فهرست
رقابت در لیگ برتر؛ شاید فقط یک ۹ امتیازی!
رقابت در لیگ برتر؛ شاید فقط یک ۹ امتیازی!

رقابت در لیگ برتر؛ شاید فقط یک ۹ امتیازی!

آی اسپورت - شاید اگر پنالتی پوگبا درون دروازه ولوز آرام می‌گرفت، حالا به جای هواداران آرسنال و لیورپول، طرفداران منچستریونایتد بابت اولین حضور بالای سر منچسترسیتی در جدول لیگ برتر انگلیس از  زمان تنها روز صدرنشینی در فصل گذشته، سرو صدا به راه می‌انداختند اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه یک تساوی باعث شد در پایان هفته دوم، تنها ۲ تیم با صددرصد امتیازات از 2 هفته اول در جدول دیده شوند.

نبرد برای برتری مطلق

با این اوصاف در پایان هفته دوم حالا فقط لیورپول و آرسنال تمام امتیازات ممکن را کسب کرده‌اند و جالب اینکه ۲ تیم حساس‌ترین بازی هفته سوم لیگ برتر انگلیس را مقابل هم انجام می‌دهند. این یعنی در بهترین حالت تنها یک تیم(برنده بازی) در پایان هفته سوم رکورد صددرصد امتیازات در فصل جاری را حفظ می‌کند و در صورت تساوی برای اولین بار در یک دهه اخیر در پایان هفته سوم هیچ تیم ۹ امتیازی در جدول وجود نخواهد داشت. در پایان هفته سوم فصل گذشته، ۵ تیم ۹ امتیازی وجود داشتند و در ۵ فصل گذشته در پایان این هفته حداقل ۲ تیم ۹ امتیازی در جدول دیده می‌شدند.

به یاد آن بازی تاریخی سال ۱۹۸۹

هر چند  این بازی با جدال تاریخی ۲تیم در هفته پایانی فصل ۱۹۸۸ قابل مقایسه نیست اما اگر هر ۲ جدال را یک رقابت پلی‌آف گونه برای رسیدن به دستاوردی خاص بدانیم، آن وقت می‌توانیم شباهت‌هایی بیابیم. لیورپول در فصل ۱۹۸۸ با اختلاف ۲ امتیاز (آن زمان هر پیروزی ۲ امتیاز داشت)  و ۲گل برتری در تفاضل، کافی بود در بازی رودروی هفته پایانی با اختلاف یک گل به آرسنال، نزدیک‌ترین رقیبش ببازد تا جام را برای هجدهمین بار به خانه ببرد. این اتفاق تا دقیقه  آخر بازی رخ داده بود و در این لحظه مایکل توماس با به ثمر رساندن گل دوم آرسنال، آنفیلد را در بهت فرو برد و یکی از دراماتیک‌ترین قهرمانی‌های تاریخ فوتبال را برای آرسنال رقم زد. از آن زمان تاکنون لیورپول فقط یک بار قهرمان لیگ شده و سابقه نداشته تیمی در هفته پایانی صدر جدول و قهرمانی را از دست بدهد. اکنون یک پلی‌آف دیگر بین ۲ تیم و این بار با درجه اهمیت کم‌تر در راه است. ۲ تیم، تنها تیم‌های ۶ امتیازی این فصل لیگ برتر و در واقع 2 صدرنشین هستند. درست مانند بازی سال ۱۹۸۹ این رقابت هم به میزبانی لیورپول در آنفیلد انجام می‌شود و در پایانش، برنده رقابت تنها تیم دارای صددرصد امتیازات در فصل جاری نام می‌گیرد و اگر هم تساوی حاصل شود برای اولین بار در یک دهه اخیر،هیچ تیمی پس از ۳ بازی ۹ امتیازی نخواهد شد!   

نود

۱    
آی اسپورت
2019-08-21 19:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر