فهرست
دوره «یکی از» کی تمام می‌شود؟
دوره «یکی از» کی تمام می‌شود؟

دوره «یکی از» کی تمام می‌شود؟

آی اسپورت - علیرضا علیپور رییس کمیته نظارت و بازرسی صیانت از لیگ فوتبال، مدعی شده یکی از بازیکنان تیم ملی پیش از بازی منجر به شکست 3 بر صفر برابر ژاپن در جام ملتهای آسیا ترامادول و متادون مصرف کرده بود یا دست‌کم سابقه مصرف این مواد را داشته است. او از این بازیکن اسم نبرده، اما گفته تعلل او منجر به گل خوردن تیم ملی شده است. انتشار این ویدیو بازار گمانه‌زنی‌ها را داغ کرده است. حالا همه دارند اسم بازیکن معتاد تیم ملی را حدس می‌زنند؛ حدس‌هایی که زیاد هم متنوع نیست. به هر حال ما کلا 11 بازیکن داشتیم که یکی از آنها هم گلر بوده. فورواردها و عناصر هجومی را هم که کنار بگذارید، دایره گزینه‌ها تنگ و تنگ‌تر می‌شود. بنابراین از زمان پخش این ویدیو چند اسم به طور مکرر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پخش شده؛ اسم‌هایی که هر کدام‌شان نادرست باشد، خدا می‌داند گناه سر زبان افتادن‌شان پای کیست؟

متاسفانه مدتهاست که افشاگری در فوتبال ایران به طور غیرمستقیم، در لفافه و با دادن کد و نشانه و این داستان‌ها انجام می‌شود. بارها گفته شده آفت این مدل برخورد آن است که بیخود و بی‌جهت آبروی برخی از آدم‌های بی‌گناه  و از همه جا بی‌خبر می‌رود. اگر بگوییم یکی از بازیگران فلان سریال مشکل اخلاقی داشته، مردم به همه بازیگرهای آن مجموعه شک می‌کنند. اگر بگوییم یکی از کارمندان فدراسیون دزدی کرده، مردم به همه کارمندان آنجا بدگمان می‌شوند. این کاملا طبیعی است و راه را بر شک و خیال نمی‌شود بست. حالا چرا باید چهار همبازی بی‌گناه آقای ایکس، بابت سابقه مصرف ترامادول توسط او در مظان اتهام قرار بگیرند و بی‌جهت با اعتبارشان بازی شود؟ الان هم هر کسی واکنش نشان بدهد مردم بدتر به خود او شک می‌کنند و می‌گویند: «صاحب حرف آمد و آن را برداشت.» آیا این درست است؟ اخلاقی است؟

لطف کنید و به دوران این «یکی از»ها پایان بدهید. دو حالت دارد؛ یا می‌توانید اسم متخلف را به زبان بیاورید که باید صراحتا همین کار را انجام بدهید و یا قادر به آن نیستید که باید کلا بی‌خیال شوید. وگرنه اینکه دنبال ماجراجویی باشید و بخواهید اسم خودتان را به قیمت بازی با اعتبار چند آدم بی‌گناه سر زبان‌ها بیندازید، میانه‌ای با اخلاق عمومی و حرفه‌ای ندارد.

روزنامه گل

۱۴ ۲  
آی اسپورت
2019-05-25 01:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
محسن
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۰۲:۱۸
ببخشید اما ظاهرا از سوی مدیران ارشد فدراسیون فوتبال اعلان شده که این آقا هیچ پست و سمتی در ارکان فوتبال ندارد.
امیدیار
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۳۲
یکی از اطرافیان تیم ملی در جام جهانی 2006 آلمان البسه و پوشاک ورزشی که اسپانسر وقت (نفت بهران-ایرانول) برای تماشگران ایرانی بصورت رایگان تدارک دیده بود را در المان به همان تماشاگران فروخت و پولشو تو یکی از هزاران جیبش قرار داد همون یکی از اطرافیان مبلغ یک میلیارد تومانی که جهت خرید بلیت بازیهای ایران و رایگان پخش کردن بیلیت ها در نظر گرفته بود را چنان در یک لحظه غیب کرد که کاپرفیلد هم حیران ماند .
پی نوشت: پیدا کنید آن یک نفر را (راه دور هم نرید)
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر