فهرست
فرکی: شریفی تلاش کند می تواند یک خلعتبری جدید باشد/ پرسپولیس دنبال یک امتیاز بود
فرکی: شریفی تلاش کند می تواند یک خلعتبری جدید باشد/ پرسپولیس دنبال یک امتیاز بود

فرکی: شریفی تلاش کند می تواند یک خلعتبری جدید باشد/ پرسپولیس دنبال یک امتیاز بود

آی اسپورت- حسین فرکی پس از پیروزی یک بر صفر مقابل پرسپولیس در نشست خبری گفت: تبریک می‌گویم به تمام مردم خوب اصفهان و به خصصوص هواداران و مجموعه باشگاه به خاطر این برد، وعده داده بودیم که بازی زیبایی به نمایش بگذاریم. مقابل پرسپولیس که تیم بزرگی است و دو بازی قبلش را برده بود و انگیزه زیادی داشتند و شرایط بهتری هم پیدا کرده بودند و می‌دانستیم پرسپولیس برای گرفتن یک امتیاز می‌آید. کار به جایی رسیده بود که در ثانیه‌های آخر بازی به گل رسیدیم. بعد از اینکه موقعیت‌های زیادی از دست دادیم و این حق مسلم سپاهان بود که پیروز شود و پرسپولیس به دنبال گرفتن یک امتیاز بود اما ما نیاز مبرم به این برد داشتیم و خوشبختانه توانستیم پیروز شویم.

از دست دادن زیاد موقعیت ها... 

 به نظرم مهم‌ترین موضوع این بخش این است که بازیکنان کمی زیر فشار هستند به خاطر اینکه با وجود شایستگی نتوانستند چند بازی را پیروز شوند به خصوص در بازی خانگی، اگر آن توپ دقیقه 2 گل می‌شد بازیکنان ما از زیر فشار خارج می‌شدند اما این موضوع نباید اولویت باشد و بین دو نیمه به بازیکنان گفتیم که توپ را تا داخل محوطه جریمه و شش قدم خوب حمل می‌کنیم ولی در زدن ضربات آخر بی‌دقت بودیم و با یکی دو برد پیاپی از زیر فشار خارج می‌شویم و اینکه در آرامش بازیکنان در زدن ضربات آخر دقت بیشتری به خرج می‌دهند و اگر یک گل‌مان را تبدیل به گل‌های بیشتری بکنیم تفاضل گل هم می‌تواند به ما کمک کند.

درصد بالای اشتباهات نویدکیا...
 

 روی پاس‌ها خود محرم نوید‌کیا بهتر از همه می‌داند که این مشکل را دارد، در رختکن هم الان این موضوع را به من گفت ولی من خیلی مهم ندیدم، وقتی بازیکنی خودش را به این بازی می‌رساند و بعد دوباره مصدوم می‌شود، باعث می‌شود اعتماد به نفسش کم شود. نوید‌کیا یکی از بهترین پاسورهای ایران است اگر وضعیت بدنی‌اش خوب باشد او پاس‌های بی‌نظیری می‌دهد و مثل او در ایران ندیده‌ام و درصد اشتباه پاس هم به مسایلی که گفتم برمی‌گردد.


عملکرد خلعتبری و شریفی...
 

 خلعتبری و شریفی با هم متفاوت هستند. خلعتبری میادین بین‌المللی دیده ولی شریفی جوان است و من این بازیکن را جابه‌جا کردم و هنوز با مهدی شریفی کاملا آشنا نیستم و با طراحی تمرینات وضعیت بهتر می‌شود، شریفی بازیکن باهوش و خطرسازی است و اگر نقاط ضعفش را تبدیل به نقاط قوت کند با تمرین و تمرین و تمرین می‌تواند یک خلعتبری جدید برای فوتبال ایران باشد.


سیستم تیم تان تغییر کرد...
 

 از ابتدا دستور کار ما 4-4-2 لوزی بود و اعتقاد به سیستم این است که خود بازیکنان مهم هستند، وقتی بازیکنی دوندگی می‌کند تمامی سیستم‌ها را تغییر می‌دهد و همه اینها را بازیکن شکل می‌دهد و من معتقدم که بازیکنان بر اساس توانایی‌هایی که دارند کارشان را دنبال می‌کنند و این مساله خود به خود سیستم شناور را ایجاد می‌کند و مثلا حاج‌صفی دفاع و هافبک چپ است و وریا غفوری هم همین وضعیت را دارد البته نباید در خط دفاعی هم غافلگیر شویم و گل بخوریم.

 تعطیلی خیلی طولانی نیست و باید در جام حذفی بازی کنیم و چهار روز بازیکنان را استراحت دادیم و چون طولانی هم نیست فکر نمی‌کنم که بازیکنان خیلی متضرر شوند و از روز چهارشنبه استارت می‌زنیم و نمی‌دانم چه تعداد ملی پوش داشته باشیم و بازیکنان ملی پوش از فردا به مدت 10 روز در اختیار تیم ملی هستند و شاید نیاز هم به این تعطیلات بود. از سپاهان 6 بازیکن مدنظر تیم ملی  هستند. باید از کادر فنی تیم ملی هم تشکر کنم زیرا با مارکار اقاجانیان صحبت کردم و او به نمایندگی از کی‌روش با ما حرف زد و به او گفتم که فهرست تیم ملی پنجشنبه اعلام نشود چون در روحیه بازیکنان تاثیر میَ‌گذارد و کادر فنی تیم ملی هم همین کار را کرد و باید از آنها تشکر کنیم.


دفاع تیم تان ضعیف نبود؟!
 

 این موضوع یک مقدار تاثیر منفی خودش را گذاشته است و شاید بخشی از حرف‌های شما را قبول داشته باشم اما شما هم بخشی از حرف‌م را قبول کنید و تمام مسایل را در زمانی که داشتیم نتوانستیم خوب اجرا کنیم اما بخشی مربوط به حریفان می‌شود که وقتی وارد فاز دفاعی می‌رود  بازیکنان ما فضای کمتری برای کار دارند ولی وقتی حریف برای بازی بیاید بازیکنان توانمندی داریم که می‌توانند خوب بازی کنند.

 

  ۵  
آی اسپورت
2014-10-03 21:39:00
نظر دهید
۵ نظر
-
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۴۹
نه اینکه خلعت بد باشه ها،اونم عاالیه. اما من انتظار بیشتری از شریفی دارم.ضمن اینکه کاملا باهم متفاوته نوع بازیشون
-
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۶
حالا خلعتبری چه گوهی است که این بخواد اون بشه
این همه الگو
3plus1 sepahan
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۲۹
مرسى اقای فرکی
3plus1 sepahan
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۲۹
مرسى اقای فرکی
-
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳، ۱۱:۵۹
جووووووووووووووووووووووووووووون به خلعتبری جووووووون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر