فهرست
نایب‌رئیس رئال مادرید: باید از باشگاه‌های بزرگ دفاع کرد
نایب‌رئیس رئال مادرید: باید از باشگاه‌های بزرگ دفاع کرد

نایب‌رئیس رئال مادرید: باید از باشگاه‌های بزرگ دفاع کرد

آی اسپورت- مقررات فیرپلی مالی یوفا با هدف اعمال کنترل مالی بیشتر روی باشگاه‌ها معمول شده است؛ اما این ابتکار، در بین نخبگان فوتبال انتقاداتی را نیز مبنی بر رویکرد معطوف به حفظ وضع موجود برانگیخته است. پدرو لوپس خیمه‌نس، عضو کمیته‌ی اجرایی اتحادیه‌ی باشگاه‌های اروپا (ECA) و نایب‌رئیس سوم رئال می‌گوید موضعش به نفع خرج کردن ثروت‌های قابل‌توجه در فوتبال است، اما از قدرت‌های سنتی فوتبال نیز باید دفاع کرد.

 

«الزامی وجود دارد که از باشگاه‌های بزرگ دفاع کنیم، چرا که ما نه‌تنها بزرگترین ورزش دنیا، بلکه بزرگترین کسب‌وکار نمایشی در دنیا نیز هستیم. من با نیاز به وحدت نظر موافق هستم، اما یوفا و فیفا، با قدرت قانون‌گذاری خود، یک ضرباهنگ مساوات‌طلبانه دارند، زیرا آن‌ها دارند از بازیکنان ما برای همه‌جور تورنمنت‌ها و مسابقات استفاده می‌کنند.» او همچنین از رویه‌های خرج و مخارج باشگاه‌های بزرگ دفاع می‌کند، آن هم در حالی که خود رئال مادرید اخیراً از 600 میلیون یورو بدهی خود پرده برداشته است.

 

«ما از خرج کردن صحبت می‌کنیم، و احتمالاً در بیشتر موارد داریم درباره‌ی سرمایه‌گذاری حرف می‌زنیم. خب واقعاً این ممکن است که باشگاه‌ها دارند بیشتر از پولی که درمی‌آورند، خرج می‌کنند. اما آن‌ها دارند روی بازیکنانی که جوان هستند سرمایه‌گذاری می‌کنند. و وقتی که آن‌ها جوان هستند، اگر به پتانسیل‌های خودشان نرسند، این تبعات اقتصادی خواهد داشت. ما درک می‌کنیم که باید کاری برای وحدت نظر انجام بدهیم، اما سر آخر، چیزی که صدها میلیون نفر را به این ورزش جذب می‌کند باشگاه‌های بزرگ هستند.»

     
آی اسپورت
2014-10-08 18:35:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر