فهرست
عزت‌اللهی: تمرین با اتلتیکو فوق‌العاده است/ از رفتن دژاگه به قطر جا خوردم/ سیمئونه اخلاق خوبی دارد!
عزت‌اللهی: تمرین با اتلتیکو فوق‌العاده است/ از رفتن دژاگه به قطر جا خوردم/ سیمئونه اخلاق خوبی دارد!

عزت‌اللهی: تمرین با اتلتیکو فوق‌العاده است/ از رفتن دژاگه به قطر جا خوردم/ سیمئونه اخلاق خوبی دارد!

آی اسپورت- بازیکن تیم فوتبال اتلتیکو مادرید و تیم ملی جوانان ایران می‌گوید بازی کردن در تیم‌های سطح اول اروپایی برایش دارای اولویت بسیار بالاتری از بازی در لیگ‌های عربی با پول‌های هنگفت است.

سعید عزت‌اللهی در آستانه آغاز رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا درباره شرایط این تیم، وضعیتش در اتلتیکومادرید و ... با ایسنا صحبت کرد.

کمی از شرایط بازی در اتلتیکو مادرید بگویید.

از روز اولی که به آن‌جا رفتم به خوبی از من استقبال شد و به عنوان اولین ایرانی که در این باشگاه اسپانیایی پا به توپ شده، نگاه ویژه‌ای به من داشتند. با وجود شرایط دشوار در تمرین‌ها، تمام تلاشم را می‌کنم تا روز به روز بهتر شوم. در حال حاضر یک مربی بدنساز روزانه دو جلسه با من تمرین می‌کند.

با تیم بزرگسالان هم تمرین داشتی. سبک و سیاق تمرین با دیگه سیمئونه چطور است؟

بله. یک هفته پیش از آمدن به ایران دو جلسه با تیم اصلی اتلتیکو تمرین کردم. تمرین کردن با یک تیم که در سطح اول اروپا و جهان قرار دارد واقعا تجربه‌ای فوق‌العاده است. سیستم تمرین آن‌ها کاملا با ایران متفاوت است و بهترین شرایط برای پیشرفت را مهیا کرده‌اند. در مورد دیگو سیمئونه هم باید بگویم که او یک مربی کاملا حرفه‌ای است. سیمئونه شخصیتی عالی دارد و بر عکس آنچه در مورد این مربی برداشت می‌شود، او کاملا یک فرد خوش‌اخلاق است که با بازیکنان رابطه‌ای صمیمانه دارد.

چقدر برای رسیدن به تیم اصلی تلاش می‌کنی؟

قطعا آرزوی هر فوتبالیستی بازی کردن در یک تیم سطح اول اروپاست و من هم تمام تلاشم را می‌کنم تا بتوانم خودم را به تیم اصلی اتلتیکو برسانم. برای همین هم تمام سختی‌ها را به جان می‌خرم.

در حال حاضر هیچ بازیکنی از ایران در لیگ‌های تراز اول اروپایی بازی نمی‌کند و به همین خاطر بسیاری امیدوارند تا شما در ترکیب اصلی اتلتیکو پا به توپ شوی.

بعد از جام جهانی 2014 و عملکرد ملی‌پوشان ایران در برابر حریفان انتظار داشتم بازیکنان بیشتری در تیم‌های اروپایی حاضر شوند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد. وقتی دیدم اشکان دژاگه از فولام به لیگ قطر رفت جا خوردم. یا بازیکنان دیگر تیم ملی که به لیگ‌های عربی رفتند برایم کمی باورش مشکل بود. با این حال این انتخاب شخصی آن‌ها بوده و نباید ایرادی گرفت.

اگر قرار باشد بین یک پیشنهاد وسوسه‌کننده مالی از کشورهای عربی و یک تیم اروپایی یکی را انتخاب کنی، کدام گزینه را انتخاب می‌کردی؟

من حضور در تیم‌های برتر اروپایی را ترجیح می‌دهم. هر کسی تفکر خودش را دارد ولی به نظرم همیشه می‌توان پول را به دست آورد اما حضور در تیم‌های برتر اروپایی چیزی نیست که بتوان به راحتی به دست آورد. خوشبختانه بازیکنانی مثل سردار آزمون و علیرضا حقیقی هم این مسیر را برای پیشرفت در فوتبال انتخاب کرده‌اند.

حضور پدرت در کنارت یکی از عوامل اصلی موفقیت بود، تا چه حد رسیدن به این جایگاه را مدیون او هستی؟

من نه تنها رسیدن به اتلتیکو مادرید، بلکه تمام فوتبالم را مدیون پدرم هستم. او همواره در کنار من حضور داشت و علاوه بر پدر به عنوان یک مربی من را همراهی کرد. هیچ وقت تمرین‌های فشرده صبح و عصر با پدرم را فراموش نمی‌کنم.

از شرایط تیم ملی جوانان بگو. خیلی‌ها امیدوار هستند که پس از حذف تیم‌های ملی امید و نوجوانان، این تیم بتواند عملکرد مطلوبی داشته باشد.

در حال حاضر حدود دو سال است که بر روی تیم ملی جوانن فعالیت جدی صورت پذیرفته است. تمام تلاش ما رفتن به جام جهانی جوانان است و قطعا اگر این اتفاق رخ دهد افتخاری برای همه مردم ایران است. امیدوارم همه از این تیم حمایت کنند تا بتوانیم نتایج مطلوبی را در میانمار به دست آوریم. از صداوسیما هم انتظار داریم که تمامی بازی‌های تیم ملی جوانان در میانمار را به صورت زنده پخش کند.

انتظار حذف تیم ملی امید آن هم به این صورت را داشتی؟

به هیچ عنوان! وقتی نتایج تیم ملی امید را دیدم جا خوردم. کسب این نتایج اصلا باور کردنی نبود. به نظرم این اتفاق نشان دهنده پیشرفت فوتبال در شرق آسیاست و اگر به خودمان نیاییم باید منتظر پیشی گرفتن کشورهای شرق آسیا از فوتبال ایران باشیم. با این حال امیدوارم تیم ملی در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک 2016 ریو موفق عمل کند و بتواند سهمیه المپیک را بگیرد.

تیم سابقت شرایط خوبی در لیگ ندارد. به نظرت چرا این اتفاق رخ داده؟

ملوان امسال با یک تیم جوان پا به میدان گذاشت و برخی بازیکنان فصل گذشته خود را از دست داد و این یکی از دلایل ضعف در عملکرد این تیم است. ملوان فصل گذشته یک سرمربی خوب داشت که طرفداران خواستار حفظ او بودند، اما اینکه چرا اسکوچیچ تغییر کرد بنا به نظر و صلاحدید باشگاه بود. ملوان در حال حاضر شرایط بحرانی دارد و باید یک شوک به آن وارد شود. اگر این رویه ادامه پیدا کند، فاصله با تیم‌های دیگر بیشتر می‌شود و ما نیز باید منتظر آنچه فصل قبل برای مس کرمان رخ داد و به لیگ دسته یک سقوط کرد، باشیم.

لیگ برتر ایران را دنبال می‌کنی؟ شرایط آن را چطور ارزیابی می‌کنی؟

فکر می‌کنم لیگ برتر نسبت به فصل قبل کیفیت بالاتری پیدا کرده و شرایط حرفه‌ای‌تری دارد. از ویژگی‌های مثبت لیگ امسال غیر قابل پیش‌بینی بودن نتایج است. امیدوارم روز به روز به کیفیت لیگ برتر اضافه شود.

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-06 11:28:57
نظر دهید

۱ نظر
ال مورو
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۴۱
اضافه وزن داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر