فهرست
سایپا 0-1 تراکتورسازی/درخشش مثلث طلایی در گردوخاک!
سایپا 0-1 تراکتورسازی/درخشش مثلث طلایی در گردوخاک!

سایپا 0-1 تراکتورسازی/درخشش مثلث طلایی در گردوخاک!

آی اسپورت-

هفته یازدهم لیگ برتر ایران(جام خلیج فارس)

ورزشگاه انقلاب کرج

سایپا: حامد فلاح زاده، مهدی ترابی، ابراهیم شکوری(حکیم نصاری)، وحید محمدزاده، مجید ایوبی، علی علیزاده، علی زینالی، ابراهیم صادقی، کاوه رضایی، پویا نزهتی و میلاد میداودی

سرمربی: مجید جلالی

تراکتور: داوود نوشی صوفیانی ، خالد شفیعی ، احمد آل نعمه(46- شهریار شیروند) ، محمد ایرانپوریان ، مهدی کیانی ، سامان نریمان جهان ،شاهین ثاقبی ، فرشاد احمدزاده ، میرهانی هاشمی ، محسن دلیر و لوسیانو ادینهو.

کارت ززد: احمد آل نعمه

دقایق کلیدی:

1- ورزشگاه انقلاب درست به مانند سایر بخش های شهر کرج، در آستانه برگزاری بازی گرد و خاک عجیبی را در خود می بیند. این فضا بدون تردید روی بخش تلویزیونی و البته روی کیفیت خود بازی تاثیر می گذارند. اینکه آیا بازی در این شرایط برای سلامتی بازیکنان تهدید محسوب می شود یا نه، سوالی ست که حتما باید از داور بازی پرسیده شود. 

5- چرخش خوب و ضربه زمینی محکم پویا نزهنی، اولین موقعیت جدی مسابقه است. توپ در آغوش نوشی صوفیانی آرام می گیرد. 

7- ضربه آزاد ادر لوسیانو ادینیو با اختلافی نه چندان زیاد از بالای دروازه به بیرون می رود. 

15- ضربه سر کاوه رضایی روی سانتر عالی ابراهیم صادقی، با فوق واکنش نریمان جهان مواجه می شود.

18-به نظر می رسد همکاری های سه نفره، مهم ترین برنامه تراکتور برای به گل رسیدن در این مسابقه است. دقایقی پس از گل اول، باز هم حرکات تکنیکی نریمان جهان توپ را روانه ساق های ادینیو می کنند و ضربه بازیکن برزیلی، در موقعیت مناسب به فرشاد احمدزاده می رسد اما توپ در نهایت از دست می رود.

21- شوت فوق العاده محکم میلاد میداوودی از بالای دروازه به بیرون می رود. 

26- بازی فیزیکی تر از دقایق ابتدایی دنبال می شود. سرنگون شدن میداوودی درون محوطه جریمه تراکتور، اعتراض خفیف سایپایی ها را به دنبال دارد. 

32- نوشی صوفیانی یکی از بهترین های تیم تبریزی در این جدال بوده است. این بار خروج عالی او اجازه سرزنی را از سایپایی ها می گیرد. 

40- حرکت انفجاری ابراهیم شکوری، توپ را درون محوطه به نزهتی می رساند، تعلل این بازیکن درون محوطه جریمه اما این فرصت را بر باد می دهد. 

44- احمد آل نعمه تنها ثانیه هایی پس از دریافت کارت زرد اول، تکل خشنی روی پای بازیکن حریف می رود. او می توانست روی همین صحنه کارت زرد دوم را دریافت کند. 

46- خطیبی با یک تعویض هوشمندانه، آل نعمه را از بازی بیرون کشید تا خطر اخراج این بازیکن رفع شود. شهریار شیروند به جای آل نعمه وارد زمین مسابقه شد. 

50- شرایط جوی ورزشگاه بهتر شده و حالا دیگر خبری از آن اتمسفر عجیب سرشار از گرد و غبار نیست. 

59- خطاهای متعدد تراکتوری ها، دو فرصت ایده آل برای نواختن ضربات آزاد به سایپا می دهد. ضربه اول را شکوری و دومی را میداوودی به سمت دروازه می زنند و هر دو توپ با اختلاف کمی به بیرون می روند. 

64- سیدصالحی که متوجه جلوآمدن گلر حریف شده، از میانه های زمین ضربه ای را روانه دروازه تراکتور می کند. توپ او با چارجوب فاصله کمی ندارد.

70- اگر ادینیو موفق به استپ کردن پاس عالی نریمان جهان می شد، احتمالا گل دوم تراکتوری ها نیز به ثمر رسیده بود. 

73- به قول گزارشگر همیشگی والیبال ایران، اگر تراکتوری ها دقت را چاشنی کرد کرده بودند و یک ضربه دقیق روی حرکات تکنیکی و پاس عالی ادینیو نواخته می شد، حالا کار برای این تیم به شدت ساده شده بود. 

79- کاوه رضایی، باانگیزه ترین بازیکن امروز سایپا بوده است. ضربه کات دار او این بار در آستانه ورود به دروازه نوشی صوفیانی به بیرون می رود. 

85- تراکتوری ها به شدت عقب رفته اند و همانند بیشتر دقایق تیمه دوم، سایپا توپ و میدان را در اختیار دارد. این تیم اما موقعیت های ایده آلی خلق نمی کند. 

90- در اولین دقیقه از وقت های تلف شده، ادینیو به زیبایی جند بازیکن را از پیش رو برمی دارد اما ضربه بغل پای نهایی او در آغوش گلر حریف جای می گیرد. 

92- شوت محکم احمد کامدار، با واکنش خوب حامد فلاح زاده از دروازه سایپا دور می شود. 

93- یک ضدحله خطرناک دیگر برای تراکتور در مقابل سایپایی که به شدت در فاز دفاعی ضعیف ظاهر می شود. این بار هم ادینیوست که ضربه نهایی را روانه چارچوب دروازه نارنجی ها می کند تا بهترین واکنش فلاح زاده در بازی رقم بخورد و موقعیت از دست برود. 

شرح گل

دقیقه 11- مثلث طلایی تراکتورسازی، باز هم در ترکیب این تیم درخشیدند. سانتر عالی نریمان جهان، ضربه سر ادینیو به سمت دهانه دروازه و ضربه تمام کننده محسن دلیر، تراکتور را در کرج از سایپا پیش انداخت. 

حواشی:

نیمکت نشینی حامد لک، نکته جالب ترکیب انتخابی امروز تراکتور برابر سایپاست. 

علی کریمی و نلو وینگادا در جایگاه ویژه به تماشای بازی نشسته اند. 

بازیکنان تراکتور با تاخیری چند دقیقه ای برای نیمه دوم وارد زمین مسابقه شدند. 

     
آی اسپورت
2014-10-03 17:58:45
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر