فهرست
اسم این یکی را نگذارید: رستم!
اسم این یکی را نگذارید: رستم!

اسم این یکی را نگذارید: رستم!

آی‌اسپورت- باید کار مارک ویلموتس را با فدراسیون فوتبال ایران تمام‌شده بدانیم. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، مربی بلژیکی به زودی روی نیمکت تیم ملی ایران خواهد نشست. در مورد مسایل فنی، در این چند روز زیاد صحبت شده؛ جایی که برخی حساسیت‌ها در مورد تجارب ناموفق قبلی او و مخصوصا اخراجش از ساحل عاج وجود دارد. به هر حال الان فدراسیون انتخابش را انجام داده و بعد از عقد قرارداد سه ساله‌ای که چهارونیم میلیون دلار ارزش دارد، این نک‌ونال‌ها و نقد و بحث‌ها به جایی نخواهد رسید. الان تنها می‌توانیم امیدوار باشیم مردی که سال‌ها به عنوان مربی و سرمربی در تیم ملی بلژیک کار کرد و به اندازه خودش در پیشرفت فوتبال این کشور اثر داشت، در ایران هم نقشی مشابه و موثر ایفا کند. کاش اینجا به زادگاه او شبیه‌تر باشد تا ساحل عاج. در عین حال این امیدواری هم وجود دارد که جوانی و انگیزه او به کار تیم ملی ما بیاید.

از اینها که بگذریم می‌رسیم به اصل مطلب؛ به این ابراز امیدواری اساسی که کاش در قبال مارک ویلموتس شبیه تعامل‌مان با کارلوس کی‌روش نباشیم. الان را نگاه نکنید که خیلی از مردم رزومه ویلموتس را می‌بینند و پیف‌پیف می‌کنند. فردا که کارش را شروع کند، دو تا مصاحبه احساسی انجام بدهد و شاید یک پرچم کوچک دستش بگیرد، هزار هزار کشته و مرده پیدا خواهد کرد. اوایل حضور کی‌روش در ایران هم خیلی از او انتقاد می‌شد، اما بعدتر گروهی چنان شیدای سینیور شدند که نزدیک بود بگویند این پرتغالی خود «کوروش» است و سنگ بنای ایران را هم خود او گذاشته! به طور کلی بستر فرهنگی جامعه ما طوری است که دوگانه‌سازی در آن با سرعت نور انجام می‌شود. یعنی اگر پا بدهد ما ۸۰ میلیون نفر می‌توانیم سر سوسک و ملخ هم دوگانه بسازیم؛ ۴۰ میلیون نفر به پشتیبانی از سوسک تا سر حد جنون به دیگران فحش بدهند و ۴۰ میلیون نفر هم با همه وجود بالاخواه ملخ در بیایند! بنابراین دیر یا زود یک دو قطبی اساسی با محوریت ویلموتس بلژیکی شکل خواهد گرفت و عده‌ای نقش جان فدای او را بازی خواهند کرد؛ آنچه تازه اول بدبختی و گرفتاری است.

کاش اسم این مربی جدید را «رستم» نگذاریم که بعدا خودمان هم بترسیم صدایش کنیم. کاش با وجود حفظ کامل حرمتش، بتوانیم به موقع از او انتقاد هم بکنیم و هر که لب به نقد گشود، متهم به بی‌سوادی و ضدیت با منافع ملی نشود. جامعه فوتبال ایران در مورد کی‌روش دچار همین اشتباه شد و چنان جایگاه قدسی و عجیبی به او بخشید که دیگر هیچکس نتوانست مهارش کند. این اواخر حتی زورمان نمی‌رسید به او بگوییم کمی بیشتر در ایران بماند و یا حداقل لیست تیم ملی را روی سایت فدراسیون فوتبال منتشر کند، نه صفحه فیس‌بوکش! اگر کفایت دارید، ویلموتس را حتی وا بدارید که مالیاتش را هم خودش بدهد و بفهمد اینجا هم (خدای ناکرده) قوانین و مقرراتی دارد. او را به زمین گرم نکوبید، اما چنان هم به آسمان نبرید که همه را ریز ببیند و مثل گالیور در سرزمین لی‌لی‌پوت رفتار کند.

۲۶ ۵  
آی اسپورت
2019-05-16 01:47:00
نظر دهید

۵ نظر
بی طرف
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۵:۴۰
درسته این نکته گالیور رو باید به همکارتون گفت که اون مقاله رو واسه کی روش نوشته بود از تیتر لیلی پوت هم استفاده کرده بود.
یه ایرانی
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۴۹
جناب رسول بهروش و ایضا بقیه که معرف حضور هستن

من طرفدار " مارک ویلموتس " نیستم چون عملکرد هر فرد در تیم ملی ملاک است . اما مواردی چند هست که باید گوشزد کرد :

1) آیا اخراج از ساحل عاج بد است یا اخراج پیش از پایان قرارداد از تیم کهکشانی " رئال مادرید " با حضور بهترینهای جهان ؟
شغال پرتغالی از "رئال " پیش از پایان فصل اول اخراج شد چرا که بدتریت نتایج تاریخ "رئال " را آورد آن هم با : رونالدوی برزیلی ؛ زیدان ؛ بکام ؛ رائول : سالگادو ؛ فیگو و .... چرا آنروزها اینقدر اعتراض نبود ؟
2) برخی به دستمزد گیر داده اند : اینکه دستمزدش حداقل به حساب پارسال 400هزار یورو ارزانتر است ؛ اعتراض برا چیه ؟؟ آیا دستمزد شغال منطقی بود ؟
3) جامعه را چه کسی دو قطبی میکند ؟؟ آیا جز نویسندگان ورزشی در رسانه ها ؟؟؟ آیا فاسد کیروشپور بخاطر منافع شخصی از شغال پرتغالی به به و چه چه نکرد ؟ آیا برخی مزد بگیران قلم بدست او را بزرگ و از هر ایرانی ایرانی تر نکردند ؟؟
یادتان باشد همان زمانها هم مینوشتم وقتی پرده بر افتاد ؛ کلاهتان را بالاتر بگذارید و توی آینه خودتان را نگاه کنید .

الان هم جناب بهروش و ایضا بقیه افرادی که در رسامه ها در مورد ورزش مینوسید ؛ عوام متاسفانه فقط بر اساس نوشته های امثال شما جوگیر میشوند . اگر شماها بجای وطن فروشی و اجنبی پرستی ؛ منطقی رفتار کنید و فوتبال کشور را قربانی منافع شخصی ننمایید ؛ قطعا فضای مناسبی برای حمایت یا انتقاد ایجاد میشود . اما اگر مثل زمان شغال پرتغالی در زمانهای لازم بجای انتقاد لال شوید و در پستو بروید و در زمان موفقیت صدای طبلتان گوش را کر کند . این یکی هم میشود یکی بدتر از شغال.

البته در آخر به شقایق جان اشک ریز پیشنهاد میدم سریعا دست بکار بشود تا کسی پیداش نشده ؛ هر چند باور ندارم وقیحتر از ایشان وجود داشته باشد ؛ آن یکی که حالش رو برد و رفت و اینو نبردش ؛ شاید این یکی بهتر بود
۱
فرشته چمنت
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۱۷
اگه حمایت کردن از کسی ربطی به مرد و زن بودن داره که هیج چی!
ولی اگه نداره ، تو چه چیزی از برانکو دیدی یا بهش دادی که ازش حمایت میکنی !
تو چه حالی بردی که میگی برانکو از کی روش بهتره !
نکنه کسی از نزدیکانت برایت از حال برانکو تعریف کرده !
شقایق خانمه و اگه آقا بود چه انگی بهش می زدی !
خاک دو عالم بر سرت که همه ادله ات برای سرکوب دیگران جنسیت طرف است !!!

از جناب برانکو واقعا شرمنده ام که برای جواب دادن به شما مجبور شدم از ایسون مایه ذارم !
ایشون واقعا مرد شریف و قابل احترامند.
فرشته چمنت
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۵۸
اختیار دارید آقا !
با وجود رستمهایی مثل شما کی جرات میکنه حتی به اسم اسم فکر کنه !

هرکی باشه جلوی شما میشه افراسیاب !
بزد راست بر چشم اسفندیار/
جهان تیره شد پیش آن نامدار!!!
فرشته چمنت
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۱۲
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر