فهرست

والنسیا 3-1 اتلتیکو مادرید؛ شکست قهرمانان سیمئونه در مستایا

آی اسپورت- در چارچوب هفته‌ی هفتم از رقابت‌های لالیگا، تیم والنسیا در مستایا میزبان قهرمان فصل گذشته بود که در نهایت با گل‌هایی از آندره گومس، اوتامندی و گل به خودی میراندا در برابر تک‌گل ماریو مانجوکیچ موفق به شکست حریف قدرتمند خود شد.

دو تیم بدون شکست این فصل رقابت‌های لالیگا که هر دو با 14 امتیاز در تعقیب بارسای صدرنشین بودند، در یک جدال حساس در ورزشگاه مستایا به مصاف هم می‌رفتند. اما در میان ناباوری همگان، خفاش‌ها در 13 دقیقه‌ی ابتدایی سه گل را به مردان دیگو سیمئونه تحمیل کردند تا تکلیف این جدال خیلی پیشتر از سوت پایان بازی تا حدود زیادی معلوم شده باشد.

 

میراندا که با سه گل زده به عنوان بهترین گلزن این فصل لالیگا گام به میدان این مسابقه می‌گذاشت، به گونه‌ای کنایه‌آمیز نخستین گل را برای والنسیا درون دروازه‌ی خودی جای داد. او ضربه‌ی بلند آنتونیو باراگان را با سر به پشت میگل آنخل مویا که برای جمع کردن توپ بیرون آمده بود فرستاد.

 

اما تنها یک دقیقه بعد، آندره گومس که پس از انتقال از بنفیکا در ابتدای این فصل، نقدهای مثبت زیادی را دریافت کرده بود، با عبور از سد دو مدافع در لبه‌ی محوطه‌ی جریمه توپ را با اطمینان وارد دروازه‌ی مویا کرد.

 

پنج دقیقه بعد در ادامه‌ی حملات کوبنده‌ی والنسیا و حرکات آلکاسر، این تیم صاحب یک ضربه‌ی کرنر شد که ارسال عالی پابلو پیاتی با ضربه‌ی سر نیکولاس اوتامندی مدافع این تیم منجر به گل سوم خفاش‌ها شد تا دیگو سیمئونه نگران فروپاشی تیمش باشد. اما گل دقیقه‌ی 29 ماریو مانجوکیچ مهاجم جدید اتلتیکو، که با ضربه‌ی سر و روی ریباند به دست آمد امیدها را برای این تیم زنده نگه داشت.

 

یک ضربه‌ی پنالتی در دقایق تلف‌شده، پایان‌بخش این نیمه‌ی پرهیجان بود. یک پاس بلند نصیب آنتوان گریزمان شد و او با عبور از سد اوتامندی پیش‌روی کرد. اما توپ با دست‌های خوسه گایا برخورد کرد و داور نقطه‌ی پنالتی را نشان داد. با این حال، دیگو آلوس ضربه‌ی پنالتی گیلرمه سیکیرا را مهار کرد تا پس از سانتیاگو کانیزارس قهرمان سابق والنسیا، با مهار 13 پنالتی در رده‌ی دوم این رکورد در تاریخ لالیگا قرار گرفت.

 

این نتیجه تا پایان دوام آورد تا والنسیا با 17 امتیاز پیش از اتمام بازی بارسلونا موقتاً صدر جدول لالیگا را در اختیار بگیرد و اتلتیکوی قهرمان همچنان 14 امتیازی باقی بماند.

     
آی اسپورت
2014-10-04 21:41:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر