فهرست
پووار: بالوتلی می‌تواند با موفقیت در لیورپول ایتالیا را تغییر بدهد
پووار: بالوتلی می‌تواند با موفقیت در لیورپول ایتالیا را تغییر بدهد

پووار: بالوتلی می‌تواند با موفقیت در لیورپول ایتالیا را تغییر بدهد

آی اسپورت- مشکلات جاری فوتبال ایتالیا با مقوله‌ی نژادپرستی، یک بار دیگر با اخباری که سه‌شنبه منتشر شد چهره نشان داد. در خبرها آمده بود که کارلو تاوکیو رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا، علی‌رغم محرومیت شش‌ماهه از سوی یوفا، از استعفا امتناع می‌کند؛ دلیل این محرومیت این بود که او بازیکنان آفریقایی را «موز خور» خطاب کرده بود. بالوتلی پس از گذراندن یک فصل ناامیدکننده در ایتالیا که در آن به کرات به دلیل عملکرد ضعیفش از او انتقاد شده و چند بار در معرض توهین‌های نژادپرستانه قرار گرفته بود، در این تابستان با یک معامله‌ی  20 میلیون یورویی از میلان راهی لیورپول شد. او در لیورپول هم درخشش چندانی نداشته و در هشت بازی اول خود تنها یک گل به ثمر رسانده و از سوی رسانه‌های بریتانیا به کم‌کاری در زمین متهم می‌شود.

 

با این حال، پیارا پووار اعتقاد دارد که موقعیت این مهاجم 24 ساله به عنوان بااستعدادترین فوتبالیست ایتالیایی نسل خودش به این معنا ست که او می‌تواند در پرتو درخشش در لیگ برتر، مسیری طولانی را برای تغییر رویکردها در وطنش طی کند. «بالوتلی به کسی تبدیل شده که مرتب در رسانه‌های ایتالیا به او می‌تازند و بی‌شک بخشی از آن هم نژادی است. بحثی در این باره وجود ندارد. اگر بالوتلی بتواند ورق را برگرداند و در لیورپول خیلی موفق عمل کند، می‌تواند یک‌تنه ایتالیا را تغییر بدهد یا نقش قابل‌توجهی در تغییر ایتالیا داشته باشد. بدین صورت، او در موقعیت دشواری قرار می‌گیرد.»

 

«بالوتلی میلان را به چند دلیل ترک کرد. او، مثل بسیاری از بازیکنان تیم ملی ایتالیا، جام جهانی بدی داشت ولی عکس‌العمل مردم نسبت به او بدتر هم بود. کوین پرینس بواتنگ هم درباره‌ی نارضایتی از حضور در ایتالیا خیلی روراست صحبت کرد، و بازیکنان دیگری هم هستند که می‌توانستند برای پایان دادن به دوران حرفه‌ای خود به ایتالیا بیایند ـ مثل دروگبا و اتوئو ـ اما انتخاب آن‌ها این نبود. جاهای دیگر برای آن‌ها جالب‌تر و راحت‌تر است و فکر می‌کنم بخشی از آن به نژاد برمی‌گردد.»

     
آی اسپورت
2014-10-08 21:24:59
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر