فهرست
چشم ایران به جمال ویلموتس روشن شد!
چشم ایران به جمال ویلموتس روشن شد!

چشم ایران به جمال ویلموتس روشن شد!

آی اسپورت - تصاویر اردوی تیم ملی در محل مرکز ملی فوتبال مارک ویلموتس را در حال گفتگو با 16 بازیکن دعوت شده به این اردو نشان می‌دهد. نشان به آن نشان که آقای سرمربی دستمزد عقب افتاده خود را دریافت کرده و حالا با خیالی آسوده به حرفه‌اش در ایران خواهد رسید. نکته اما اینجاست که تعلل ویلموتس در بازگشت به ایران با عقب افتادن زمان برگزاری این اردو که می‌توانست حداقل سه روز زودتر آغاز شود، کمی بر مقبولیت کاپیتان سابق بلژیک سایه انداخته است. به خصوص که تیم ملی ایران در آخرین مسابقه خود مغلوب تیم ملی بحرین شده و حالا دومین بازی خطرناک خارج از خانه خود را مقابل عراقی انجام می‌دهد که اگر چه در سال‌های اخیر مقابل ما برنده نبوده، اما تیمی پراستعداد و همیشه آماده نبرد با ایران است.

مارک ویلموتس در ارزیابی رسانه‌های اجتماعی در روزهای گذشته، با قضاوت‌های تازه ای مواجه شده که قبلا از آنها خبری نبود و به نظر می‌رسد هواداران تیم ملی بعد از دوره طولانی سرمربیگری کارلوس کی‌روش بابت عقب‌نشینی آقای سرمربی کمی از او مکدر شده‌اند، اگر چه برخی نیز اعتراض ویلموتس را به عدم پرداخت دستمزد منطقی ارزیابی می‎کنند.

در حال حاضر و در شرایطی که فوتبال ایران بعد از اقتدار طولانی در رنکینگ آسیا به ادامه موفقیت‌های خود می‌اندیشد، کسب یک نتیجه خوب در اردن به منزله پایان آتشی است که از لحظه گل خوردن ایران مقابل بحرین روشن شده و در میان بی توجهی دامنه‌دار شده است. البته رقابت برای صعود در گروه دشوار مرحله مقدماتی تا روز پایانی ادامه خواهد داشت اما بدون شک ایران در اردن حداقل به کسب یک امتیاز احتیاج دارد تا دوباره اسیر اما و اگرهای روز آخری نشود. البته ذکر این نکته ضروری است که در پنج صعود اخیر به جام جهانی تنها دو بار مسیر با استرس حداقلی همراه بوده که از این دو بار هم یک بار در مرحله اول (دوره سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ در دیدار مقابل قطر) ایران تا مرز حذف پیش رفته است. اما از آنجایی که آخرین صعود ما به جام جهانی در سال 2018 با اقتدار کامل اتفاق افتاده، انتظار جامعه فوتبال بازگشت به همان مسیر است.

حالا این آقای ویلموتس است و این امانت بزرگی به نام تیم ملی ایران که کمتر کشوری این میزان حساسیت و علاقمندی را به دنبال خود دارد. چیزی که باعث می شود از سرمربی‌های ملی انتظار تعهد حداکثری را داشته باشیم. البته بحث ها بماند برای بعد از بازی با تیم ملی عراق.

 

     
آی اسپورت
2019-11-10 18:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر