فهرست
نمانیا ویدیچ: جای کارلوس کی‌روش در من‌یونایتد خالی است
نمانیا ویدیچ: جای کارلوس کی‌روش در من‌یونایتد خالی است

نمانیا ویدیچ: جای کارلوس کی‌روش در من‌یونایتد خالی است

آی اسپورت- کی‌روش، دست راست سر الکس فرگوسن، به شکلی خستگی‌ناپذیر با نفرات دفاعی یونایتد کار می‌کرد و بدین ترتیب دفاع این تیم در فصل 08-2007 که آن‌ها دوگانه‌ی لیگ برتر و لیگ قهرمانان را فتح کردند مانند صخره نفوذناپذیر شد. حالا ویدیچ که پس از پیوستن به اینتر میلان به دوران حضور خود در اولدترافورد نگاه می‌کند، اعتقاد دارد که یونایتد هرگز با سرمربی جدیدش لوییس فان‌خال، خط دفاع قدرتمندتری نخواهد داشت. او می‌گوید فرگوسن استعداد انتخاب بازیکنان درست و قرار دادن آن‌ها در پست‌های درست را داشت، و این در حالی‌ست که مربی هلندی همچنان با ترکیب تیمش سروکله می‌زند.

 

«دفاع ما آن‌سال تشکیل می‌شد از وس براون، ریو فردیناند، من و پاتریس اورا و موازنه‌ی ما عالی بود. ما در تمرینات با کارلوس کی‌روش خیلی در حالت دفاعی کار می‌کردیم. پاتریس کسی بود که دایم از سمت چپ جلو می‌رفت و تقریباً به عنوان یک بال بازی می‌کرد. من و ریو در وسط بودیم و وس در سمت راست حضور داشت. او ذاتاً مدافعی بود که می‌توانست جلو هم برود، اما با وجود حمله‌های پاتریس، توازن ما حکم می‌کرد که او بیشتر در پستش باقی بماند تا ضدحمله‌ها را متوقف کند.»

 

«موازنه‌ی ما عالی بود و همچنین ادوین فان‌در سار را هم پشت سرمان داشتیم. او تجربه‌ی بسیار بالایی داشت و مدام با ما صحبت می‌کرد. او می‌توانست توپ را هم به خوبی پاس بدهد. او پاسور خیلی عالی‌یی بود، مثل یک بازیکن میانی. انگار یک هافبک و یک دروازه‌بان را پشت سرمان داشتیم. او می‌توانست پاس‌های درست را تشخیص بدهد و شما همیشه می‌توانستید با اطمینان خاطر توپ را به او بدهید.»

 

«اما کار کردن با کارلوس در آن زمان، تاثیر زیادی روی ما و کل تیم داشت. علاوه بر آن، باید به سرمربی هم نگاه می‌کردید. سر الکس فرگوسن بازیکنان درست را در پست‌های درست قرار می‌داد. او بازیکنان درخشانی در آن ترکیب داشت و آن‌ها را در پست‌های درست قرار می‌داد و موازنه را در تیم برقرار می‌کرد. اما چیزهای زیادی در آن فصل تعیین‌کننده بودند که همه‌شان در خوب کار کردن ما نقش داشتند. کلید آن فصل، ثبات ما در طول یک تعداد بازی در کل فصل بود. بازیکنان، مربیان و سرمربی همه نقش داشتند.»

  ۱  
آی اسپورت
2014-10-06 20:16:09
نظر دهید

۱ نظر
فراز
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۴۵
جان مادرتون بیاین ببرینش! ی تل میزنه یکی ازش تعریف کنه سایتای مربی ندیده ما هم براش غش کنن! این بشر تنها کسیه ک میتونه رعال مادرید رو چهارم کنه!!!!!!! کارنامه صفر! هرکی دستیار فرگوسن بود که نمیتونه مربی باشه! فقط کیروشی پور و خبر ورزشی میتونن از ی همچین کارنامه ی برهوتی دفاع کنن! نصرت ایراندوست اینهمه ناکامی نداره ک این بابا داره!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر