فهرست
از فوتبال منطقی تا دفاع مطلق/ پرسپولیس اینگونه باخت
از فوتبال منطقی تا دفاع مطلق/ پرسپولیس اینگونه باخت

از فوتبال منطقی تا دفاع مطلق/ پرسپولیس اینگونه باخت

آی اسپورت-

سرانجام پرسپولیس درخشان در  چهارمین بازى خود،اولین شکستش را در ورزشگاه فولاد شهر متحمل شد تا کم کم پیروزى در این ورزشگاه به یک رویا براى سرخپوشان پایتخت تبدیل شود.
پرسپولیس در نیمه ى اول خوب و منطقى کار کرد و توانست مربع هجومى سپاهان متشکل از نویدکیا،خلعتبرى،شیمبا و شریفى را خنثى کند.امرى که با تراکم سرخپوشان در خط هافبک و فشردگى و فاصله ى کم بین ٤مدافع پرسپولیس و رضا حقیقى به وقوع پیوست.در ضد حملات نیز آن ها روى سرعت نوروزى،طارمى و عالیشاه و البته تمام کنندگى عباس زاده،خوب و با برنامه کار کردند.
به نظر مى رسید درخشان در نیمه ى دوم نیز تیم خود را با همین شیوه وارد میدان کند تا علاوه بر گل نخوردن،نیم نگاهى به پیروزى در این دیدار نیز داشته باشد.به ویژه اینکه خط دفاع سپاهان با وجود مهره هاى با تجربه اى چون عقیلى و کرمى نیز آسیب پذیر نشان مى داد.
اما درخشان تصمیم گرفت تیمش را در نیمه ى دوم با روش دفاع مطلق وارد میدان کند تا هر طور شده دست پر از دیار نصف جهان خارج شود.پرسپولیس در نیمه ى دوم هیچ برنامه اى براى حمله نداشت و بارها و بارها شاهد پاس هاى روبه عقب مدافعین و دو هافبک دفاعى این تیم و زیر توپ هاى نیلسون بودیم که با وجود مهاجم کوتاه قدى مثل عباس زاده و مدافعین سرزنى چون عقیلى،کرمى و خلیل زاده،شانس قرمز ها براى به دست آوردن دوباره ى توپ در مرکز میدان روى این ضربات سر،بسیار اندک بود.
تک تک شاگردان درخشان وظایف دفاعى خود را تا قبل از دقیقه ى ٩٤ عالى انجام داده بودند و به نظر مى رسید سرخپوشان پس از مدت ها دست پر فولاد شهر را ترک مى کنند اما سرانجام دژ دفاعى حمید درخشان روى سانتر عالى حاج صفى و پاس با سر دیدنى خلعت و ضربه ى تمام کننده شریفى فرو  ریخت تا فوتبال بى رحمى خود را در قبال سپاهان کامل نکند و پرسپولیس در یکى از دفاعى ترین دیدار هاى ١٠ سال اخیرش باز هم در فولاد شهر مغلوب شود.
اما سؤال اینجاست:با وجود نداشتن مهره هایى کلیدى  چون ماهینى،صادقیان،نوروزى،على عسگر و دغاغله و با قبول این نکته که سپاهان از نظر نفرات به مراتب در شرایط بهترى نسبت به پرسپولیس قرار داشت،چه دلیلى براى ارائه نمایشى تا این حد دفاعى به ویژه در نیمه ى دوم وجود داشت ؟پرسپولیس درخشان به نحوى در نیمه ى دوم دفاعى کار کرد که انگار دارد در مقابل آرژانتین بازى مى کند.حتى تیم ملى نیز در برابر آرژانتین در نیمه ى دوم سه موقعیت مسلم گلزنى را از دست داد اما سرخپوشان به همین تعداد در محوطه ى جریمه ى سپاهان نیز ظاهر نشدند چه برسد به ایجاد موقعیت گل!
پاسخ این سؤال را احتمالاً فقط خود حمید درخشان مى داند و مغز متفکر این روز هاى نیمکت پرسپولیس-حسین عبدى.
نکته ى مثبت این دیدار براى هواداران پرسپولیس اما ثبات فوق العاده خط دفاع قرمزها در این دیدار بود که مى تواند در دیدار هاى آتى گره گشا باشد.پرسپولیس هرچند با این شکست دوباره فاصله ى زیادى با صدر جدول گرفت اما سه دیدار آینده با سایپا،پیکان و گسترش که هر سه نیز در تهران است ،فرصتى طلاییست براى درخشان تا تیمش را به آرمانى ترین شرایط قبل ازسه دیدار متوالى دیگر در تهران در مقابل استقلال،نفت و فولاد برساند.
علی کمانگری
  ۱۳  
آی اسپورت
2014-10-03 22:26:48
نظر دهید

۱۳ نظر
-
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۴۷
نه آقا پرسپولیسیا امشب راحت میخوابند اگه گل نیمه اول میخوردن همگی شاهد 7تایی شدن سرخا میشدیم اما افسوس
گتاب سیتی وچون
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۷
تا موقعی که اقای علف خور(عبدی)به حقیقی بازی بده همین میشه رو صحنه گل حقیقی میتونست جلو سانتر حاج صفی رو بگیره پس عامل باخت خود درخشانه که به حقیقی بازی داده و صد حیف بخاطر کفشگری اماده ولی نیمکت نشین
سینا
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۱۰
چی میگی؟! موقعیت پرسپولیس تو نیمه اول چی بود که میگی رو ضدحملات بابرنامه عمل میکردند؟!!!!
پرسپولیس تو کل بازی حتی یک موقعیت ۳۰ درصدی هم نداشت.
مشروح
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳، ۰۰:۳۸
با این تفکرات درخشان باید نگران دربی باشیم
-
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۶
اخه همه بازیکن ها یا مصدومن یا محروم، دایی هم که کلان اعتقادی به هافبک خریدن نداشت
-
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۹
لطفا ایه یاس نخون.برای بازی در فاز حمله باید ابزار و زمان داشت اونم جلوی چنین تیمی.پرسپولیس رو با بازی ایران و ارژانتین مقایسه میکنی که اصلا اونا نمیدونستن ایران کجاست و شناختی از تیم ایران و تاکتیکش نداشتن.چاپ بشه یا نشه مهم اینه این مطلب دستت رسیده و میفهمی یکی اینجا میفهمه از نظر فوتبالی بی سوادی یا از جایی خط میگیری
میلاد
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳، ۰۹:۲۶
پروفسور،عباس زاده با 1.84 کوتاه قده؟؟؟؟
MOHSEN.N
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳، ۱۰:۱۵
بزرگترین اشکال درخشان تعویض عالیشاه.هر وفت عالیشاه تعویض میشه تیم روبرو با حیالی آسوده به حملاتش اضافه می کنه
-
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳، ۱۲:۳۰
امروز باختیم...دقایق آخــــــــــــــــــر هـــــــــــــــم باختیم..رو اشتباه فردی دو مدافع هم باختیم..اما فدای سر تیم که باختیم..
چند نکته رو مورد توجه داشته باشین :
الف- درسته که امروز باختیم اما ؛ یادتون نره امروز چندتا مصدوم و محروم داشتیم...با این پتانسیل؛ تیم بازی دفاعی قابل ستایشی رو به نمایش گذاشت..
ب- تیم از نظر بــــــــدنی خیلی خوب بنظر میرسید و این نوید بخــش روزای درخشانی در آینده ای نزدیک میتونه باشه..
ج- پرسپولیس با یه مربی دیگه در آزادی 4 گل از سپاهان دریافت کرد..! یا کلی بازیکن رنگارنگ...( پنج باخت متوالی در آن روزها...یادآوری برای نوچه ها ) اما این تیم با این ظرفیت تو فولادشهر....؟!
و- نمیشه از بازی امروز تیم ناامید بود...با این پتانسیل و تیمی که سرمربی سابق بسته و یه پنجه محروم و مصدوم تیم نمایش قانع کننده ای رو ارائه میده..و این نشان از توانایی بالای کادرفـــنی هست...4 بازی هفت امتیاز با این ظرفیت..بنظر عالی میرسه..
د- خیلی خوبه درخشان پس از بازی مشکلات فنی رو میپذیره و رو داور و زمین و آسمون " غــــــــَـــــــــش " نمیکنه..
ر- معلوم نیس بازیکنایی که توسط کادرفنی سابق جذب شدند با چه معیاری به استخدام تیم دراومدند..نورالهی و کفشگری که آفسایدن ! دغاغله هم محتملا بدون گذروندن تست پزشکی جــــذب شده و همیشه مصدوم !! البته همه این مکافات تقصیر مـــــــــــــــــــــــــــــحمدشونه !!!!
ز- به کــــــــــوری چشم برخی گردن شکسته های کوردل تا آخرین نفس از تیم مــــــــــــــون وکادرفنی زحمت کش و سراسر پرسپولیسیش حمایت میکنیم..اگه امروز میبردیم میرفتیم سوم..! از دوازدهم رسیدن به سوم کار مهمیه !! حالا هم مساله ای نیس..ان شاالله با تقویت تیم این روزای تلخ رو فراموش میکنیم...
حالا یاد پیـــــــــر طریقت میوفتم که میگفت : امــــید آخرین چیز است که مــــیمیرد...
زنده باد پرسپولیس
زنده باد هوادارن پرسپولیس
زنده باد کادر فنی زحمت کش پرسپولیس
محمد کریمی
يكشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۰
بازیه خوبی بود،تیم بدون صادقیان بدون دغاغله بدون نوروزی بدون یه دفاع چپ خوب بازی خوبی انجام داد.
همین سپاهان تا مرز بردن تراکتور تو تبریز رفت همون تیمی که تیم دایی ۳_۱ تو ارادی برد.
امیدوارم با برگشت صادقیان و رسیدن دغاغله و یکی دو تا خرید تیم بهترم بشه.
پیروز
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳، ۰۹:۴۲
آقا شما لطف دارید که اسم شو منطقی گذاشتید.
کاش مسئولین تربیت بدنی دقت نظر داشتن و کمی حواسشون جمع بود آخه میگن جلوی ضرر را از هر جا ببندی منفعته و از همین امروز به فکر این باشگاه و طرفدارای زیادش می بودن
منو باش اگه به فکر بودن که تیم رو به این جا نمیرسوندن
پیروز
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳، ۰۹:۴۴
آقا شما لطف دارید که اسم شو منطقی گذاشتید.
کاش مسئولین تربیت بدنی دقت نظر داشتن و کمی حواسشون جمع بود آخه میگن جلوی ضرر را از هر جا ببندی منفعته و از همین امروز به فکر این باشگاه و طرفدارای زیادش می بودن
منو باش اگه به فکر بودن که تیم رو به این جا نمیرسوندن
پیروز
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳، ۱۰:۰۳
آقا شما لطف دارید که اسم شو منطقی گذاشتید.
کاش مسئولین تربیت بدنی دقت نظر داشتن و کمی حواسشون جمع بود آخه میگن جلوی ضرر را از هر جا ببندی منفعته و از همین امروز به فکر این باشگاه و طرفدارای زیادش می بودن
منو باش اگه به فکر بودن که تیم رو به این جا نمیرسوندن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر