فهرست
۲۸ بازی و فقط یک برد؛ پروفسور بیگانه با کامبک
۲۸ بازی و فقط یک برد؛ پروفسور بیگانه با کامبک

۲۸ بازی و فقط یک برد؛ پروفسور بیگانه با کامبک

آی اسپورت - کامبک این روزها نقش ویژه‌ای در فوتبال بازی می‌کند. واژه‌ای که بارسای بزرگ را از لیگ قهرمانان اروپا حذف کرد و چیزی نمانده بود که همین بلا را سر رئال هم بیاورد. در دنیای فوتبال بعضی از مربیان متخصص کامبک هستند و بعضی دیگر با آن کاملا بیگانه هستند. برانکو از آن دسته مربیانی است که در ایران نشان داده با برگرداندن نتیجه در یک بازی رابطه چندان خوبی ندارد. نقطه ضعف پرسپولیس این فصل را شاید همه بدانند که این تیم، در هر بازی که گل اول را دریافت کرده برنده از زمین خارج نشده است اما اگر یک فصل را نشود معیار قضاوت قرار داد در دوران مربی‌گری برانکو در پرسپولیس هم این نقطه ضعف را می‌شود دید.

لیگ چهاردهم: برانکو در اولین فصل حضورش در لیگ برتر ایران یک بار گل اول بازی را خورد و در پایان نود دقیقه بدون امتیاز زمین را ترک کرد.

لیگ پانزدهم: برانکو تنها بردش را پس از دریافت گل اول در این فصل بدست آورد. فصلی که در این زمینه بدترین سال سرمربی کروات بود. او در این فصل در ۹ بازی گل اول را دریافت کرد. یک برد، ۴ مساوی و ۴ باخت نتایجی بود که در پایان این باز‌ی‌ها بدست آمد. کامبک ۱۰ نفره پرسپولیس مقابل سیاه جامگان، اولین و آخرین کامبک برانکو بعد خوردن گل اول در ایران بود.

لیگ شانزدهم: برانکو شاید نتوانسته این نقطه ضعف را برطرف کند اما در هر فصل تلاش کرده تا حداقل تعداد بازی‌هایی که گل اول را می‌خورد کمتر کند. در لیگ شانزدهم او در ۶ بازی گل اول را خورد و سه مساوی و سه باخت ثبت کرد.لیگ هفدهم: تا این‌جای فصل پرسپولیس در ۵ بازی گل اول را خورده است و دو مساوی و سه باخت در این ۵ بازی داشته است.

قطعا این نقطه ضعف بیش از همه می‌تواند در بازی‌های حذفی به یک تیم ضربه بزند. همان اتفاقی که برای پرسپولیس هم افتاده و این تیم برخلاف لیگ برتر در جام‌حذفی هیچ‌گاه موفق نبوده است.

جام حذفی لیگ پانزدهم: یک بازی مقابل ذوب‌آهن که این تیم گل اول را زد و نتیجه آن حذف پرسپولیس بود.

جام حذفی لیگ شانزدهم: یک بازی مقابل قشقایی که اتفاق مشابهی رقم خورد و این بار پرسپولیس بعد از تساوی در زمان قانونی بازی در ضربات پنالتی حذف شد.

در آسیا هم اوضاع برای پرسپولیس به همین منوال است. در سال ۲۰۱۵ پرسپولیس دو بازی گل اول را خورد و هر دو بازی را باخت و در سال ۲۰۱۷ از دو بازی، یک باخت و یک مساوی نصیبش شد و در این فصل هم در یک بازی و یک باخت کارنامه برانکو در بازی‌هایی بوده که گل اول را دریافت کرده است.

در کل می‌توان گفت از زمان ابتدای حضور برانکو در لیگ برتر ایران تیم او در ۲۸ بازی که گل اول را دریافت کرده فقط یک بار پیروز شده است. آماری عجیب که بزرگترین نقطه ضعف تیم برانکو محسوب می‌شود و احتمالا او به همین دلیل فصل به فصل بازی تدافعی‌تر و بدون ریسک‌تر را در دستور کار تیمش قرار می‌دهد.

نود

۶ ۵  
آی اسپورت
2018-04-15 17:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
امید از تفت
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۵۱
درسته، این ایرادی است که به برانکو و پرسپولیس وارد است و نشانه ای از عدم آمادگی روانی و انگیزشی و جنگندگی است. ولی فکر می کنم فصل آینده با تزریق روحیه جنگندگی بیشتر این معظل هم حل بشه.
۳
ارباب کیروش
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۵۲
بهترین برده ای که داشتم یکی این ظالم بوده یکی شقایق

راضیم ازتون به هر دوتون بلیط روسیه میدم
فرشاد4تای95
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۱۳
برانکوکه مربی نیست 2سال شانسی داره پرسپولیسوقهرمان میکنه خخ بجای اینکه بخواین به خیال خودتون مستر برانکوروخراب کنین رواین مطلب کارکنین که لباس تیم ملی چراداستانش اینجوری شده امروزم که ممبینی حرفای خنده دارگریه دارزده خداییش بسه دیگه زشته انقدرگیرندین به برانکو
**
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۵۴
به فرشاد
برانکوی شما دیگه باید بتونه السد رو تو تهران ببره.پس لطفا اینقدر به به و چه چه براش نکنید.بزار برات بگم اگه پرسپولیس صدر نشین نشه اونوقت میخوره به الاهلی و این رو از من یادگار داشته باش که این تیم عربستانی پرسپولیس رو حذف میکنه یا تو بازی یا با داوری.پس برانکو باید نشون بده که چقدر دانش داره .حالا که گفته تمام بازیهای السد رو انالیز کردم و چنین و چنان.برای السد مساوی تو ازادی هم کم از برد نداره.کیروش که کاری کرده بود که تمام تیم ها ارزوی شوت زدن رو دروازه ایران رو داشتن چه برسه به برد.
۹
مهدی
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۳۷
آمار کیروش خیلی بهتره،برانکو باز حداقل یک بار تونسته این کار رو بکنه ولی کیروش جون شما تو طول 7 سال یک بار هم نتونسته بازی که گل اول رو خورده ببره
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر