فهرست
والنسیا VS رئال مادرید: به روایت آمار
والنسیا VS رئال مادرید: به روایت آمار

والنسیا VS رئال مادرید: به روایت آمار

آی اسپورت- در حساس‌ترین بازی هفته بیست و یکم لالیگا، شنبه و از ساعت ۱۸:۴۵دو تیم والنسیا و رئال مادرید در ورزشگاه مستایا رو در روی یک‌دیگر قرار خواهند گرفت. رئال مادرید که بامداد پنجشنبه با شکست مقابل لگانس، از صعود به جمع چهار تیم پایانی کوپا‌دل‌ری باز ماند، در شرایطی رو در روی خفاش‌ها قرار می‌گیرد که با ۱۹ امتیاز اختلاف نسبت به بارسای صدرنشین، عملا امیدی به قهرمانی ندارد و برای اعاده حیثیت به میدان می‌آید. در جدول رده‌بندی والنسیا با ۴۰ امتیاز در جایگاه سوم ایستاده و رئال با ۳۵ امتیاز و یک بازی کمتر، در مکان چهارم جدول قرار دارد. خاویر استرادا، داور ۴۱ ساله اهل لیدا قاضی این جدال خواهد بود.  نگاهی خواهیم داشت به آمار کلیدی این مسابقه از دید اوپتا.

والنسیا در ۱۷ مصاف آخر دو تیم در لالیگا تنها ۲ پیروزی کسب کرده؛ ۶ تساوی و ۹ شکست. برتری ۲-۱ در فوریه ۲۰۱۷ با گل‌های زازا و اوریانا در مقابل تک گل رونالدو و برتری ۲-۱ در ژانویه ۲۰۱۵ با گل‌های باراگان و اوتامندی در مقابل پنالتی CR7. هر دو بازی در مستایا انجام شده است.

در ۸ بازی از ۹ بازی آخر دو تیم در لالیگا، والنسیا موفق شده ۲ گل به ثمر برساند. تنها استثنا، بازی دو تیم در آپریل ۲۰۱۷ و در سانتیاگو برنابئو بود که رئال با گل‌های رونالدو و مارسلو در مقابل تک گل پارخو، ۲-۱ خفاش‌ها را مغلوب کرد.

والنسیا در ۳ بازی خانگی اخیر مقابل رئال در لیگ شکست نخورده؛ ۲ برد و ۱ تساوی. در صورت حفط این روند در بازی روز شنبه، آنها برای اولین بار از ژانویه ۱۹۹۲ (۵ بازی) روند شکست‌ناپذیری خود در مقابل رئال را به بیشتر از ۳ بازی خواهند رساند.

والنسیا در ۱۰ بازی خانگی این فصل تنها متحمل یک شکست شده؛ باخت ۱-۰ مقابل ویارئال در دسامبر ۲۰۱۷. در بقیه دیدارها، شاگردان مارسلینو ۷ برد و ۲ تساوی کسب کرده‌اند.

رئال مادرید در هر سه بازی آخر خارج از خانه در لالیگا با حریفان مساوی کرده است. (مقابل اتلتیکو، بیلبائو و سلتاویگو) از آپریل ۲۰۰۶ تا کنون سابقه نداشته کهکشانی‌ها ۴ تساوی متوالی دور از خانه ثبت کنند.

والنسیا با زدن ۷ گل خارج از محوطه جریمه، بهترین آمار را در میان سایر تیم‌های لالیگا در اختیار دارد.

رودریگو مورنو با ۹ گل خود، ۱۰ امتیاز برای والنسیا به دست آورده و سیمونه زازا هم با ۱۰ گل، همین تعداد امتیاز را برای لوس‌چه به ارمغان آورده است. ۲۰ امتیازی که توسط این دو بازیکن برای والنسیا جمع‌آوری شده، نصف امتیازهای کل فصل والنسیا را شکل داده؛ ۲۰ از ۴۰

مارکو آسنسیو در آخرین بازی دو تیم که در برنابئو با تساوی ۲-۲ خاتمه یافت، هر دو گل تیمش را به ثمر رساند. والنسیا تنها تیم لالیگا است که آسنسیو موفق به دبل در مقابلش شده است. او با ۴ گل تا اینجای فصل به بهترین رکورد خود در لالیگا (در فصل ۱۶-۲۰۱۵ با پیراهن اسپانیول) رسیده و با تنها ۱ گل دیگر از این رکورد پیشی خواهد گرفت.

با ۱۰ گل و ۳ پاس گل، کریس رونالدو در ۹ بازی آخر خود مقابل والنسیا در لالیگا روی ۱۳ گل تاثیر مستقیم داشته است.

مارسیلنو گارسیا تورال در ۱۳ تجربه مربی‌گری خود مقابل رئال مادرید تنها ۲ پیروزی به دست آورده؛ یکی روی نیمکت رکرتیوو هوئلوا و دیگری روی نیمکت ویارئال. در بقیه بازی ها ۳ تساوی و ۸ شکست نصیب وی شده است.

آمار
آمار

۵    
آی اسپورت
2018-01-27 01:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر