فهرست
بازنده‌های لیگ قهرمانان اروپا؛ از پوچ تا توخل
بازنده‌های لیگ قهرمانان اروپا؛ از پوچ تا توخل

بازنده‌های لیگ قهرمانان اروپا؛ از پوچ تا توخل

آی‌اسپورت- باشروع لیگ قهرمانان اروپا و بالا رفتن آدرنالین، از همین هفته نخست، پیش‌بینی‌هایمان را برای این که کدام تیم در نهایت فاتح خواهد شد آغاز کردیم. حس و حالمان را با تیم‌ها شریک می‌شویم و ازدیدن هنرنمایی لئو مسی و اخراج رونالدو و برگشتن پوگبا روی فرم، سر شوق می‌آییم و همچنان می‌دانیم که لیگ قهرمانان برای ما هواداران چیزی جز لذت آمیخته با حسرت به همراه نخواهد داشت.

بازنده‌ها

پوچتینو

۳باخت پی در پی چیزی نیست که از تاتنهام انتظارش را داشته باشیم. ساحل تاتنهام را همواره امن و به دوراز طوفان به یاد داریم اما وقتی که خبر رسید تاتنهام این فصل هیچ خریدی نخواهد داشت، نمی‌دانستیم بگوییم این یک خودکشی است یا وفق پیدا کردن با شرایط خاص تاتنهام. شرایطی که از ساختن استادیوم جدید شروع شد و مدیران باشگاه را محتاط‌تر از قبل کرد. حالا تاتنهام بعداز بردن ۰-۳ یونایتد، ۳ بازی را با دست خالی ترک می‌کند. اینتر از ۴ بازی خود تنها یک پیروزی را به دست آورده بود و با این حال شکست دادن تاتنهام فرصتی دوباره به اسپالتی داد. اولین شکست تاتنهام در گروهی که بارسلونا حضور دارد.

دی‌فرانچسکو

رفتن آلیسون و نایگولان، ضربه سنگینی به رم وارد کرد. حال و روز رم به مانند بوکسوری است که بعداز خوردن مشت اول دیگر هرگز آماده به ادامه دادن نیست. جانشین‌ها حداقل تا به اینجای کار برای رم شگفت‌انگیز نبودند و پازل رم همچنان با قطعاتی ناقص «خالی» است.۶ بازی ثبت ۳ باخت و دو تساوی آماری است فاجعه‌بار. دی‌فرانچسکو از زیر چنین فشاری سربلند بیرون خواهد آمد؟

پپ گواردیولا

این که گواردیولا را در فهرست بازنده‌های لیگ قهرمانان اروپا قرار دهیم کمی تکراری است. حداقل ۸ فصل منتظر بازگشت او و تیمش هستیم اما ثانیه آخر ورق برمی‌گردد. شکست از لیون آن هم در نخستین بازی از جمله این اتفاقات است. لیون تیم رده ۷ جدول فرانسه با ثبت ۲ باخت و یک تساوی است. عمل‌کرد آنها در سطح متوسط قرار دارد و شکست دادن سیتی پپ در همان گام اول، ریختن سطل آبی سرد بر پیکره تیم بود. حالا پپ باید فرمول رقابت در لیگ قهرمانان را از نو بنویسد. حداقل قبل از یک تراژدی دیگر.

توماس توخل

همه می‌دانند ماموریت اصلی او در پی‌اس‌جی چیست؛ فتح لیگ یا حذفی اصلا اشتهای مدیران متمول را سیر نمی‌کند. توخل باید تمام داشته‌هایش را به کار بگیرد تا سودای رقابت با دیگر تیم‌ها در اروپا خاموش نشود. پی‌اس‌جی باید در نبردهای بزرگ و مهم چیزی برای رو کردن داشته باشد؛ کورسو امیدی برای این که بگوییم یک غول در بین ماست. ولی آیا تا به اینجا چنین اتفاقی رخ داده؟ شکست برابر رئال-بارسا و حالا در برابر لیورپول یورگن کلوپ، عیار واقعی توخل و تیمش را نشان می‌دهد. این باخت حاوی یک نکته دیگر هم بود؛ برای راه رفتن بین بزرگان باید زمین خورد.

۹    
آی اسپورت
2018-09-20 20:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر