فهرست
مبلغ قرارداد ويلموتس دو برابر كارلوس كی‌روش؟
مبلغ قرارداد ويلموتس دو برابر كارلوس كی‌روش؟

مبلغ قرارداد ويلموتس دو برابر كارلوس كی‌روش؟

آی اسپورت - مأمور فدراسیون در مذاکره مستقیم با ر‌نار، عباس ترابیان سرپرست سابق روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال بود. او که در گذشته مسئول مذاکره با کارلوس کی‌روش بود و این مربی پرتغالی را به تیم ملی آورد، این بار هم پای میز مذاکره نشست تا بتواند اروه ر‌نار را قانع به حضور در تیم ملی کند. پیش از آن گفته می‌شد فدراسیون در جام ملت‌ها از مربی فرانسوی خواسته بود تا بازی‌های ایران را تماشا کند. عباس ترابیان در زمانی که فدراسیون فوتبال اعلام کرد ابتدا به صورت تلفنی با اروه ر‌نار و ایجنت الجزایری‌اش صحبت کرد. در ادامه قرار شد طرفین در کشور سنگال با هم ملاقات کنند. ترابیان در این باره می‌گوید: «بله این اتفاق افتاد و من به درخواست فدراسیون فوتبال برای مذاکره با ر‌نار عازم سنگال شدم. مذاکرات با او بسیار خوب پیش رفت. این مربی واقعاً علاقه‌مند بود که به ایران بیاید.»

توافق طرفین قطعی شد و اروه ر‌نار پذیرفت به ازای دریافت سالانه ۲ میلیون دلار با فدراسیون فوتبال قرارداد امضا کند. همسر ر‌نار هم در جریان مذاکرات قرار داشت. به هر حال برای او مهم بود اروه قرار است کجا مربیگری کند. این مربی فرانسوی همیشه خانواده خود را کنارش دارد، به همین خاطر همسر ر‌نار هم درباره شرایط ایران و زندگی در کشورمان سؤالاتی داشت. او در گذشته همسر برونو متسو بود. آن‌ها ۴ فرزند هم داشتند. بعد از مرگ این مربی نام‌آشنای فرانسوی که در دوره‌ای برای مذاکره با پرسپولیس هم به تهران سفر کرده بود، اروه ر‌نار که دستیار سابقش بود، با همسر او ازدواج کرد و ۴ فرزند او را هم پذیرفت.

خانواده ر‌نار در جریان مذاکرات از همه چیز رضایت داشتند و قرار شد بعد از بازگشت عباس ترابیان به ایران قرارداد تنظیم و برای این مربی ارسال شود. در این بین، اما نه ترابیان و نه ر‌نار نمی‌دانستند از سوی دیگر اتفاقات دیگری در جریان است. با پادرمیانی یکی از سفرای ایران در اروپا و همین‌طور یک ایجنت فوتبال، سرمربی بلژیکی به ایران پیشنهاد شد. فدراسیون فوتبال ابتدا تصور می‌کرد این مربی همان کسی است که در حال حاضر روی نیمکت بلژیک می‌نشیند. به همین دلیل تاج و همکارانش ذوق زده شدند. آن‌ها در ادامه، اما فهمیدند مارک ویلموتس نه حالا که در گذشته سرمربی تیم ملی بلژیک بوده است. مذاکرات با او آغاز شد و در نهایت طرفین به توافق رسیدند تا مربی بلژیکی به تیم ملی بیاید. او یک حسن ویژه داشت و آن این بود که به خواسته فدراسیون عمل می‌کرد. اروه ر‌نار تفکرات تاکتیکی خود را داشت و فدراسیون نمی‌توانست به او بگوید هجومی بازی کند؛ به ویژه اینکه مربی فرانسوی بازی ایران مقابل ژاپن را هم دیده بود. ویلموتس، اما به نظر فدراسیون تمکین کرد و پذیرفت به خواسته آن‌ها تیمی هجومی بچیند، اما از نظر مالی حضور مربی فرانسوی بسیار به صرفه‌تر بود.

یکی از دلایل قطع همکاری فدراسیون فوتبال با کارلوس کی‌روش علاوه بر اخلاق او، مسئله مالی بود. تاج اعتقاد داشت دستمزد بالای این مربی برای آن‌ها مشکلات مالی زیادی به وجود آورده. آخرین قرارداد کی‌روش که ۶ ماهه بود، ارزش ۸۰۰ هزار دلاری برای این مربی داشت. بنابراین اگر او می‌خواست یک ساله تمدید کند یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار می‌خواست. بنابراین توقع می‌رفت مربی جدید رقمی بگیرد که حداقل با حرف‌های تاج برای صرفه‌جویی مالی همخوانی داشته باشد. حالا، اما منابع خبری و نزدیک به فدراسیون فوتبال فاش کرده‌اند این مربی سالانه ۳ میلیون دلار دستمزد می‌گیرد! یعنی حقوق مارک ویلموتس در ایران بالای ۳۳ میلیارد تومان است. البته یک منبع خبری دیگر گفت این رقم دستمزد ویلموتس و دستیارانش است که آورده ولی مگر دستمزد دستیاران او چقدر است؟ ر‌نار اعلام کرده بود در سفر به ایران تنها دو دستیار خود را به همراه می‌آورد ولی اکثر دستیاران ویلموتس خارجی هستند و وحید هاشمیان تنها عضو ایرانی کادر فنی است. شواهد نشان می‌دهد سنخیتی بین حرف‌های تاج بعد از جدایی کی‌روش و پیش از امضای قرارداد ویلموتس با اتفاقی که پس از آن رخ داد، وجود ندارد.

خبر ورزشی

۴    
آی اسپورت
2019-10-22 23:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر