فهرست
پپ: از «مستند» سیتی ترسی ندارم
پپ: از «مستند» سیتی ترسی ندارم

پپ: از «مستند» سیتی ترسی ندارم

آی اسپورت – پپ گواردیولا در بازی امروز منچسترسیتی برابر هادرزفیلد خود را برای زندگی بدون کوین دبروین آماده می‌کند اما این مسابقه تا حدی تحت‌الشعاع عملکرد او روی پرده نقره‌ای قرار گرفته است. او این هفته در مرکز توجه شدید رسانه‌ها قرار گرفت بعد از آنکه مستندی درباره فصل استثنایی سیتی که با شکستن رکوردهای متعدد، قهرمان لیگ برتر شدند، پخش شد.

گواردیولا اعتراف می‌کند این مجموعه شاید بخشی از تکنیک‌های مربیگری او را فاش کند، با این احتمال مشکلی ندارد: «دوربین‌ها 24 ساعته ما را دنبال می‌کردند بنابراین چنین امکانی وجود دارد. مردم از پشت صحنه یک تیم خبردار می‌شوند. هر بازی رمز و راز مخصوص خودش را دارد و بازیکنان تاکتیک‌ها را می‌پذیرند و به اجرا در می‌آورند. کوین دبروین ویژگی‌های خاصی دارد اما در دسترس نیست و شما باید خودتان را منطبق کنید با کسانی که قرار است جای او بازی کنند. بنابراین باید تاکتیک‌هایمان را تغییر دهیم، تاکتیک‌ها به بازیکنان فوتبال ربط دارد نه ایده‌های مربی.»

گواردیولا درباره مستند ادامه داد: «می‌خواهم چیزی به شما بگویم، برای باشگاه خوب است، ابتکار جالبی از سوی باشگاه است. ما کار خودمان را کردیم و خواستیم بازی‌ها را ببریم اما آنچه در مستند آمده مسوولیتش با ما نیست. آدم‌های آمازون تصمیم گرفتند کار ما را به همه جهان نشان بدهند، به هواداران سیتی در 200 کشور. به ما ربطی ندارد. من نمی‌توانم درباره چیزی که 9 یا 10 ماه قبل گفته‌ام، حرفی بزنم چون خیلی اتفاقات افتاده. رخدادهای آن موقع هیچ ارتباطی به الان ندارد. وقتی شما درگیر تمرین و مسابقات هستید، در اوج هستید، بعضی چیزها خوب است و بعضی چیزها بد. به هر حال فکر می‌کنم محصول صادقانه‌ای است چون ما خودمان بودیم و بعد از یک ماه یادمان رفت که دوربینی در کار بوده، بعد از آن تصمیم گیری با آنها بود.»

دبروین به دلیل مصدوم شدن رباط صلیبی در تمرین پنج‌شنبه سه ماه نمی‌تواند بازی کند هرچند نیازی به عمل جراحی ندارد. سیتی جایگزین‌های زیادی دارد. داوید سیلوا بخش‌هایی از فصل قبل را از دست داد به دلیل اینکه می‌خواست در کنار پسرش باشد که زودتر از موعد به دنیا آمده بود، او حالا می‌تواند نقش پررنگ‌تری در مرکز برنامه‌های هجومی گواردیولا ایفا کند. گواردیولا درباره این بازیکن که بعد از خداحافظی از تیم ملی می‌تواند خدمات بیشتری به تیم ارائه کند، گفت: «با بیش از 100 بازی ملی با قهرمانی جهان و دو قهرمانی اروپا او یکی از بهترین‌های تاریخ اسپانیا محسوب می‌شود. کسی او را مجبور به خداحافظی نکرد اما حالا وقت بیشتری دارد که با همسر و پسر کوچکش بگذراند در حالی که به کار با ما ادامه می‌دهد.»

جوان آینده‌دار، فیل فودن که 18 سال دارد و گرت ساوت‌گیت برای دعوت او به تیم ملی انگلیس برنامه دارد، می‌تواند در غیاب ستاره بلژیکی به کار گواردیولا بیاید. برناردو سیلوا دیگر ستاره‌ای است که می‌تواند در نبود دبروین خودنمایی کند، این پرتغالی که شاهد بازی‌اش مقابل ایران هم بودیم، در دو بازی این تیم تا اینجا درخشیده و می‌تواند جانشین موفقی برای دبروین باشد که فصل قبل 8 گل زد و 16 پاس گل داد. هیچ بازیکنی در پنج لیگ اول اروپا به اندازه او پاس گل نداد.

سیلوا فصل قبل 35 بازی انجام داد اما تنها در 15 تا در ترکیب اصلی بود که این عدد در این فصل می‌تواند جهش قابل توجهی داشته باشد. شایعاتی درباره انتقال کلودیو مارکیزیو به سیتی مطرح شده که بعد از 25 سال از یوونتوس جدا شده اما گواردیولا گفت: «ابتدا باید عملکرد فوق‌العاده او در یوونتوس و تیم ملی ایتالیا را تحسین کنم اما نه، باید ببینیم تا دسامبر چه اتفاقی می‌افتد و بعد در پنجره نقل و انتقالات بعدی تصمیم می‌گیریم. فعلا کسی به ما اضافه نمی‌شود.»

گواردیولا همچنین گفت پرکاری باعث مصدومیت بی‌وقت دبروین شده. این بازیکن 27 ساله که فصل قبل 52 بازی برای سیتی انجام داد، بخش مهمی از تیم بلژیک بود که در جام جهانی سوم شد: «فصل قبل کوین از همه نظر مهم بود. او و خانواده‌اش این مصدومیت‌های بلندمدت را نمی‌خواهند اما این بخشی از فوتبال است. بازیکنان استراحت نمی‌کنند، فصل قبل واقعا سخت بود. آنها بازیابی کوتاهی داشتند و ما در بازگشت فورا از آنها کار می‌خواهیم چون رقابت برای ما آغاز شده است. ما 11 ماه بازیکنان را تحت فشار می‌گذاریم و این اتفاقات می‌افتد. نمی‌دانم دلیل اصلی‌اش این است یا نه، هیچ کس نمی‌داند اما مطمئنم تاثیر دارد. وقتی شما مغز و پایتان به اندازه کافی استراحت کند و سرحال باشد، این اتفاق نمی‌افتد

سیتی در زمین تاثیرگذار شروع کرده و در سوپرجام انگلیس، چلسی و در نخستین بازی لیگ برتر آرسنال را شکست داده است. هادرزفیلد میهمان اتحاد است جایی که فصل گذشته به تساوی باارزش بدون گل دست یافت و این نتیجه به تیم دیوید واگنر کمک کرد در لیگ برتر بماند.

گواردیولا ادامه داد: «فصل قبل بازی سختی برابر هادرزفیلد داشتیم. همه تیم‌ها بعد از جام جهانی یک ماه یا شش هفته وقت لازم دارند و اینطور بازی‌ها خطرناکند. بازی اول برابر آرسنال در سطح بالایی بود اما بازی‌هایی مثل این برابر ولورهمپتون، کاردیف، فولام؛ ترجیح می‌دهم این بازی‌ها سه ماه دیگر برگزار شود. تجربه می‌گوید در چنین بازی‌هایی امتیاز از دست می‌دهید، فصل قبل برابر اورتون همین اتفاق افتاد. این مرحله سخت است و حدس می‌زنم بازی آسانی نداشته باشیم.»

۲    
آی اسپورت
2018-08-19 13:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر