فهرست
قلعه نویی: فرهاد نشان داد یک پیشکسوت واقعی و بامعرفت است/  به حرف ما نمی کنند چون چشم آبی نیستیم!/ استقلال ارث پدری من نیست/ مجیدی بعد از نسل ما می تواند به استقلال کمک کند!
قلعه نویی: فرهاد نشان داد یک پیشکسوت واقعی و بامعرفت است/ به حرف ما نمی کنند چون چشم آبی نیستیم!/ استقلال ارث پدری من نیست/ مجیدی بعد از نسل ما می تواند به استقلال کمک کند!

قلعه نویی: فرهاد نشان داد یک پیشکسوت واقعی و بامعرفت است/ به حرف ما نمی کنند چون چشم آبی نیستیم!/ استقلال ارث پدری من نیست/ مجیدی بعد از نسل ما می تواند به استقلال کمک کند!

آی اسپورت- امیر قلعه‌نویی بعد از برتری 3 بر یک تیمش مقابل ملوان انزلی در نشست خبری اظهار داشت: ابتدا باید دو عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام باقر(ع) و ایام مسلمیه داشته باشم و به خاطر مدال‌های خوبی که کاروان ایران در بازی‌های آسیایی کسب کرده تبریک بگویم. نتایجی که در اینچئون کسب شده واقعا مایه افتخارایران و ایرانی است.

دیدار با ملوان چطور بود؟ 

 باید از طرفداران خوبمان تشکر کنم که با حمایت‌های خوبی که انجام دادند به ما کمک کردند که بازی زیبایی را به نمایش بگذاریم و نتیجه خوبی بگیریم. تشکری هم باید از فرهاد مجیدی داشته باشم که نشان داد یک پیشکسوت واقعی و با معرفت است. برخی برای خودشان و در دفترشان و روزنامه‌هایی که دارند و افراد معلوم‌الحالی هستند به تیمی که در رتبه دوم جدول حضور دارد می‌گفتند که در بحران قرار گرفته است. نمی‌دانم حالا تیمی که در رتبه دوم است اگر چند بازی هم ببازد چگونه می‌تواند به بحران بخورد؟ برخی افراد با این صحبت‌ها می‌خواهند علیه قلعه‌نویی حرف بزنند تا عکس‌شان در روزنامه‌ها چاپ شود.
 برخی از آنها که خودشان را پیشکسوت استقلال معرفی می‌کنند و آنها را نمی‌شناسم، دنبال این هستند که حاشیه درست کنند و 2 عکس از آنها نیز در روزنامه‌ها چاپ شود. آیا تیمی که در رتبه دوم جدول قرار دارد وارد بحران شده است؟ ما با تیمی که نیمی از توانش را داشت کار می‌کردیم و 2 شکست هم خوردیم اما با این حال بازی‌‌های خوبی را به نمایش گذاشتیم.


تیمتان در دیدار با ملوان هم موقعیت های زیادی داشت... 

 در بازی‌های قبلی هم بسیار خوب بازی می‌کردیم اما بدشانس بودیم که توپ‌هایمان وارد گل نمی‌شد. این صحبت‌ها را گفتم تا به اینجا برسم که پیشکسوت واقعی فرهاد مجیدی است که در شرایط بحرانی به ورزشگاه می‌آید و به تیم کمک می‌کند. پیشکسوتان واقعی کسانی هستند که اگر کمک هم نمی‌کنند به تیم ضربه نمی‌زنند. آقایان می‌گویند استقلال بحران دارد، اما تیم ما شرایط بسیار خوبی دارد و از درون و بیرون آرامش در استقلال حاکم است. جای تاسف دارد که برخی خودشان را استقلالی و پیشکسوت این تیم می‌دانند.


نظرتان درباره بازی با ملوان.. 

 باید به دو تیم تبریک بگویم. ملوان با تمام مشکلات و شرایطی که داشت مقابل استقلال حاضر شد تا یک بازی خوب را به نمایش بگذارد و از این بازی امتیاز بگیرد. استقلال هم امروز روز خوبش بود هر چند از دو، سه بازیکن تیمم گلایه دارم. آنها می‌توانستند زمانی که دو بر صفر پیش بودیم بازی را 3 بر صفر کنند تا شرایط روحی تیم بهتر شود.

نتایج اخیرتان جبران شد...

 موضوعی که اکنون اهمیت دارد این است که همه از بازی استقلال لذت می‌برند. فارغ از هر نتیجه‌ای، ما توانسته‌ایم بازی زیبایی را به نمایش بگذاریم تا همه از کار ما لذت ببرند. در بازی با ذوب‌آهن، فولاد و ملوان همه از بازی استقلال لذت بردند. خودم زمانی که فیلم بازی با ذوب‌آهن را دیدم نتیجه از یادم رفت و دیدم که سرعت تیم چقدر خوب است. در بازی با فولاد هم ما بازی خوبی به نمایش گذاشتیم و توپ‌هایمان گل نشد تا فولاد از تنها موقعیتش استفاده کند و ما بازنده شویم.خدا را شکر می‌کنم که توانستیم در بازی با ملوان پیروز شویم و اکنون نیز دو، سه هفته تعطیلی داریم و می‌توانیم شرایط‌مان را بهتر کنیم.


منتقدانتان می گویند شما برابر تیم های بزرگ نتیجه نمی گیرید... 

 اگر نقد کردن و این صحبت‌ها فقط انتقاد باشد خوب است اما باید ببینید نیت این افراد چیست. این افراد چرا زمانی که ما 18 امتیازی بودیم صحبتی نمی‌کردند؟ آنها آن موقع که با 18 امتیاز در صدر جدول بودیم کجا بودند؟ اتفاقا معتقدم ما مقابل تیم‌های بزرگ بهتر بازی می‌کنیم.

در بازی با فولاد اجازه ندادیم آنها حتی یک کرنر از ما بگیرند یا در بازی با نفت ما بسیار خوب بازی کردیم. اتفاقا معتقدم مقابل ملوان شرایط‌مان چندان خوب نبود و در خط دفاعی اشتباهاتی را مرتکب شدیم که می‌توانست به ضرر ما شود. بازیکنانی داریم که می‌توانند به ما کمک زیادی کنند اما اکنون کمی از شرایط بازی به دور هستند و باید به لحاظ بدنی آماده‌تر شوند.معتقدم در لیگ هیچ بازی راحت نیست و تیمی که خوب است مقابل همه تیم‌ها خوب بازی می‌کند. آنهایی که نقد غیرمنصفانه می‌کنند نه تنها پیشکسوت استقلال نیستند بلکه... (بعد از مکث کوتاهی) بهتر است این موضوع را فراموش کنید و سوال بعدی را بپرسید.

تعطیلی 50 روزه لیگ؟! 


 اگر حرف بزنیم، یک آقایی که میکروفن دارد و همچنین 2-3 روزنامه علیه ما می‌شوند. جالب است که این افراد ادعای مسلمانی دارند اما مسلمانی آنها عمروعاصی است. از لیگ افغانستان تا لیگ آلمان که قهرمان جهان است چیزی به اسم تعطیلی 50 روزه وجود ندارد و در آسیا هم کره جنوبی و ژاپن چنین تعطیلاتی ندارند.  من این برنامه را قبول ندارم، به هر حال خودم یک سال مربی تیم ملی بودم. به این تعطیلی لیگ به صورت کتبی اعتراض خواهیم کرد هر چند بعید است به حرف ما گوش کنند چراکه چشم آبی نیستیم.


 ضعف در دفاع میانی استقلال

این موضوع را قبول دارم و اشتباهات فردی هم داشتیم. امیدوارم در این 2 هفته تعطیلی، حنیف عمران‌زاده به شرایط آرمانی برسد. البته معتقدم هاشم در این پست جواب می دهد، البته او یکی، دو اشتباه هم داشت اما معتقدم او می‌تواند تبدیل به یک دفاع خوب شود. با این حال 2 اشتباه فردی هم در بازی امروز داشتیم که امیدوارم بعد از تعطیلات 2 بازیکن مصدوم ما در خط دفاعی به ترکیب بازگردند.


 

حضور فرهاد مجیدی در ورزشگاه و زمزمه حضور او در استقلال :

استقلال ارث پدری من نیست. ضمن اینکه استقلال وقتی نهم، دهم یا در دسته سوم قرار دارد برای من است. این را که چشم ان مسلمانان عمرو عاصی نمی بیند. من با استقلال 17- 18 جام گرفتم. آن هم نه اینکه این تیم را از لیگ یک بالا بیاورم بلکه در آسیا، جام میلز و قهرمانی ایران یعنی سطح اول فوتبال آسیا و ایران. در شاهین هم قهرمان شدم و بهترین نتایج راه آهن در زمان من رقم خورد. همراه با السد هم جام آوردم. در حال حاضر استقلال تیم پنجاه و نهم دنیاست و من هم جایگاهم در رده بندی مربیان جهان مشخص است اما این مسائل به نظر آقایان نمی آید.فرهاد مجیدی آدم و بازیکن باهوشی است و به عنوان نسل بعد از ما می‌تواند به استقلال کمک کند. خوشحالم که بسیاری از همکاران هم‌نسلم اکنون مربی هستند و یکی از شاگردانم هم در میان مربیان قرار دارد ضمن آنکه 3 بازیکن بزرگ استقلال هم در زمان من خداحافظی کردند. البته زمان خداحافظی مجیدی خوب نبود و باید باشکوه‌تر برگزار می‌شد.

 روزی هم ما خسته می‌شویم و نسل جوانتر جای ما را می‌گیرد که فرهاد هم جزو آنهاست. مربیگری مانند پدر شدن است و بخشی از آن تجربی است. کسی که پدر نشده از مهر پدری مانند فردی که فرزند دارد اطلاع ندارد.

 یک مربی بهتر است کار خود را از سطح پایین‌تر و کم فشارتر آغاز کند تا آبدیده شود مانند خودم که کارم را از کشاورز و برق آغاز کردم و در آینده هم استقلال برای این جوانان است. فرهاد مجیدی هم به خوبی این مسیر را پیش می‌رود و دو، سه نفر دیگر هستند که لیاقت کار در استقلال را دارند.

اتکای به کرار فرصت است یا تهدید؟! 

 من همواره در بحث مربیگری« دو لیدره» بازی می‌کنم این کار را چه در استقلال و چه در سپاهان انجام دادم که در آنجا از محرم و ابراهیمی و یا جانواریو استفاده می‌کردم. بخشی از این نگرانی را قبول دارم و اینکه خلاقیت و ابتکار را در شعاع حرکتی تیم ما قرار دارد.

با این حال سوالم این است که در 3 بازی گذشته ما با کیفیت نبودیم؟ در دیدار مقابل فولاد باید با 4 یا 5 گل پیروز می‌شدیم. کرار در50 متر روبه جلوی تیم ما تاثیرگذار است این موضوع خوبی است قبلا هم جباری در استقلال و توزی در تراکتورسازی همین نقش را داشتند. البته شاید در نیم فصل یک مهاجم اضافه کنیم ولی بدون کرار هم باکیفیت بازی کرده‌ایم.


  ۴  
آی اسپورت
2014-10-02 21:35:11
نظر دهید
۴ نظر
حسین
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۰۸:۵۲
باز تا یه بازی رو بردی دم دراوردی ، کی روش حق داره به تو محل ... هم نذاره .
پیروز
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۳
تو هم رفتنی هستی بعضی ها قهرمانی و مدال ندارن بچینن ولی انسانیت دارن و شرف
تو چی داری اخوی استقلال که ارث پدری کسی نیست که میگی بعداز ما
برو خدارو شکر کن که .....
پیروز
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۴
تو هم رفتنی هستی بعضی ها قهرمانی و مدال ندارن بچینن ولی انسانیت دارن و شرف
تو چی داری اخوی استقلال که ارث پدری کسی نیست که میگی بعداز ما
برو خدارو شکر کن که .....
پیروز
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۴
تو هم رفتنی هستی بعضی ها قهرمانی و مدال ندارن بچینن ولی انسانیت دارن و شرف
تو چی داری اخوی استقلال که ارث پدری کسی نیست که میگی بعداز ما
برو خدارو شکر کن که .....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر