فهرست
روی کین: «ترس از ناشناخته‌ها» مانع پیوستنم به رئال مادرید شد
روی کین: «ترس از ناشناخته‌ها» مانع پیوستنم به رئال مادرید شد

روی کین: «ترس از ناشناخته‌ها» مانع پیوستنم به رئال مادرید شد

آی اسپورت- روی کین کاپیتان سابق منچستر یونایتد اخیراً کتابی با عنوان «نیمه‌ی دوم» منتشر کرده و در آن بسیاری از وقایع دوران بازی خود را افشا کرده است. از جمله‌ی این وقایع پیشنهاد رئال مادرید برای جذب او در سال 2005 است و کین حالا اذعان می‌کند که از رد آن پیشنهاد پشیمان است و ترس از «ناشناخته» را دلیل این تصمیم خود می‌داند.

 

«مایکل [کندی، مدیر برنامه‌های کین] مرا در جریان گذاشت که امیلیو بوتراگوئنو زنگ خواهد زد، من هم موبایلم را همه‌جا با خودم می‌بردم. و ـ بخشکی شانس ـ زمانی به من زنگ زد که در دستشویی نشسته بودم.  او گفت: «ببین روی، ما خوشحال خواهیم شد که تو را در جمع خودمان داشته باشیم.» فقط لازم بود هیئت‌مدیره‌ی باشگاه اجازه‌ی این معامله را بدهد. باید قدر پیشنهاد رئال را بیشتر می‌دانستم. این جذاب‌ترین چالش پیش روی من بود، اما من نپذیرفتمش.»

 

«دوباره که نگاه می‌کنم، بهتر این بود که به خودم می‌گفتم: «برو، برو به اسپانیا، یک سال و نیم آن‌جا زندگی کن، زبانشان را یاد بگیر، فرهنگشان را یاد بگیر.» من یک رویکرد منفی پیش گرفتم. آب‌وهوا و تمرینات ممکن بود به من یک جان تازه بدهد، دو سال بازی دیگر به من ببخشد. در کنار همه‌ی چیزهای دیگر، این ترس بود که برای من تصمیم گرفت ـ ترس از ناشناخته.»

 

کین که به سلتیک رفت تا غزل خداحافظی خود را در فصل 06-2005 در آن‌جا بخواند، اعتقاد دارد که نمی‌توانست آن تاثیری که می‌خواست را در سانتیاگو برنابئو باقی بگذارد. «صرف بازی کردن برای یک باشگاه خوب نیست، مهم این است که آدم تاثیر بزرگی بر جا بگذارد. رئال ممکن بود فقط کسی را برای یک کار بخواهد، این که برای چند بازی در وسط زمین بنشیند. اما من می‌خواستم بروم و روی یک تیم تاثیر بگذارم.»

     
آی اسپورت
2014-10-07 14:44:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر