فهرست
بررسی خط به خط فهرست تیم ملی (3): یه تیم هافبک!
بررسی خط به خط فهرست تیم ملی (3): یه تیم هافبک!

بررسی خط به خط فهرست تیم ملی (3): یه تیم هافبک!

آی اسپورت- شب گذشته و پس از پایان دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر فدراسیون فوتبال اسامی دعوت شدگان به اردوی تیم ملی را منتشر کرد که البته این لیست کمی عجیب و غیر منتظره بود. به گزارش آی اسپورت خط خوردن بازیکنانی مانند سید مهدی رحمتی و محمدرضا خلعتبری و هم چنین عدم دعوت از بازیکنان تیم های پرسپولیس و سپاهان همه به شائبه های لیست تیم ملی افزوده است. در زیر قصد داریم فهرست جدید تیم ملی در قسمت هافبک ها را بررسی کنیم:


1- جواد نکونام: او در ماه های اخیر با مصاحبه های عجیبش علیه قلعه نویی و البته پیوستنش به اوساسونا خبرساز بود و البته پس از مدتی نامی از او در رسانه ها نشنیدیم. درباره وضعیت آمادگی او همین بس که چندان با اوساسونا در لیگ دسته 2 اسپانیا حال و روز خوشی ندارد و همین امروز سرمربی پامپلونایی ها عنوان کرده بود انتظارش از او بیش از اینها است. در هر صورت نکونام در جام ملت های آسیا آخرین تورنومنتش با تیم ملی را تجربه خواهد کرد و او مطمئنا به دنبال عنوانی به یاد ماندنی خواهد بود؛ کاپیتان تیم قهرمان آسیا.


2- آندرانیک تیموریان: بهترین بازیکن ایران فصل 92-93 امسال را فاجعه بار آغاز کرده و هنوز معتقد است به دلیل فشار جام جهانی به روزهای خوبش باز نگشته است. آندو در این فصل تنها در دیدار با سپاهان به طور ثابت بازی کرده و در دیگر بازی ها یا بازیکن تعویضی بوده و یا تعویض شده است. به هر حال اگر کی روش قصد احترام به لیگ را داشت آندو هم با تمام خوبی هایش باید از لیست جدید خط می خورد. 

3- خسرو حیدری: در روزهای گذشته شایعات زیادی در خصوص عدم حضور خسرو در لیست جدید تیم ملی وجود داشت اما کی روش باز هم به او اعتماد کرد. البته  اگر از مصدومیت هایش فاکتور بگیریم یکی از ملی پوشان خوب بعد از جام جهانی بوده است و دعوتش منطقی بوده است.

4- امید ابراهیمی: او به طرز عجیبی پس از مدت ها حضور ثابت در اردوهای تیم ملی در آستانه جام جهانی از تیم ملی خط خورد و البته خودش علت این اتفاق را عدم حمایت باشگاه سپاهان از وی دانست. او چمدانش را به تهران برای بازگشت به تیم ملی بست و البته تا بدین جای فصل نشان داده انتخاب درستی انجام داده است. البته اینکه او در جام ملت ها بخواهد فیکس تیم ملی باشد کمی دور از ذهن است.

5- احمد عبدالله زاده: فولاد یک پدیده ی دیگر در این فصل رو کرد و کی روش هم بی درنگ او را به تیم ملی دعوت کرد تا این بازیکن 22 ساله اولین حضورش در تیم ملی را تجربه کند. عبدالله زاده که بازیکنی سرعتی است در دیدار با استقلال بهترین بازیکن میدان بود.

 6- سروش رفیعی: بدون شک می توان SR7 اهوازی ها را به همراه دلیر بهترین بازیکن لیگ چهاردهم دانست. او در این فصل 6 گل به ثمر رسانده که 3 تای ان فوق العاده زیبا بوده است و البته چندین گل سه امتیازی و پاس گل کافی بوده تا کی روش به هیچ طریقی نتواند این بازیکن خوش تکنیک را به تیم ملی دعوت نکند. کاش درخشش سروش تا جام ملت ها ادامه داشته باشد و کی روش هم به اندازه کافی به او میدان دهد.

7-احسان حاج صفی: او یکی از سورپرایزهای کی روش در جام جهانی بود و البته یکی از خوب های تیم ملی در این مسابقات بود. حاج صفی به دلایلی نتوانست به فولام انگلیس منتقل شود اما جام ملت ها می تواند فرصت خوبی برای انتقال او به یک تیم اروپایی باشد.

8- مسعود شجاعی: شاید جام ملت ها برای او هم آخرین کوپن شانس باشد و مسعود با توجه به سن و سالش نباید برای جام جهانی بعدی امیدوار باشد. شجاعی در این فصل به الشحانیه پیوسته و دعوتش به تیم ملی مانند همیشه منتقدانی دارد. به هر حال اینکه او از خلعتبری بهتر است یا خیر یک مسئله است و اینکه کی روش به شجاعی علاقه ی بسیاری دارد مسئله ی دیگری است.

9- وحید امیری: هافبک 26 ساله نفت تهران یکی از خوب های لیگ بود که به تیم ملی دعوت شد و البته در مصاحبه هایش نشان می دهد که بسیار ذوق زده است. نکته اصلی این است که آیا او می تواند خودش را به کی روش تحمیل کند تا در تیم ملی ماندگار باشد؟!

10: علیرضا جهانبخش:  علیرضا در هلند می درخشد و به تنهایی نایمخن را در صدر جدول لیگ دسته دو هلند نگه داشته است. اینکه کی روش بالاخره علیرضا را به شجاعی ترجیح خواهد داد یکی از سوالاتی است که باید از کی روش آن را پرسید.

11- اشکان دژاگه: انتقالش به قطر تصمیم عجیبی بود اما او هنوز هم اصلی ترین مهره ی تیم ملی و امید اول کشورمان در استرالیا خواهد بود. اشکان این روزها در العربی چندان آماده نشان نمی دهد و امید کی روش آن است تا این بازیکن ارزشمندش را در اردوی تیم ملی به شرایط ایده آل برگرداند. 

  ۳  
آی اسپورت
2014-10-04 18:38:56
نظر دهید

۳ نظر
-
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۳۱
جای سامان خالی
reza
يكشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳، ۱۰:۱۱
vaghean baraye sitton moteasefam , kheili yek tarafe aleihe keirosh minvisid
-
يكشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۳۷
jfdhlgjlrfd
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر