فهرست
تیم ملی، جام جهانی، عادل و یک سال کرونایی!
تیم ملی، جام جهانی، عادل و یک سال کرونایی!

تیم ملی، جام جهانی، عادل و یک سال کرونایی!

آی اسپورت - برای این که یادمان بیاید چه سال هایی حال و هوای دلمان خوب بود، لازم نیست حتما به همین امسال که نفس های آخرش را می کشد نگاه کنیم. ما سال ها و روزهای خوبی را سپری کردیم؛ آن قدر خوب که حالا وقتی به آن روزها فکر می کنیم تازه متوجه می شویم چقدر حالمان خوب بود و بیهوده غر می زدیم. سال ها و روزهایی که خلاصه خوب یا بد می گذشت؛ شاید با چاشنی غم و اندوه اما کوتاه بود و می گذشت؛ مثل این روزهای لعنتی نبود که هیچ جوره نمی گذرند.

ما لحظه های کنار هم بودن را با فوتبال تجربه می کردیم و شاید آنقدر به همه چیز عادت کرده بودیم که معنای از دست دادن را متوجه نمی شدیم. این روزها که با تمام وجود از خودمان، از عزیزان و خانواده مان، مقابل حمله های کشنده ویروسی خطرناک محافظت می کنیم یاد روزهایی افتادیم که بی خیال از خانه بیرون می زدیم و در جامعه با فوتبال زندگی می کردیم؛ با تیم ملی کشورمان که حال و هوای خوبی داشت. با دوشنبه های نودی که لحظه لحظه های یک شب داغ و هیجان انگیز را برایمان تداعی می کرد. با روزهای پر غرروی که برای صعود به جام جهانی کنار هم می گذارندیم و صفا می کردیم. با داشته های کوچک اما به شدت عزیزی که هر روزمان را خوش تر و جذاب تر می کرد.

سالی که با سیل و بلا آغاز شد و جان هموطنانمان را گرفت، اختتامیه ای وحشتناک با کرونا داشت؛ سیل و زلزله و همه بلاها را تحمل کردیم و سیاهه ای از تسلیت های اندوهبار به یادگار ماند. هر لحظه این سال نحس، با خودمان مدام می گفتیم دیگر بس است؛ این همه غم و غصه حق ما نیست که با کرونا به انتهایش رسیدیم.

برای آرزوهای خوب و دعای دلی و قلبی آخر سال، راستش هیچ پیشنهادی نداریم. اگر زنده بمانیم حتما فوتبال هم داریم. اگر به سلامت از این بلای ویروسی عبور کنیم، لابد روزها و لحظه های خوبی انتظارمان را می کشند.

درد عجیبی است؛ کشنده است و خیلی ها را می کشد. برای بعضی ها لحظه ها را تا دم مرگ می رساند و به خیلی ها درس زندگی می دهد؛ حالا فوتبال و آرزو و همه این چیزهای خوب و علاقه های حسی و درونی را کنار گذاشته ایم و می گوییم اگر زنده بمانیم خوب است، چقدر خوب است...

 

۴    
آی اسپورت
2020-03-19 19:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر