فهرست
کفاشیان: برای میزبانی جام ملت ها لابی کردیم/ جلوی دوربین های صدا و سیما را می گیریم
کفاشیان: برای میزبانی جام ملت ها لابی کردیم/ جلوی دوربین های صدا و سیما را می گیریم

کفاشیان: برای میزبانی جام ملت ها لابی کردیم/ جلوی دوربین های صدا و سیما را می گیریم

آی اسپورت- علی کفاشیان در خصوص جلسه‌ای که در مالزی با مسئولان کمیته مسابقات AFC برگزار کرد، اظهار داشت: در این جلسه در خصوص مسائل مختلفی صحبت کردیم. تقویم مسابقات آسیایی تا جام ملت‌های آسیا و جام جهانی مشخص شد. سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان آسیا تعیین شد و در خصوص قوانین کشورها صحبت شد. جلسه دو ساعت و نیم به طول انجامید که مصوباتی داشت و قرار شد به هیأت رئیسه آسیا ارسال شود.

وی در مورد اینکه آیا تغییری در برنامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به وجود آمد، گفت:‌ خیر فعلا تغییری به وجود نیامد. فقط در بحث بازاریابی قرار شد خود باشگا‌‌ه‌ها اعلام کنند. بلیت‌فروشی هم که از گذشته به باشگاه‌ها سپرده شده بود و هزینه‌های میهمانی هم به عهده باشگاه‌هاست. AFC هم فقط هزینه داوران و ناظران را پرداخت می‌کند و سایر موارد به عهده خود باشگاه‌هاست.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد تعداد سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد: 4 کشور عربستان، ایران،‌ کره جنوبی و ژاپن سهمیه 1+3 دارند و سایر کشورها سهمیه‌های کمتری دارند. با توجه به اینکه نمره امتیاز فنی بالا رفته است باید ببینیم که نمایندگان ما چه نتایجی در رقابت‌ها کسب می‌کنند.

کفاشیان در مورد اینکه آیا لابی‌ هم برای میزبانی جام ملت‌های آسیا انجام داد، گفت: ما صحبت‌های لازم را انجام دادیم. دو کشور ایران و امارات برای انتخاب نهایی تصمیم‌گیری خواهد شد. قرار شده بعد از بازی‌های جام ملت‌های آسیا جلسه‌ای برگزار شود و کمیته مسابقات در بهمن یا اسفند ماه در این باره تصمیم بگیرد که پس از آن این موضوع به هیأت رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد رفت و به مجمع نخواهد رفت.

وی در مورد اینکه رئیس کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا اماراتی است، گفت: بله او اماراتی است اما ما هم لابی‌های خود را انجام دادیم هر چند که در هیأت رئیسه آسیا اکثرا کشورهای عربی حضور دارند اما ما هم لابی‌های خود را انجام داده‌ایم.

کفاشیان در مورد اینکه آیا مسئولان آسیایی پیگیر حق پخش تلویزیونی ما بوده‌اند یا خیر، گفت: در رابطه با این مسئله آخرین گزارش‌ها را از ما درخواست کردند تا ما به آنها اعلام کردیم که در حال مذاکره هستیم و در خصوص مبلغ می‌خواهیم به تفاهم برسیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد صحبت‌های تقدسی‌نژاد مبنی بر اینکه او را بی‌معرفت خوانده، تصریح کرد:‌ به هر حال ما 3-4 جلسه با مسئولان صدا و سیما جلسه داشتیم که مسئولان وزارت کشور هم حضور داشتند. ما آمادگی هر تصمیم‌گیری را داشتیم. صدا و سیما به ما گفت که نمی‌تواند از این مبلغ بیشتر هزینه کند و در اختیار آنها نیست. ما گفتیم پس چرا وقت‌ تلف کردیم. وقتی این مسئله از قبل مشخص بوده چرا جلسه برگزار کنیم. می‌توانستیم از همان اول این موضوع را عنوان کنیم و وقت‌کشی نداشته باشیم.

کفاشیان در مورد اینکه آیا قرار شده در این خصوص تصمیم‌گیری جدیدی شود، گفت:‌ بله اگر ما به نتیجه‌ای نرسیم جلوی دوربین‌ها را خواهیم گرفت.

وی در مورد اینکه آیا مسئولان بالادستی اجازه این کار را خواهند داد، گفت:‌ مسئولان بالادستی چه کسانی هستند؟! من نمی‌دانم به هر حال باید ببینیم چه می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه مسئولان امنیتی این مسئله را پذیرفتند یا خیر،‌ گفت: ما با آنها صحبت کردیم و گفتیم که راه حلی را اعلام کنند. اگر تفاهم دیگری وجود داشته باشد، انجام دهیم.

وی در مورد اینکه با وجود این مسئله که وزیر ورزش در اینچئون به سر می‌برده و جلسات هیأت دولت با ضرغامی برگزار می‌شد و این مسئله بهترین فرصت برای تفاهم بود،‌ گفت: من در این مورد صحبتی ندارم.

کفاشیان در مورد دیدار دوستانه ایران با فلسطین تاکید کرد: من در این باره خبری ندارم و باید در جلسه صحبت کنم و ببینم شرایط چگونه است. تیم ملی فردا شب عازم پرتغال خواهد شد و چندین دیدار دوستانه در آنجا برگزار می‌کند تا کادر فنی سیاست‌های خود را مشخص کند.

وی در مورد اینکه اردوهای آینده تیم ملی در کیش یا آفریقای جنوبی خواهد بود، عنوان کرد: هنوز در این باره تصمیم نگرفته‌ایم. هر دو جزو برنامه‌های ماست.

     
آی اسپورت
2014-10-03 17:12:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر