فهرست

لیورپول 2-1 وست‌برومویچ؛ هندرسون پیروزی حیاتی را برای قرمزها به ارمغان آورد

آی اسپورت- در چارچوب هفته‌ی هفتم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، لیورپول در آنفیلد پذیرای وست‌بروموچ بود که با گل‌های لالانا و هندرسون در برابر تک‌گل براهینو از سد حریف گذشت.

افت هفته‌های اخیر تیم برندان راجرز سرانجام منجر به شکست 0-1 آن‌ها در خانه‌ی بازل شده بود. در اوایل بازی امروز هم نشانی از بازی تهاجمی و زیبای فصل گذشته در این تیم دیده نمی‌شد، تا آن‌که نخستین گل آدام لالانا برای لیورپول در دقایق پایانی نیمه‌ی نخست تا حدی فشار را از روی قرمزها کاهش داد. اما دجان لاورن ـ که او هم مثل لالانا پیش از شروع فصل از ساوت‌همپتون به لیورپول پیوسته بود ـ در دقیقه‌ی 56 مرتکب خطای پنالتی روی سیدو براهینو مهاجم آماده‌ی وست‌برومویچ شد تا براهینو خود توپ را به گل تبدیل کند، هرچند تصاویر تلویزیونی نشان می‌داند که خطای لاورن در بیرون از محوطه انجام شده است.

 

هر دو تیم موقعیت‌های گلزنی زیادی را به‌دست آوردند. ضربه‌ی آزاد استیون جرارد و موقعیت لمبرت روی پاس بلند اشکرتل از جمله شانس‌های گلزنی لیورپول بودند، اما ایستادگی مدافعان و واکنش‌های بی‌نقص بن فاستر در چارچوب دروازه‌ی وست‌بروم مانع از گلزنی قرمز‌ها می‌شدند. در آن سوی میدان هم براهینو بارها خط دفاع لیورپول و به خصوص لاورن را آزار داد و مینیوله را در درون دروازه به واکنش واداشت، تا این که سرانجام در پی خطای لاورن موفق شد از روی نقطه‌ی پنالتی برای تیمش گلزنی کند.

 

اما وست‌بروم تنها پنج دقیقه تساوی را برای خود حفظ کرد، زیرا رحیم استرلینگ پس از عبور از سد گاردنر هندرسون را در موقعیت گل قرار داد و او با یک ضربه‌ی دقیق دوباره آنفیلد را غرق در هیاهو کرد. این نتیجه تا پایان باقی ماند و ماریو بالوتلی که به دلیل نمایش نه‌چندان خوبش در این فصل بازی را از روی نیمکت آغاز کرده بود، پس از ورود به میدان در 25 دقیقه‌ی پایانی نیز نتوانست به گل‌های زده‌ی خود اضافه کند. بدین ترتیب لیورپول با این پیروزی 10 امتیازی شد و تا پیش از پایان بازی‌های این هفته موقتاً به رده‌ی ششم جدول صعود کرد.


     
آی اسپورت
2014-10-04 20:51:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر