فهرست
آخرین رنگینگ 2016: ایران اول آسیا، 20 دنیا
آخرین رنگینگ 2016: ایران اول آسیا، 20 دنیا

آخرین رنگینگ 2016: ایران اول آسیا، 20 دنیا

آی اسپورت - در آخرین رنکینگ فیفا در سال ۲۰۱۶ میلادی، تیم ملی ایران با ۸۱۴ امتیاز در رده ۲۹ جهان و نخست آسیا قرار گرفت تا برای چهارمین سال پیاپی به عنوان بهترین تیم قاره، سال میلادی را به پایان برساند. تیم ملی در سال ۲۰۱۰ و پیش از حضور کارلوس کی روش در رده چهارم رنکینگ آسیا قرار داشت و در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ دو سال نخست فعالیت کی روش در تیم ملی ایران، در همین رده باقی ماند اما از سال ۲۰۱۳ که عنوان بهترین تیم آسیا در رنکینگ را به خود اختصاص داد تا پایان سال ۲۰۱۶ موفق به حفظ این عنوان شده است.

جالب اینکه در تاریخ رنکینگ فیفا از سال ۱۹۹۳ تاکنون دو تیم ژاپن و استرالیا موفق شده بودند طی سه سال پیاپی این عنوان را به خود اختصاص دهند اما این برای اولین بار است که تیمی برای ۴ سال متوالی بهترین تیم سال آسیا می‌شود و شاگردان کی‌روش از این حیث یک رکورد بین المللی را به ثبت رسانده‌اند. تیم ملی پیش از این در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۶ هم به این عنوان دست پیدا کرده بود و حالا برای ششمین بار به عنوان بهترین تیم سال آسیا انتخاب می شود.

سیستم امتیازدهی و رده بندی در رنکینگ فیفا بارها دستخوش تغییراتی شده اما با توجه به محاسبات کنونی کنفدراسیون فوتبال آسیا، فوتبال ایران قدرتمندترین روزهای تاریخ خود را تجربه می‌کند به طوری که برای نخستین بار از مرز ۸۰۰ امتیاز عبور کرده است. ایران در حالی در ماه دسامبر در رده ۲۹ جهان قرار می‌گیرد که در گذشته حتی در رتبه‌های بهتری هم قرار گرفته بود اما در بین تیم های آسیایی بهترین تیم و بهترین رتبه را در اختیار نداشت. گفتنی است در بین آسیایی ها تاکنون فقط ۵ تیم به عنوان بهترین تیم سال آسیا دست پیدا کرده‌اند؛ ژاپن ۸ بار، ایران ۶ بار، عربستان ۴ بار و کره جنوبی و استرالیا هر کدام سه بار به عنوان بهترین تیم سال آسیا دست یافته‌اند.

۳ ۲  
آی اسپورت
2016-12-22 12:20:00
نظر دهید

۲ نظر
P71
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۳:۳۵
قرارداد مستر رو ببرید بالا + چن تا بلیط چارتر ب موزائیک. . ببخشید موزامبیک
۳
مهدی
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۴
تیمی که 6 ساله از حضور کیروش، یکبار هم تیمهای استرالیا و ژاپن و عربستان رو نبرده چطور میتونه مدعی آقایی آسیا باشه؟! ما تو زمان برانکو هم تا رنکینگ 15 دنیا اومدیم همون زمان هم این رنکینگ ارزشی نداشت،الان هم هیچ ارزشی نداره.وقتی آرژانتینی که امسال تو مقدماتی آمریکای جنوبی پنجمه و تو باختن به هیچ تیمی نه نمیگه و همین 1 ماه پیش 3 تا از برزیل خورد و تو خونه خودش حتی به پاراگوئه باخت ،اول دنیا باشه،نشون میده که این رنکینگ هیچ ارزشی نداره،البته از این دست مثالها تو رنکینگ فیفا زیاده،جالبه که تو بین این کشورها فقط ماییم که ذوق میکنیم و افتخار میکنیم به رنکینگ!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر