فهرست
قلعه‌نویی: تیموریان رزمی نیست/ دفتر آقایان بحران دارد، نه استقلال/ برخی ایرانی‌ها را خار می‌کنند
قلعه‌نویی: تیموریان رزمی نیست/ دفتر آقایان بحران دارد، نه استقلال/ برخی ایرانی‌ها را خار می‌کنند

قلعه‌نویی: تیموریان رزمی نیست/ دفتر آقایان بحران دارد، نه استقلال/ برخی ایرانی‌ها را خار می‌کنند

آی اسپورت- امیر قلعه‌نویی از شرایط نسبتا مطلوب استقلال گفت و البته دوباره انتقادات خود را نسبت به برخی از افرادی که البته او از آن‌ها نامی نمی‌ برد، تکرار کرد. گفت‌وگوی سرمربی استقلال با ورزش سه را می‌خوانید:

ملی‌پوشان در حد خودشان نیستند

لیگ امسال از کیفیت خوبی برخوردار بوده ولی تنها نقطه تاریک آن را می‌توان ناآمادگی بازیکنان ملی‌پوش دانست که در شرایط آرمانی خودشان نیستند. این مساله در تیم‌هایی که از بازیکن ملی‌پوش سود می‌برند کاملا به وضوح دیده می‌شود و آن‌ها نتوانسته‌اند تاثیر زیادی در ترکیب تیم‌شان داشته باشند.

تا شکل می‌گیریم لیگ تعطیل می‌شود

تعطیلی لیگ معضل بعدی ماست. تا می‌خواهیم شکل بگیریم و بازیکنان هماهنگ شوند لیگ تعطیل شده و این باعث می‌شود ضربه بخوریم. من چطور بدون 7-8 بازیکن ملی‌پوش تیمم را از نظر آمادگی و هماهنگی در شرایط ایده‌آل نگه دارم؟ باید از تیم امید و رده‌های پایه بازیکن بیاورم تا بتوانیم حداقل تمرین کنیم. هیچ کجای دنیا لیگ در مقاطعی برای دو هفته و 50 روز تعطیل نمی‌شود و شاهد چنین برنامه‌ریزی نیستیم.

به تصمیم کی‌روش احترام می‌گذارم

7بازیکن در تیم ملی داریم و به نظرم با این شرایط حداقل دو سه بازیکن دیگر هم می‌توانستند این شانس را داشته باشند که در اردو حاضر باشند. سجاد شهباززاده، محمد قاضی و میلاد فخرالدینی تلاش زیادی در ترکیب تیم ما داشتند و حق‌شان بود در اردو حاضر باشند اما با این حال به تصمیم و نگاه کادرفنی تیم ملی احترام می‌گذاریم.

آندو مقصر نیست

نگاه‌ها عوض شده و مثل گذشته نیست که اینطور هجمه بیاورند. فدراسیون هم نمی‌تواند برای حرف منطقی بنده فضا را طوری کند که هجمه به تیم وارد شود. من همان زمان گفتم که آندو در آن صحنه مقصر نبود. بازیکن من رزمی کار نیست و توپ را در هوا زده است. جای تعجب داشته که کارشناسان آنطور نظر بدهند. آندو توپ را در هوا زد و بعد پایش را به زمین آورد و در آن سرعت بازیکن حریف به او خورده است. مطمئن باشید اگر قصدی در حرکت تیموریان وجود داشت اولین نفر خودم با او برخورد می‌کردم. نمی‌دانم این موضع‌گیری‌ها به چه علت است و از پارسال هم بود که به نتیجه نرسیدند و دست برنمی‌دارند.

از حرفم سوء استفاده نکنند

من هرگز نگفتم بازیکنان ملی‌پوش برای ما کارایی نداشتند و از حرفم سوء برداشت نشود. منظورم این بود که بازیکنان در حد خودشان نیستند و از کیفیت موردنظر دور هستند.

نمی‌دانم چرا تماشاگر به ورزشگاه نمی‌آید

برای من هم جای تعجب است که استقبال آنطور که باید از بازی‌ها در استادیوم صورت نمی‌گیرد. تیم ما خوب بازی می‌کند و سوای سه بازی که نتیجه خوبی نگرفتیم اما از نظر بازی خوب بودیم. اینکه خوب بازی می‌کنیم و استقبال نمی‌شود احتمالا ایراد از ماست. بازی‌های خوب و پرگلی انجام داده‌ایم و امیدواریم استقبال هم در خور شان استقلال باشد.

بحران در دفتر آقایان بود

طبیعی است که تیم بزرگی مثل استقلال بعد از سه باخت باعث نگرانی شود. مردم توقع بیشتری از ما دارند. اما تیم کیفیت خوبی داشت و بحران اصلی در دفتر آقایان بود و کسانی که در دفترشان جلسه می‌گذاشتند بود.

بازیکنان دو شقه شده بودند

ما تیم دوم جدول هستیم. از اول فصل یک سری مشکلات داشتیم که تیم‌مان دو شقه شده بودند و یک سری از بازیکنان را در اختیار نداشتیم. این تعطیلی هم به نفع تیم‌های دیگر شده که تمام بازیکنان‌شان را در اختیار دارند. اما برای ما که مگویان را در اردوی تیم ارمنستان داریم و 6 بازیکن در اردوی تیم ملی و یک بازیکن در تیم ملی امید شرایط سختی داریم. شما بگویید قلعه نویی باید چه کند که تیمش را در اختیار ندارد؟ کار برای ما سخت تر است و باید تیم را از نظر بدنی و هماهنگی به شرایط ایده‌آل برسانیم. امیدوارم تیم ملی هم بتواند بازیکنان‌مان را از نظر بدنی و فنی به شرایط آرمانی گذشته‌شان برگرداند تا در حد خودشان بازی کنند.

به کرار متکی هستیم

جاسم کرار بازی‌های خوبی برای ما انجام داده و در مورد نتایج تیم بدون او هم باید بگویم همه تیم ‌های بزرگ دنیا به بازیکنان‌شان متکی هستند و این مساله حتی در بارسلونا با مسی و برزیل جام جهانی 2014 قابل مشاهده بود. تیم برزیل بدون نیمار در دو بازی‌اش 10 گل دریافت کرد و آنطور ظاهر شد.

اگر من این حرف‌ها را زده بودم...

اظهار نظر کی‌روش را از خودش بپرسید. باید از کسانی بپرسید که اجنبی پرستی می‌کنند و میکروفن و قلم در دست دارند. کسانی که ایرانی‌ها را خار می‌کنند و آقایانی که قلم‌ و زندگی‌شان در این راه است و باید الان کلاه‌شان را بالاتر‌ بگذارند. اگر من قلعه‌نویی این حرف‌ را می‌زدم همین الان 330 مقاله برای من نوشته شده بود. اما من می‌گویم اقتدار دارد و مایه افتخار است و این برای میکروفن به دستان مهم نیست. آن‌ها علاقه دارند اینگونه باشند و اینطور در خانواده‌شان پرورش یافته‌اند. منش خانوادگی‌ هر کسی متفاوت است. این افراد از بچگی اینطور بوده‌اند. در مورد اظهارنظر کی‌روش بهتر است از خودش در این‌باره بپرسید که منظورشان چه بوده و من مصاحبه‌های‌شان را ندیده‌ام.

هدف منتقدین مشخص است

خیلی از پیشکسوتان همراه ما و استقلال بودند. این انتقاداتی هم که صورت می‌گیرد از سوی کسانی است که می‌خواهند در روزنامه‌ها باشند و لااقل یک عکس از آن‌ها چاپ شود و آن را به همه نشان بدهند و بگویند که این من هستم. خیلی‌ها همیشه همراه استقلال بودند. افرادی مثل سرخاب، نامجومطلق و حاجیلو و خیلی‌های دیگر. امثال حاجیلو که با یک لباس به تیم آمدند و با همان لباس هم خداحافظی کردند پیشکسوت هستند. پیشکسوتان زیادی هم در این مدت به من زنگ زدند یا نظرات فنی‌شان را به من منتقل کردند. به این افراد که اینگونه موضع می‌گیرند نباید خرده گرفت چون هدف‌شان مشخص است.

چرا به قهرمانی امیدوار نباشم؟

چند روز پیش با یک مربی خارجی جلسه‌ای داشتم. برایم خیلی جالب بود که ایشان اینطور درباره تیمم با اطلاعات کامل حرف می‌زد. از همه نظر اطلاعات جامعی داشت و گفت مشخص است این تیم با مطالعه بسته شده است. وقتی یک مربی خارجی اینطور می‌گوید و از همه چیز تیمم مثل آوراژ قدی، سنی و شرایط بدنی و ... اطلاع دارد و می‌گوید تیم با کیفیت بازی می‌کند چرا نباید به قهرمانی تیم امیدوار باشم. معتقدم فوتبال با آدم حرف می‌زند. دقیقا می‌تواند از نیمکت نشینان تیم بپرسید، وقتی کریمیان آن توپ را از دست داد گفتم خدا امروز را به خیر کند. بعد که خسرو و بقیه هم موقعیت‌ها را از دست دادند. خوب وقتی با این کیفیت بازی می‌کنیم و موقعیت داریم مطمئنا به آینده تیم امیدوار هستیم. این هم در حالی که همیشه نصف موجودی تیم را در اختیار نداشتم. بازیکنان مصدوم بودند و یا اینکه در حد و اندازه خود نبودند. اگر همه چیز به شرایط ایده‌آل برگردد و ان‌شااله بازیکنان ملی‌پوش ما هم با آمادگی برگردند شرایط تیم خیلی بهتر خواهد شد.

  ۶  
آی اسپورت
2014-10-06 20:20:12
نظر دهید

۶ نظر
ارشیا
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۴۵
اقای ژنرال خوار نه خار !!!! بیسواد
فرشاد پرسپولیس
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۱:۵۶
رییس مافیا کیه؟ همین آقایی که عکسشو می بینین
کاوه
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳، ۲۳:۴۸
"خوار" املای صحیح کلمه است آی اسپورت عزیز،(بمعنای پست، ذلیل، دون" و "خار" غلط است...
محمد
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳، ۰۰:۱۳
قبول دارم منش خانوادگی تاثیر داره ،شما هم خانوادگی لمپن هستی. تو کسی هستی که ارزوی باخت تیم ملی داری تا به تیم ملی برسی
مفسر شوت
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۴
"خوار" درسته. آی اسپورت سلطان سوتی
Mohammed-R
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳، ۱۶:۴۹
"ارشیا" جان دلبندم قلعه نوعی این متنو ننوشته برادر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر