فهرست
مربیان «کفتار صفت» دنبال نیمکت سایپا هستند
مربیان «کفتار صفت» دنبال نیمکت سایپا هستند

مربیان «کفتار صفت» دنبال نیمکت سایپا هستند

آی اسپورت - مربی سایپا نسبت به برخی اتفاقات رقم خورده در فوتبال ایران انتقادات تندی مطرح کرد و گفت برای پاک شدن این رشته تلاش می‌کند. پیروز قربانی پس از شکست یک بر صفر سایپا مقابل گل‌گهر سیرجان درباره مسائل داوری گفت: نمی‌خواهم درباره مسائل داوری صحبت کنم، اما از بحران در آمدن تیم‌های متمول و پولدار را به همه کسانی که در این امر خطیر نقش دارند، تبریک می‌گویم. امیدوارم این فوتبال پاکی که در ایران برقرار است، همچنان ادامه داشته باشد. خواهش می‌کنم دَم از پاکی نزنید.

وی درباره اینکه آیا به نظر او بازی شائبه برانگیز بوده است، اظهار داشت: من کاری به بیانیه‌ها و... ندارم و فنی صحبت می‌کنم. مربی تیم گل‌گهر استاد بنده است و احترام او واجب، اما کجای دنیا چند روز قبل از بازی، 30 تا 45 دقیقه تریبون در اختیار یک مربی قرار می‌گیرد، اشتباهات 7-6 سال پیش بُلد و اسامی داور آورده می‌شود. ما بچه نیستیم که غیر مستقیم به کمیته داوران می‌گویند این داوران برای ما گذاشته نشود. واقعاً متأسفم برای افرادی که در فوتبال ایران هستند و جرأت، شهامت و شجاعت ندارند. امثال پیروز قربانی باید رئیس فدراسیون شوند تا این فوتبال بتواند فوتبالی پاکی شود. اعصابم خرد است و نمی‌خواهم درباره کسی صحبت کنم، اما باز هم باخت سایپا را به کسانی که یک هفته زحمت کشیدند تا این اتفاق رخ بدهد، تبریک می‌گویم.

مربی تیم فوتبال سایپا به صحبت‌های تند خود با تاختن به برخی مربیان بدون نام بردن از آنها ادامه داد و گفت: به مربیان کفتار صفتی که در خانه نشسته‌اند و بعد از بازی با استقلال به هیئت مدیره سایپا پیام می‌دهند که اگر ما بیاییم، بردهای شما تداوم پیدا می‌کند، تبریک می‌گویم. دفعه بعدی اسم آنها را می‌آورم. برخی مربیان هستند که مثل کفتار هستند. وقتی شیرها، غذای خود را می‌خوردند و تمام می‌شود، کفتارها جلو می‌آیند. به خدا قسم هیچ اتفاقی برای فوتبال ایران رقم نزدید و الان که در خانه نشسته‌اید، بهترین اتفاق برای فوتبال ایران است. این کارهای کثیف را نکنید. به جان بچه‌ام دفعه بعدی اسم آنها را می‌آورم و از هیچ کسی هم نمی‌ترسم. نه به کمیته انضباطی می‌روم، نه به کمیته اخلاق می‌روم، محروم کنید و هر کاری دوست دارید انجام دهید، اما دَم از فوتبال پاک نزنید.

قربانی افزود: فدراسیون فوتبال و دست اندرکاران فوتبال ما طرفدار تیم‌های متمول، پولدار و پرطرفدار هستند. خودمان را گول نزنیم و حالا که کسی پیدا شده بدون تعارف صحبت‌های خود را انجام می‌دهد، بیایید فحش بدهید، بزنید و محرومش کنید. هر کاری دوست دارید انجام دهید، اما تا روزی که هستم کمک می‌کنم این فوتبال پاک شود، فوتبالی که سر تا سر ناپاکی است. همه می‌دانیم در این فوتبال نتیجه گرفتن مخصوص یکسری آدم‌های ویژه شده است و اگر کسی بخواهد نتیجه بگیرد، به انواع و اقسام چیزها متهم می‌شود. به عنوان مثال یک مربی تیمش را صدرنشین می‌کند و او را به جادوگری متهم می‌کنند، اما وقتی خودشان صدر جدول باشند، هیچ اتفاقی رخ نداده است. تو را قرآن این کارها را بس کنید.

مربی تیم فوتبال سایپا گفت: قسم خوردم و تا آخر هم می‌روم، پاک شدن فوتبال ایران خیلی کار سختی است، اما این کار را انجام می‌دهیم. بازهم تبریک می‌گویم به همه کسانی که این برد را رقم زدند، به آن برنامه تلویزیونی که برخی از عوامل آن دوستان من هستند، اما به خدا قسم هیچ کجای دنیا این اتفاقات رخ نمی‌دهد. همه مقدمات فراهم شد تا گل‌گهر برنده باشد. من هیچ کجای دنیا ندیدم، مهاجم نوک ما وسط زمین خطا کند و کارت بگیرد. نمی‌گویم خطا نبوده، اما یک خطای معمولی بود که با بازیکن حریف حرکت می‌کرد. بعد داور می‌آید، توجیه می‌کند و سه را نشان می‌دهد که یعنی سه بار خطا کرده است. این توجیهات برای ما که 20 سال در فوتبال بودیم نیست. نمی‌خواهم بگویم، یعنی ما را فرض نکنید!

وی یادآور شد: نمی‌دانم این فوتبال به کجا می‌رود، اما بازهم تبریک می‌گویم که همه دست به دست هم دادند، تیم‌های متمول از بحران خارج شوند، اما در آخر حکومت به صالحان می‌رسد. یعنی مطمئن باشید آخر کسانی که مثل ابراهیم صادقی پاک کار می‌کنند، نتیجه می‌گیرند. شاید باشگاه سایپا سر یکسری مسائل که الان می‌خواهم بگویم، یکی دو روز دیگر من را اخراج کند، اما می‌گویم تا از حق رفیقم و کسانی که پاک کار می‌کنند، دفاع کنم. تا قبل از بازی با ذوب‌آهن ابراهیم صادقی کاملاً تحت فشار بود و ما هیچ حمایتی ندیدیم. این را به مدیران سایپا می‌گویم که انسان‌های قابل احترام هستند، هرچند منظور من همه آنها نیست و برخی از آنها پشت ابراهیم صادقی بودند. با این حال حمایت برای زمانی است که تیم نتیجه نگیرد و آنجا باید حمایت شویم که ما حمایت ندیدیم. حالا شاید از من ناراحت شوند یا اخراجم کنند، اصلاً برای من مهم نیست. نمی‌دانم چه بگویم و از نظر عصبی تحت فشارم، اما صحبت‌هایی که کردم واقعیت بود. نه به کمیته انضباطی می‌روم و نه به کمیته اخلاق و حرفم را می‌زنم.

قربانی در پاسخ به این سؤال که آیا منظورش از ناپاکی به کمیته داوران فدراسیون فوتبال است یا مجموعه فدراسیون را ناپاک می‌داند، گفت: اسمی از هیچ کسی نیاوردم، نه کمیته داوران نه فدراسیون، اما فوتبال ما پاک نیست و خودتان را گول نزنید. هرکسی آمد گفت فوتبال ما پاک است، باور نکنید. فوتبال فی النفسه پاک است، اما آدم‌هایی که داخل آن هستند، باعث می‌شوند این فوتبال پاک نباشد.

۸ ۳  
آی اسپورت
2021-01-29 18:15:00
نظر دهید

۳ نظر
Ashi
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹، ۱۰:۵۸
حرفای کلیشه ای
اگه راست میگی اسم بیار
از این حرفا خیلی ها زدن ولی وقتی آتیششون خوابید میگن ما منظوری نداشتیم ،اسم از کسی نیاوردیم و این حرفا
این حرفایی که زدن ایشون اصلا تازگی نداره
طرف فکر کرده اولین باره ،قبل از ایشون هیچکی نگفته
بابام جان همه میدونن فوتبال ایران ناپاکی
چیز جدیدی نگفتی
اگه راست میگی اسم بیار
Ashi
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹، ۱۰:۵۸
حرفای کلیشه ای
اگه راست میگی اسم بیار
از این حرفا خیلی ها زدن ولی وقتی آتیششون خوابید میگن ما منظوری نداشتیم ،اسم از کسی نیاوردیم و این حرفا
این حرفایی که زدن ایشون اصلا تازگی نداره
طرف فکر کرده اولین باره ،قبل از ایشون هیچکی نگفته
بابام جان همه میدونن فوتبال ایران ناپاکی
چیز جدیدی نگفتی
اگه راست میگی اسم بیار
سعید
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹، ۱۲:۵۳
دمت گرم پسر، فوتبالت رو دوست نداشتم اما دمت گرم حرفای خوبی زدی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر