بود.

۱    
آی اسپورت
2020-01-22 19:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر