فهرست
گسترش فولاد 0-1  پدیده/ صادقیِ سه امتیازی
گسترش فولاد 0-1 پدیده/ صادقیِ سه امتیازی

گسترش فولاد 0-1 پدیده/ صادقیِ سه امتیازی

آی اسپورت- 

هفته یازدهم لیگ برتر ایران

ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

گسترش فولاد: 

رودریگو لوپز، امید نظامی پور، بهنام داداشوند، محمود خمیسی، مگنو باتیستا داسیلوا، میثم نقی زاده، علی رضا نقی زاده، مرتضی اسدی، جابر انصاری، مهرداد بایرامی و محمد امین درویشی.

سرمربی: مهدی تارتار

پدیده: 

 مجتبی روشن گر، مسعود نظرزاده، ایگور پراهیچ، میلان یوانوویچ، اکبر صادقی، زوران کنژویچ، محمد نژاد مهدی، میثم رضاپور، روح اله باقری، مهدی خیری و یونس شاکری.

سرمربی: علیرضا مرزبان 

شرح بازی: 

در نیمه نخست، پدیده بازی را با اعتماد به نفس بهتری آغاز کرد. آن ها بعد از چند دقیقه خوب، رفته رفته عقب رفتند تا گسترش نبض بازی را در دست بگیرد. این نیمه اما در مجموع بسیار سرد و کم اتفاق بود و تماشاگرانی را که در سرمای هوای تبریز و زیر بارش باران به تماشای بازی آمده بودند ناامید کرد. کیفیت بازی در نیمه دوم کمی بهتر شد. بعد از شروع خوب گسترش، لحظه کلیدی این نیمه از راه رسید. لحظه ای که در آن گسترشی ها توپ را به تیر دروازه کوبیدند و تنها چند دقیقه بعد، گل زیبای اکبر صادقی برتری پدیده را رقم زد. این گل تا پایان بازی پابرجا ماند تا روند ناکامی های متوالی پدیده بالاخره قطع شود. 


دقایق کلیدی:

3- پدیده بازی را کمی بهتر آغاز کرده است. نکته مهم در این تیم، نیمکت نشینی عنایتی ست. اتفاقی که البته با توجه به مصاحبه هفته قبل مرزبان عجیب به نظر نمی رسد. 


6- اولین موقعیت خطرناک بازی، نصیب تیم مهمان می شود. یونس شاکری در شرایط تک به تک با گلر حریف روی زمین می افتد اما خبری از اعلام پنالتی نیست. 


11- حمله همه جانبه گسترش، دروازه پدیده را با تهدید جدی روبرو می کند. ابتدا این امید نوروزی است که در دو مرحله با ضربه سر و شوت روشنگر را وادار به واکنش می کند و در ادامه توپ به جابر انصاری می رسد و شوت او به مدافع حریف می خورد و دور می شود، این بازیکن معتقد است که این توپ باید پنالتی اعلام می شد.


19- به نظر می رسد جابر انصاری بیش از آنکه به گشودن دروازه حریف فکر کند، به دنبال گرفتن پنالتی از مدافعان این تیم است. او برای دومین بار در محوطه جریمه سرنگون می شود و معترضانه به سوی داور می رود. 


27-شوت محکم و خطرناک صادقی بعد از برخورد به بازیکنان گسترش، از نار دروازه این تیم به بیرون می رود. 


38- تیم آبی پوش میدان، حالا توانسته به مسابقه مسلط شود. آن ها همچنان روی ارسال توپ از کناره ها برای گل زدن تاکید دارند. 


46- بین دو نیمه، مرزبان شاکری را از زمین بیرون می کشد و بالاخره رضا عنایتی را به زمین مسابقه می فرستد. آیا گلزن مشهدی ها بار دیگر خودش را نشان خواهد داد؟


49- ضربه ایستگاهی خوب تیم میزبان با فاصله ای کم از کنار دروازه به بیرون می رود. 


52- بازی از سرعت قابل توجهی برخوردار شده است. حالا تیر دروازه بین توپ مهاجم گسترش و تور دروازه پدیده مانع می شود. 


61- مصدومیت میثم نقی زاده، امکان ادامه بازی را از او می گیرد. تارتار میلاد جهانی را به جای این بازیکن وارد زمین می کند تا یک ترکیب هجومی تر را برای گسترش ساخته باشد. 


67- باز هم شکنندگی دفاع آّبی های گسترش، پدیده را صاحب یک موقعیت تک به تک می کند. لوپز اما در خروج ها همچنان موفق است. او این بار به خوبی توپ باقری را از دروازه دور می کند. 


71- ضربه آزاد زیبای جهانی، به خوبی توسط مجتبی روشنگر دفع می شود. 


75- ضربات ایستگاهی، مهم ترین راه گلزنی مورد نظر کادر فنی تبریزی هاست. این بار هم اما ضربه میلاد جهان نمی تواند راهی به سمت آنطرف خط دروازه پدیده پیدا کند. 

80- واضح است که گسترشی ها در انتقال بازی از خط دفاع به خط حمله و خلق موقعیت های جدی با مشکل مواجه شده اند. آن ها با اصرار روی بازی مستقیم و هوایی، در مقابل دفاع سرزن تیم مشهدی کاری از پیش نخواهند برد. 


شرح گل:

56- یکی دیگر از گل های زیبای اکبر صادقی در لیگ چهاردهم رقم خورد. او بدون آنکه مراقبی داشته باشد، توپ را از باقری تحویل گرفت و آن را با قدرت به سمت دروازه لوپز که کمی جلو نیز امده بود روانه گرد تا تیمش را پیش بیاندازد. 

     
آی اسپورت
2014-10-02 17:54:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر