فهرست
بیانیه نساجی؛ چرا داوری‌ها فقط به ضرر ماست؟
بیانیه نساجی؛ چرا داوری‌ها فقط به ضرر ماست؟

بیانیه نساجی؛ چرا داوری‌ها فقط به ضرر ماست؟

آی اسپورت - اتفاقاتی که امروز در بازی نساجی و سپیدرود رخ داد مسئولان باشگاه مازندرانی را حسابی عصبانی کرد. آنها مدعی‌اند که هر دو گل سپیدرود در شرایط آفساید به ثمر رسیده و مشخص نیست چرا داوران این قدر به ضرر این تیم سوت می‌زنند! باشگاه نساجی ساعتی پیش یک بیانیه صادر کرد و در آن از اصفهانیان خواست اگر نمی‌تواند داوری‌ها را سر و سامان بدهد، استعفا کند و برود. این بیانیه را بخوانید:

«باشگاه ریشه‌دار نساجی مازندران و هواداران پرشور آن دیگر نمی‌دانند چطور صدای اعتراض‌شان را به گوش مسئولان کمیته داوران برسانند. امروز بار دیگر اشتباهات داوری مانع از برد این باشگاه پرطرفدار شد. با وجود قضاوت بی نقص علیرضا فغانی داور مسابقه، کمک داور دو اشتباه فاحش و مهلک داشت. بی‌شک در برنامه 90 بار دیگر مظلومیت باشگاه نساجی برای فوتبال ایران ثابت خواهد شد. در دو موقعیت پی در پی در حالی که محمد عباس زاده و سجاد عاشوری می رفتند تا با گلر سپیدرود تک به تک شوند، کمک داور پرچم زد و آفساید اعلام کرد اما تصاویر آهسته به خوبی نشان داد در هر دو موقعیت کمک داور اول دچار اشتباه شده است. نکته اینجاست که کمک داور دقیقا در یک خط با بازیکنان قرار داشت و عجیب است چطور این دو صحنه را آفساید گرفت؟ هم در موقعیت اول و هم در موقعیت دوم مدافعان سپیدرود نزدیک به یک متر آفساید را پر کرده بودند ولی کمک داور متوجه این مسئله نشد!

برای باشگاه نساجی سریال اشتباهات داوری عادی شده و اگر در یکی از بازی‎های فصل اشتباهی در بازی های تیم صورت نگیرد، همه اهالی فوتبال تعجب خواهند کرد. بی‌شک باشگاه نساجی امسال مظلوم‌ترین باشگاه لیگ برتر بوده و اشتباهات فاحش داوران، امتیازات زیادی از این تیم ریشه دار گرفته است. هر چند دیگر نساجی و هوادارانش نا امید شده اند اما انتظار می رود تا کمیته داوران اقدامی جدی در این زمینه کند. اشتباه در فوتبال طبیعی است اما اینکه کمک داور در دو صحنه متوالی مدافعان حریف را نبیند که موقعیت آفساید را پر کرده اند، عجیب است و جای سوال بسیاری دارد. و یک سوال مهم دیگر که پیش می آید؛ چرا اشتباهات فقط به ضرر نساجی است؟!

آقای اصفهانیان بارها و بارها اعتراض کردیم ولی گویا گوش شنوایی در آن کمیته وجود ندارد و نمی دانیم باید دیگر به کجا شکایت ببریم؟ شک نکنید آه این هواداران شما را خواهد گرفت، هوادارانی که بی شک یکی از با اخلاق ترین و با انضباط ترین هواداران لیگ برتر ایران هستند. چطور می توانید این اشتباهات عجیب و پرتعداد را توجیه کنید؟ چطور ممکن است در یک فصل برای یک تیم لیگ برتری اینقدر اشتباه داوری رخ دهد؟

دیگر کم کم باشگاه نساجی و هواداران پرشورش به این نتیجه رسیده اند این اشتباهات سازماندهی شده است. چه جوابی برای این اشتباهات پرتعداد دارید؟ اگر نمی توانید مشکلات داوری را حل کنید، جای خود را به فرد دیگری دهید و کمیته داوران را به افرادی بسپارید که دل شان برای داوری و حداقل برای فوتبال ایران می‌سوزد. صبر باشگاه نساجی و هوادرانش نیز اندازه ای دارد ولی شما، شخص شما آقای اصفهانیان صبر یک استان را لبریز کردید. اگر نمی توانید نه نگوئید و بروید تا با رفتن تان به فوتبال ایران خدمت کنید.»

۴    
آی اسپورت
2018-11-29 22:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر