فهرست

دونگا: برزیل به تداوم نیاز دارد

آی اسپورت- سلسائو دو بازی دوستانه را برابر آرژانتین و ژاپن به‌ترتیب در پکن و سنگاپور پیش رو دارد و دونگا برای این بازی‌ها تنها دو چهره‌ی جدید را نسبت به ترکیب دیدار با کلمبیا و اکوادور در ماه قبل به ترکیب تیمش دعوت کرده است. او می‌گوید تداوم، کلید ظهور مجدد برزیل به عنوان یک قدرت جهانی در فوتبال است.

 

«باید یک شالوده پیدا کنید. تیم ملی دو بازی در ماه دارد. در نتیجه شما می‌توانید ترکیب را از یک بازی به بازی بعد، کاملاً تغییر بدهید. فکر می‌کنم ما بیشتر از 50-40 بازیکن داریم که ترکیب را از بین آن‌ها انتخاب کنیم. استعداد ضروری است. اما بازیکنان باید شخصیت، تمرکز و تداوم هم داشته باشند. بازیکنان باید گذار از فوتبال باشگاهی به فوتبال ملی را درک کنند.»

 

او همچنین به اهمیت عدم وابستگی بیش از حد تیمش به نیمار هم اشاره می‌کند و می‌گوید: «در تمرین‌ها و بازی‌ها سعی می‌کنیم راهی پیدا کنیم تا مسوولیت را بین همه‌ی بازیکنان تقسیم کنیم. در 1970 تیم به پله وابسته بود، در 1958 به گارینشا، و در 1994 هم به روماریو. بازیکنانی هستند که گل‌ها را خلق می‌کنند و منطقاً به یک ساختار تیمی نیاز دارند، اما تمام‌کننده آن‌ها هستند. آن‌ها بازی‌ها را رقم می‌زنند.»

     
آی اسپورت
2014-10-02 23:57:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر