فهرست
شکستی با ارزش تر از پیروزی برای بارسای انریکه!
شکستی با ارزش تر از پیروزی برای بارسای انریکه!

شکستی با ارزش تر از پیروزی برای بارسای انریکه!

آی اسپورت- بارسای انریکه در پاریس زیبا اولین شکستش را تجربه کرد. شکست نامیدکننده ای که در غیاب دو مهره اصلی لورن بلان یعنی زلاتان و سیلوا رقم خورد. بارسا در حالی در این دیدار کلاسیک که با نتیجه 2-3 به سود پاریس سن ژرمن پایان یافت متحمل اولین شکست خود در فصل جدید و با مربی گری لوئیس انریکه شد که تا پیش از این و در هفت مسابقه قبلی از ابتدای فصل موفق شده بود دروازه اش را بسته نگه دارد و هیچ گلی دریافت نکرده بود.

شکست بارسا برابر رقیب قدرتمندی چون پاریس سن ژرمن، هرچند صدر گروه F را به این تیم سپرد اما برای آبی اناری ها نکات مثبت بسیاری داشت. به خصوص اینکه بارسا هنوز هم در خط دفاعی و روی ارسال ها به شدت آسیب پذیر است و این معضل با بازی دادن به مدافع بلند قامتی چون متئو، قابل حل نیست و این سازمان دفاعی تیم است که ایراد اساسی دارد!

شاید در شب رقم خوردن اولین شکست انریکه با کاتالان ها، مشهودترین مساله، کندی بیش از اندازه مدافع فرانسوی و تازه به خدمت گرفته شده بارسا بود. اویی که به زودی سی و یک ساله خواهد شد و به کار آینده آبی اناری ها هم نخواهد آمد و شاید بهتر است انریکه اگر می خواهد پیکه ناآماده را روی نیمکت بنشاند از مارک بارترای جوان در کنار ماسکرانو استفاده کند. چار که او در نبردهای هوایی به اندازه متئو تبحر دارد و البته در بازیسازی بسیار کارآمدتر است. هرچه باشد او محصول لامسیاست و با فلسفه بازی تیم کاملاً آشنا. این همان فاکتوری است که می توان با آن، مونتویا را نیز جایگزین دنی آلوزی کرد که با بالا رفتن سن هرچند همچنان به طور مستمر در حملات شرکت دارد اما در بازگشت ها ضعیف عمل می کند و فضای پشت سر او پاشنه آشیل بارسا در ضدحملات است.


مارک آندره تراشتگن جوان هم هرچند شاید آینده خوبی در پیش داشته باشد اما هنوز برای ایستادن درون دروازه بارسا بسیار جوان است و اشتباهات او در پاریس نباید باعث نامیدی انریکه از دروازبان 22 ساله آلمانی شود. او برای اینکه سنگربان اصلی و ثابت بارسا گردد نیازمند حضور در رقابت های بیشتری است تا با کسب تجربه، از تعداد اشتباهاتش کاسته و به دروازبانی مطمئن تبدیل شود. او تک به تک گیر خوبی است و این برای تیمی که همواره در معرض ضد حمله خوردن قرار دارد نکته مثبتی است.

انریکه در خط میانی هم متوجه ناهماهنگی شده است که بین بوسکتس و راکیتیچ وجود دارد. این دو بارها روی ناهماهنگی که میانشان وجود دارد توپ های مهمی را از دست دادند و همین بهترین فرصت برای تیم پاریسی و اجرای ضدحملات سریع و خطرناکشان بود. همچنین سرمربی جدید بارسا که اینیستا را مهمترین بازیکن خط میانی خود می بیند برای استفاده از قدرت بازیسازی او انگار باید سن آندرس را بیشتر به مرکز زمین متمایل کند چرا که با وجود نیمار، بارسا در بعضی مواقع و در بال چپ دچار نوعی تداخل کاری است.

با توجه به نوع بازی مالکانه بارسا، بازی ضعیف مردان میانی انریکه در یک سوم دفاعی حریفان، روی عملکرد مسی و نیمار اثرات منفی بسیاری دارد. آنها اگر به اندازه کافی تغذیه نشوند مجبورند به عقب برگردند و وقتی این دو به میانه های زمین برگردند بارسا مهاجمی ندارد که کار گلزنی را برایش انجام دهد. در حالی که اگر فوق ستاره های هجومی بارسا درون محوطه جریمه باشند، مقابل هر تیمی قدرت گلزنی دارند.

هرچند پذیرفتن شکست همیشه ناگوار است اما شکست بارسلونا مقابل پاریس سن ژرمن هشدار به موقع و قابل جبرانی برای لوئیس انریکه است که با آنالیز عملکرد مردانش و برطرف کردن نقاط ضعف مشهود آنان، تیمی در حد قهرمانی لیگ قهرمانان را آماده ادامه مسابقات کند و فصل موفقی را برای کاتالان ها رقم بزند.

  ۴  
آی اسپورت
2014-10-03 13:47:37
نظر دهید

۴ نظر
omid
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۱
movafegham bahat
moein
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۳۶
متیو تو تستای پیش فصل سریعترین بازیکن بارسا بوده اقای نویسنده
-
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳، ۱۷:۳۶
Vaughan bars fogholade bod.. messing Ali bod psg shans ovord
hamed
يكشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۱۶
in dge che eshtebah maskhareiye to jadval emtiyza teraktor chera22st...mahze etelaa 24ast
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر