فهرست
علیرضا بیرانوند در نقش اصغر فرهادی!
علیرضا بیرانوند در نقش اصغر فرهادی!

علیرضا بیرانوند در نقش اصغر فرهادی!

آی اسپورت - علیرضا بیرانوند باید روز چهارشنبه تهران را به مقصد بلژیک ترک کند تا رویای خود برای لژیونر شدن را دنبال کند. شماره یک سرخ‌ها که اولین خرید علی اکبر طاهری در فصل شانزدهم بود و درست در روزهایی که این تیم در حال خروج از شوک نائب قهرمانی در فصل پانزدهم بود، قراردادش را این تیم به امضا رساند.

روزهای پرفروغ بیرانوند در پرسپولیس با دستیابی به قهرمانی‌های پیاپی و رکوردشکنی اکنون قرار است با رسیدن به رویای لژیونر شدن برای او پایان یابد. یک پایان باز که سرخ‌ها در صورت موفقیت در۹  بازی باقی مانده می‌توانستند رکوردی شاید جاودانه در تاریخ فوتبال ایران با پوکر قهرمانی به نام خود کنند. جایی که قطعا ردپای شماره یک سرخ‌ها نیز در آن دیده می‌شود ولی با درخواست باشگاه انتورپ بلژیک برای حضور زودهنگام او در این تیم، شاید نتواند در جشن قهرمانی شاگردان یحیی گل محمدی حضور داشته باشد.

بیرانوند طی مدت چهار فصل حضورش در پرسپولیس، روزهای تلخ و شیرینی از خود به جا گذاشته که نتیجه آن ۶۰ کلین شیت در لیگ برتر و ۱۳ کلین شیت در رقابت‌های لیگ قهرمانان بود. جایی که او برپایه این درخشش توانست اولین صعود سرخ‌ها به فینال لیگ قهرمانان آسیا را نیز جشن بگیرد و ضمن دستیابی به عنوان برترین گلر آسیا، شانس رقابت برای دستیابی به عنوان مرد سال آسیا را داشته باشد.

شاید اما نقطه پررنگ زندگی بیرانوند دو تقابل ویژه با ستاره‌های شماره یک فوتبال جهان باشد؛ جایی که او نبرد تک به تک با کریس رونالدو و ژاوی هرناندز را با پیراهن تیم ملی در جام جهانی و پرسپولیس در لیگ قهرمانان به سود خود کرد. شماره یک تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی روسیه در دیدار با پرتغال با مهار ضربه پنالتی رونالدو، ایران را تا ثانیه پایانی مرحله گروهی در این جام حفظ کرد و اگر خوش شانس بود می‌توانست با کارلوس کی‌روش اولین صعود را جشن بگیرد. او اما در دیدار با السد قطر روی ضربه سر ژاوی هرناندز یک فوق واکنش به قیمت صعود به فینال را از خود به جا گذاشت تا فوق ستاره اسپانیایی دومین بازیکن ناکام برابر او لقب بگیرد.

اکنون اما در روزهایی که فوتبال در بیشتر جهان به دلیل ماجرای شیوع کرونا تعطیل است، بیرانوند به واسطه قراردادی که در اواسط فصل با تیم انتورپ بلژیک به امضا رسانده و باشگاه بخش عمده‌ی مطالبات درخواستی خود را دریافت کرده، مجبور به ترک ایران است. طبق درخواست باشگاه بلژیکی علیرضا باید روز چهارشنبه تهران را به مقصد بروکسل ترک کند. جایی که یحیی گل محمدی پیش از این تصور می‌کرد تنها یک سفر ۴۸ ساعته برای انجام تست‌های پزشکی خواهد بود و در این راستا با شماره یک تیمش صحبت کرده بود. اما اکنون باشگاه انتورپ درخواست رسمی خود را قرار است به زودی به باشگاه پرسپولیس طبق توافقی که پیش از این صورت گرفته بود، ارائه دهد؛ پایان حضور در پرسپولیس!

تمرینات باشگاه انتورپ قرار است از روز ۲۶ خرداد رسما آغاز شود و طبق این موضوع آنها به بیرانوند اعلام کرده‌اند بعد از انجام تست‌های پزشکی از روز ۲۵ خرداد نیز باید در تمرینات حضور یابد و این به معنای پایان کار شماره یک در پرسپولیس خواهد بود. باشگاه انتورپ خود را مهیای بازی فینال بلژیک، در روز ۱۱مرداد مقابل کلوب بروژ کند و بر این اساس به خرید ایرانی خود اعلام نیاز کرده است.

بیرانوند در دو راهی؛ پرسپولیس چه می‌گوید؟

علیرضا بیرانوند امیدوار بود آخرین روزهای حضورش در پرسپولیس با ثبت خاطرات شیرین همانطور که آغاز شده بود، به پایان برسد. او در تصوراتش شاید جشن دوباره قهرمانی و دور افتخار و ترتیب مراسمی از سوی باشگاه به پاس چهار سال حضور موفق و درخشش در این تیم را می‌کشید. اما اکنون با درخواست باشگاه انتورپ او روز چهارشنبه باید راهی بلژیک شود و در اولین گام مهیای دیدار فینال فوق العاده این کشور شود تا اولین حضورش شاید یک اتفاق ویژه را برای او در پی داشته باشد.

هرچند طبق اعلام فیفا با توجه به شیوع کرونا و برهم خوردن نقل و انتقالات، باشگاه‌ها قادر خواهند بود تا مشخص شدن تکلیف لیگ از بازیکن تحت قرارداد خود سود ببرد اما همه چیز در نهایت بسته به توافق دو طرف طی روزهای آتی خواهد داشت. جایی که مسلما باشگاه پرسپولیس نیز شرایط موفقیت بازیکن خود را در نظر خواهد گرفت و از سوی دیگر حضور به موقع بیرانوند در انتورپ می‌تواند تضمین پرداخت سر وقت این باشگاه در خصوص باقیمانده مطالبه پرسپولیس را در پی داشته باشد.

باید دید ماجرای بیرانوند و پرسپولیس در نهایت با چه شرایطی پایان خواهد یافت و آیا شماره یک در اولین حضور خود در این باشگاه قادر خواهد بود در فینال برابر کلوب بروژ یک اتفاق ویژه برای خود رقم بزند یا خیر.

ورزش ۳

     
آی اسپورت
2020-06-04 17:33:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر