فهرست
اعلام رای دیدار استقلال خوزستان و راه‌آهن
اعلام رای دیدار استقلال خوزستان و راه‌آهن

اعلام رای دیدار استقلال خوزستان و راه‌آهن

آی اسپورت- اسماعیل حسن‌زاده در خصوص رسیدگی به پرونده دیدار تیم‌های راه آهن و استقلال خوزستان اظهار داشت: بعدازظهر دیروز کمیته انضباطی پس از بررسی گزارشات رسیده از سوی مسئول برگزار کننده دیدار دو تیم استقلال خوزستان و راه آهن از سری رقابت‌های لیگ برتر، رای خود را صادر کرد، هم اکنون این رای در اختیار دبیر کل فدراسیون قرار گرفته تا پس از امضا از طریق سایت رسمی فدراسیون منتشر شود.

وی افزود: حدود 5 تا 6 نفر به دلیل تخلفاتی که انجام داده‌اند جریمه و محروم می‌شوند. بارها اعلام کرده‌ام که جرایم انضباطی و محرومیت‌ها برای این است تا بازیکنان و کادر فنی یا مسئولین باشگاهها با رفتار صحیح از بروز هرگونه تشنج و تخلف امتناع کنند اما متاسفانه شاهد هستیم افرادی که در فوتبال ایران سرشناس بوده و جزء پیشکسوتان فوتبال ایران محسوب می‌شوند، رفتارهایی را بروز می‌دهند که اصلاً در شان او نیست.

رئیس کمیته انضباطی یادآور شد: در دیدار استقلال خوزستان و راه آهن علاوه بر کولی‌بالی، بازیکن خوزستان، برخی از اعضای کادر فنی راه آهن نیز تخلفاتی را انجام داده اند و همانطور که گفتم این رای به زودی ابلاغ می‌شود. ضمن اینکه کولی‌بالی هنوز محرومیت یک جلسه ای خود را به دلیل تخلفاتش در دیدار با پرسپولیس تهران پشت سر نگذاشته و علاوه بر سپری کردن جریمه و محرومیت در این دیدار، محرومیت پیش روی خود را که از سوی کمیته انضباطی اعلام شد را باید پشت سر بگذارد.

وی ادامه داد: امسال طبق ماده 44 آیین نامه انضباطی برای پرونده های جدید که صادر می‌شود ضمانت اجرایی سخت تری پیش بینی کرده‌ایم که می توان به کسر امتیاز، محرومیت از انجام نقل و انتقالات و سقوط به لیگ‌های پایین‌تر  اشاره کرد. در گذشته در مورد بدهکارهای لیگ‌های آزادگان و یا لیگ برتر رای هایی مبنی بر اینکه تا زمانی که تیم ها بدهی خود را ندهند فعالیتشان معلق است، صادر می شد اما از این پس و با اجرای آیین نامه جدید طبق ماده 44  که در بالا به آ ن اشاره شد، اقدام خواهیم کرد.

حسن زاده در خصوص فحاشی تماشاگران سپاهان به بازیکن پرسپولیس تصریح کرد: متاسفم که تماشاگران این باشگاه به محسن بنگر توهین کرده اند. رفتارهای توهین آمیز از سوی تماشاگران نباید صورت بگیرد. انتظارمان این است که مقامات باشگاه سپاهان با این موضوع برخورد کرده و تدبیری بی اندیشند. چرا که در چند مورد دیگر شاهد بوده ایم این تخلف از سوی تماشاگران تیم سپاهان رخ داده است. مسئولان باشگاه باید نظارت بر سکوها و رفتار تماشاگران را بیشتر کنند.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، وی خطاب به باشگاه‌هایی که تاکنون بدهی خود را تسویه نکرده اند گفت: از باشگاه‌هایی که در طول چند سال اخیر برای تسویه بدهی‌هایشان اقدام نکرده‌اند می‌خواهم که هر چه زودتر مشکلات مالی‌شان را رفع کنند. باشگاه‌های فوتبال پیشوند فرهنگی ورزشی را یدک می‌کشند پس معتقدم باید به مقوله دادن حق طلبکاران بیشتر توجه داشته باشند.

     
آی اسپورت
2014-10-07 17:11:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر