فهرست
حرکت آهسته یونایتد به سوی موفقیت
حرکت آهسته یونایتد به سوی موفقیت

حرکت آهسته یونایتد به سوی موفقیت

آی اسپورت- «من سورپرایز نشدم». این نقل قول مورینیو درباره زلاتان بعد از فرم ایده آل او و زدن 12 گل در 17 بازی در لیگ برتر بود. او در ادامه گفت:«او بازیکن خیلی باهوشی است و باعث افتخار است. او به منچستریونایتد، لیگ برتر، سخت ترین لیگ دنیا آمد چون می دانست می تواند موفق باشد».

غرور ستاره سوئدی نه تنها به خاطر گل های زیادی که در لیگ های مختلف زده، بلکه به خاطر عناوین زیادی هم هست که تا به حال کسب کرده است. در شرایطی که دوران ناامیدی و ناکامی بعد از سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد حاکم است، کم کم اوضاع طوری شده که به نظر می توان یونایتد را در آینده یکی از مدعیان اصلی قهرمانی دانست. البته به لطف گل ها و درخشش های ستاره سوئدی.

زلاتان تا اینجای کار بیشتر از تعدادی که آنتونی مارسیال، آقای گل فصل گذشته یونایتد برای این تیم گل زده بود، گل زده است. جدا از این گل های او کمک زیادی هم کرده تا یونایتد به دوران اوج خودش نزدیک تر شود و با ذات واقعی اش آشناتر باشد. زلاتان همچنین بازیکن خشنی است و جنگجو بودنش دیگر فاکتوری است که یادآور یونایتد دوران فرگوسن است. او در رقابت های این فصل (38 بار) بیش از هر بازیکن دیگری خطا کرده است.

پل پوگبا هم به او نزدیک است. با 36 خطا او هم یکی از بازیکنان جنگجوی یونایتد است و ستاره ای که در ازای رکورد جهانی قیمت نقل و انتقالات به یونایتد آمده یکی از فاکتورهای اصلی موفقیت این تیم در هفته های اخیر بوده است. البته که به خاطر افت کیفیت نسبت به زمانی که در یوونتوس بازی می کرد، خیلی ها فکر می کردند او نمی تواند در یونایتد همان بازیکنی باشد که در یووه بود، اما اخیرا نشان داده که نیاز به زمان داشته و باید بیشتر با تیم هماهنگ می شده است. او حالا در 17 بازی برای یونایتد 3 گل زده و 3 پاس گل داده است. او دیگر بازیکنی است که اخیرا مورد تمجید مورینیو قرار گرفته و سرمربی پرتغالی درباره اش گفته او بهترین هافبک دنیا است. پوگبا در کنار هررا در میانه زمین عملکردی فوق العاده دارد و توانسته در کارهای دفاعی هم به تیم مورینیو کمک زیادی کند.

تصمیم سرمربی پرتغالی برای بازی دادن به فیل جونز در ترکیب اصلی هم یکی دیگر از نکات مثبت است. این ملی پوش انگلیسی از زمان بازگشتش در بیشتر بازی ها یکی از تاثیرگذارترین ها بوده و باعث شده مورینیو برای انتخابش در ترکیب هیچ شکی نداشته باشد. پشت سر این ها هم داوید دخئای آماده در دروازه حضور دارد. این یعنی مو در تیمش از دروازه تا خط حمله بهترین ها را دارد، مخصوصا دخئا در دروازه و زلاتان در نوک خط حمله. بین آن ها هم هافبکی که روان بازی می کند و به خوبی بازی را به حرکت در می آورد با بازیکنانی که اخیرا هم به اوجشان نزدیک تر شده اند، مانند هنریک میخیتاریان.

حالا یونایتد در 4 بازی پشت سر هم در لیگ برتر برنده بوده است، برای اولین بار در این فصل! در تمام رقابت ها هم در 10 بازی اخیر بدون شکست بوده است و با این شرایط و با روحیه خوب به استقبال سال جدید میلادی می رود. خبر خوب دیگر برای شیاطین این است که در 6 بازی بعدی آن ها در لیگ تنها یک بازی سخت است و آن هم مقابل لیورپول است.

البته که شاگردان مورینیو هنوز با کم کردن فاصله 13 امتیازی با صدر جدول فاصله زیادی دارند. اما همه چیز دست خودشان است تا شرایط را به بهترین شکل تغییر دهند و تیمی شوند که بیشتر بازی ها را می برند. در شرایطی که شاید این فصل برای سرمربی پرتغالی و دستیارانش خیلی زود باشد، به نظر هزینه های زیادی که آن ها برای خرید بازیکن و پرداخت دستمزدها می کنند در حال جواب دادن است. گفته می شود آنتون گریزمن هم قرار است در تابستان به این تیم اضافه شود و اگر این اتفاق بیفتد شک نکنید برای 18-2017 باید یونایتد را یکی از کاندیداهای اصلی قهرمانی بدانید.

 

 

۵    
آی اسپورت
2016-12-31 18:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر