فهرست
راز نمایش متفاوت مهدی قائدی مقابل الاهلی
راز نمایش متفاوت مهدی قائدی مقابل الاهلی

راز نمایش متفاوت مهدی قائدی مقابل الاهلی

آی اسپورت - فاصله فنی مهدی قایدی از بازی با الشرطه تا بازی با الاهلی عربستان بسیار زیاد بود. مهدی که در لیگ نوزدهم غالباً بازیکنی تأثیرگذار جلوه می‌کرد و روندی یکسان داشت، در لیگ قهرمانان آسیا پرنوسان ظاهر شد به شکلی که در بازی‌های قبل چندان به چشم نیامد اما ناگهان در بازی با الاهلی آنقدر درخشید که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان برترین بازیکن هفته آخر برگزیده شد.

 این همه نوسان در شکل بازی مهدی قایدی اتفاق خوشایندی برای استقلال نیست و بازیکن ریزنقش استقلال باید هنر استمرار در به نمایش گذاشتن عملکردی تحسین‌برانگیز و درخشان همچون بازی با الاهلی را داشته باشد تا حس اعتماد را میان خود و مربیانش تقویت کند.

قایدی بازیکنی است که از پتانسیل بسیار بالایی برای رشد در فوتبال برخوردار است و اگر در مسیر درستی باقی بماند می‌تواند در فوتبال اروپا نیز چشم‌ها را با بازی چشمنوازش خیره کند. مهدی همین حالا با پیشنهاد‌های بزرگی از سوی قطری‌ها مواجه است و یکی، دو تیم قطری هستند که برای به خدمت گرفتن شماره 10 استقلال حاضرند میلیاردها تومان به باشگاه استقلال پرداخت کنند.

قایدی آنقدر بازیکن جذابی است که حتی این قابلیت را دارد که لقب گران‌ترین نقل و انتقال تاریخ فوتبال ایران را هم به نام خود ثبت کند به شرط آنکه نوسان را از ساق‌هایش بگیرد و همواره همانی باشد که مقابل الاهلی دیدیم. البته درخشش مهدی مقابل نماینده سعودی بی‌ارتباط با بازی با 3 مهاجم هم نیست و به وضوح دیده شد وقتی مجید نامجومطلق تومان از دیاباته و مطهری در ترکیب اصلی استفاده کرد، فضای بیشتری در اختیار مهدی قرار گرفت تا با آن حرکات فریبنده بارها برای دیگر بازیکنان موقعیت‌سازی کند و حتی خود نیز در نقش گلزن قد علم کرده و اولین گلش را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به ثمر برساند.

در واقع باید توجه داشت قایدی زمانی شکوفا‌تر می‌شود که فضا در اختیارش باشد اما باید این واقعیت ملموس را هم پذیرفت که انگیزه‌های فردی بیشتر تأثیر بسیار زیادی در تحول یک بازیکن دارد و به نظر می‌رسید که مهدی در بازی با الاهلی با تمایلات شخصی متفاوتی گام به میدان گذاشته است.

 بدون شک قایدی اگر بتواند در مسیر حفظ این روحیه جنگندگی قرار بگیرد، فوتبال ایران شاهد یک انتقال مهیج و جذاب در سال‌های نه چندان دور خواهد بود و چه بسا استقلال نیز سود بسیار سرسام‌آوری از کنار این جا‌به‌جایی به جیب بزند و حتی بتواند با پول انتقال مهدی هزینه یک فصل خود را تأمین کند.

 قایدی همچون جواهری است که هنوز تا تراش خوردن نهایی فاصله دارد و می‌شود از او بازیکن بزرگتری هم ساخت به شرط آنکه هم خودش مسیر را خوب طی کند و هم مربیانش تصمیماتی اتخاذ کنند که او علاوه برحفظ روحیه جنگندگی، در میدان آزادی عمل بیشتری داشته باشد. به واقع مهدی را باید آزاد گذاشت تا به هرجای زمین که می‌خواهد سرک بکشد.

 

ایران ورزشی 

۳ ۱  
آی اسپورت
2020-09-26 16:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مکتب مفنگیا؛ دود و دم
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹، ۱۸:۴۱
قایدی آنقدر بازیکن جذابی است که حتی این قابلیت را دارد که لقب گران‌ترین نقل و انتقال تاریخ فوتبال ایران را هم به نام خود ثبت کند:)))
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر