فهرست
ذوب آهن صفر - نفت تهران صفر : شعار علیه یحیی در تهران!
ذوب آهن صفر - نفت تهران صفر : شعار علیه یحیی در تهران!

ذوب آهن صفر - نفت تهران صفر : شعار علیه یحیی در تهران!

هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس 
دیدار تیم‌های نفت تهران و ذوب آهن
 

ورزشگاه: تختی تهران 
تماشاگر: ۱۲۰ نفر 
اخطار: قاسم حدادی فر از ذوب آهن 
نفت تهران: علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، امین حاج محمدی، سیامک کوروشی، وحید حمدی نژاد، لئوناردو پادوانی، کمال کامیابی نیا، ایمان مبعلی(علیرضا عزت کرامت)، وحید امیری، دیوید ویکروم(۶۹- حسین ابراهیمی) و امیر ارسلان مطهری(۶۹- غلامرضا رضایی) 
سرمربی: علیرضا منصوریان 
ذوب آهن: رشید مظاهری، علی حمام، هادی محمدی، کارلوس سانتوس، مهرداد قنبری، قاسم حدادی فر، اکبر ایمانی، قاسم دهنوی، پویا سیف پناهی، محسن مسلمان(۶۶- اسماعیل فرهادی) و مسعود حسن زاده(۸۵- مصطفی شجاعی) 
سرمربی: یحیی گل محمدی 
کادر داوری: تورج حق وردی، تورج عیوض محمدی، علی رضا کناری و سعید رحیمی مقدم 
ناظر داوری: مسعود عنایت 
شرح بازی: 
نفت تهران و ذوب آهن در حالی به مصاف هم می‌رفتند که هر دو با نتایج خوبی که هفته گذشته کسب کرده بودند از روحیه بالایی برخوردار بودند. در نیمه نخست این تیم میزبان بود که صاحب توپ و میدان بود و با طراحی حملات از چپ و راست روی دروازه ذوب آهن خطرساز ظاهر می‌شد. نفت که از بازیساز باتجربه خود یعنی ایمان مبعلی سود می‌برد در نیمه نخست یک سر و گردن بالاتر از ذوب آهن بازی کرد و دو بار توسط سیامک کوروشی و دیوید ویکروم صاحب موقعیت خوب گلزنی شد اما درخشش رشید مظاهری، دروازه بان ذوب آهن مانع پیش افتادن شاگردان علیرضا منصوریان شد تا بدون اینکه تغییری در نتیجه بازی رخ دهد دو تیم راهی رختکن شوند. 
در نیمه دوم اما خبری از موقعیت‌های متعدد نفت نبود و دفاع منسجم‌تر ذوب آهن باعث شده بود شاگردان منصوریان سخت‌تر راه دروازه ذوب آهن را پیدا کنند. در ادامه علی رغم تعویض‌های هجومی دو تیم باز هم شاهد یک بازی کند و بدون موقعیت بودیم اما با این وجود ذوب آهن در ۱۰ دقیقه پایانی به نظر طبق برنامه قبلی حملات خود را آغاز کرد و دو موقعیت بسیار خطرناک را در این بین از دست داد که اگر یکی از آنها را تبدیل به گل کرده بود یک پیروزی شیرین دیگر این بار خارج از خانه دشت کرده بود. 
دقایق حساس: 
دقیقه ۳- پرتاب اوت بلند امیری در تیر دوم به سیامک کوروشی رسید اما ضربه او با واکنش مظاهری راهی کرنر شد. 
دقیقه ۲۰- با پاس مبعلی، دیوید ویکروم در موقعیت تک به تک با مظاهری قرار گرفت اما ضربه او را دروازه بان ذوب آهن به خوبی مهار کرد. 
دقیقه ۸۱- در یک موقعیت طلایی نفوذ دهنوی از سمت راست و پاس به بیرون او فرهادی را درون محوطه جریمه نفت برابر دروازه این تیم قرار داد اما ضربه عجیب اسماعیل فرهادی فضای بالای دروازه را شکافت تا آه از نهاد ذوبی‌ها بلند شود. 
دقیقه ۸۳- حرکت پا به توپ و ضربه پای چپ مهرداد قنبری با واکنش خوب بیرانوند راهی کرنر شد. 
اتفاق ویژه: 
حضور تنها ۱۲۰ تماشاگر در دیداری که یک طرفش تیم پنجم جدول حضور داشت نکته تکراری اما تاسف بار این بازی بود. 
بهترین بازیکن: 
رشید مظاهری با دو مهار فوق العاده‌اش در نیمه اول ذوب آهن را در بازی نگه داشت و گل محمدی این یک امتیاز خارج از خانه را مدیون دروازه‌بانی است که سومین بازی‌اش را در لیگ چهاردهم تجربه می‌کرد. 

     
آی اسپورت
2014-10-02 22:06:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر