فهرست
اضافه کاری پوگبا هلند جوان را محو کرد
اضافه کاری پوگبا هلند جوان را محو کرد

اضافه کاری پوگبا هلند جوان را محو کرد

آی اسپورت- فرانسه در بازی با هلند در انتخابی جام جهانی در آمستردام 3 امتیاز را کسب کرد.

1- پوگبا زمینه ساز برد آبی ها

پل پوگبا بالاخره در مرکز توجهات قرار گرفت و فرانسه را به صدر گروه A رساند. بازیکنی که با شکست رکورد جهانی راهی یونایتد شده یک گل از راه دور در دقیقه 30 به ثمر رساند تا تیم دشان را به برد یک بر صفر برساند. اما شوت او طوری بود که شاید مارتین استکلنبرگ می توانست در صورت بهتر عمل کردن آن را مهار کند. فرانسه در این بازی نیاز نداشت که بهترین عملکردش را ارائه دهد تا برنده شود. هلند بدون روبن و اشنایدر مصدوم خیلی جوان بود که بتواند فرانسه را ببرد. همچنین ستاره ای که کیفیتی مانند پوگبا داشته باشد هم نداشتند.

دشان بعد از بازی با بلغارسان گفت آن ها می توانستند و باید بهتر کار می کردند. هافبک این تیم هم در این بازی پاسخ درخواست سرمربی اش را داد. تنها ناکامی او در دقیقه 65 بود که می توانست از فاصله نزدیک دروازه را باز کند اما موفق نشد.

اگرچه فرانسه خیلی بهتر از هلند به نظر می رسید، اما خیلی هم خوب بازی نکرد و گاهی این طور به نظر می رسید که بازی یک بازی دوستانه است. آن ها موقعیت های زیادی داشتند. اما موفق نشدند بیشتر گل بزنند. به هر حال این فرانسه و پوگبا بودند که کنترل بیشتر توپ و بازی را در اختیار داشتند.

2- فرانسه هنوز کاملا ریتمش را پیدا نکرده

دو دلیل اصلی وجود داشت که فرانسه نتوانست قهرمان یورو 2016 شود. حالا برای تکرار نشدن ناکامی یورو در جام جهانی هر دوی این دلایل باید رسیدگی شوند. اول این که دشان نتوانست ترکیبی پیدا کند که بتواند با آن بهترین بازی را از ستاره هی تیمش بگیرد. او همیشه در پرکردن فضاهای خالی وبین خطوط تیمش مشکل داشت و این یکی از دلایل اصلی ناکامی فرانسه بود. مشکلی که بر طرف کردنش هم غیرممکن نیست.

دلیل دوم در ادامه دلیل اول است. در بازی فرانسه همیشه یک سستی خاص دیده می شد و آن ها در کنترل کردن تنش های بازی ناتوان بودند. در بازی با هلند با وجود این که فرانسه برد، باز هم این مشکل در تیمش دیده می شد.

فرانسه می توانست در این بازی خیلی راحت تر باشد، اما خیلی اوقات لغزان نشان می داد و در نهایت هم توانست با حداقل اختلاف به برد برسد. فرانسه در این بازی بهتر بود، اما همیشه برای کسی که بازی را ندیده برد یک بر صفر تاحدودی شانسی به نظر می رسد. اگر داور هند کوشیلنی در محوطه جریمه را می دید و پنالتی می گرفت یا دیپای از فرصتی که در دقایق پایانی داشت استفاده می کرد اوضاع برای آبی ها خیلی بد می شد. حتی در نیمه دوم هم فرانسه نتوانست بازی روانش را ارائه دهد و موقعیت هایی را از دست داد. البته سیستم دشان جواب داد، در میانه میدان ضعفی دیده نمی شد، اما دلیلش این بود که پوگبا خیلی بیشتر از یک بازیکن کار کرد و در خط میانی هرکار خواست کرد. اما ستاره یونایتد نشان داده که همیشه هم نمی توان از او این انتظار را داشت و در واقع همیشه این طور نیست. این شاید بزرگترین مشکلات تیم دشان باشد که نیاز به برطرف شدن دارد، اما اگر پوگبا همیشه این طور بازی کند، برای این تیم کمتر مشکل به وجود می آید.

3- هلند سطح خودش را پیدا کرده

بعد از شروعی با عملکردهای مختلف در انتخابی جام جهانی، سخت بود که تیم جوان هلند را بررسی کنیم. دیشب اما مشخص شد: آن ها چند سطح از فرانسه پایین تر هستند و برای بردن بازی باید بهتر از این می بودند. معنی اش این نیست که هلند پتانسیلش را ندارد، یا این که صعود نمی کند، اما در این بازی دیده شد که دو تیم تفاوت زیادی دارند. هلند باید از این بازی استفاده کند و متوجه شود که جای پیشرفت زیادی دارد.

در بازی دیشب هر حمله ای که روی دروازه میزبان می شد خطرناک به نظر می آمد، یکی از دلایلش هم تفاوت فیزیکی بین دو تیم بود. پوگبا و سیسوکو به راحتی می توانستند استروتمن و بلیند را کنار بزنند. یعنی با وجود این که هلند فرم خوبی داشت و در برخی از صحنه ها خوب کار می کرد، وقتی خسته می شد خیلی راحت کنار می کشید و نمی توانست کارهای خلاقانه انجام دهد.

بهترین موقعیت های آن ها به بدترین شکل مورد استفاده قرار می گرفت. بیشتر آن ها هم به یانسن خستگی ناپذیر می رسید. جدا از شوتی که او به دست کوشیلنی زد، چندین شوت دیگر هم زد که توسط مدافعان بلوکه شد.

دنی بلیند، سرمربی هلندی هاف باس دوست را وارد زمین کرد. حضور او اما باعث ایجاد مشکلات بیشتر شد و کاری را از پیش نبرد. در دیداری که روبن و اشنایدر در آن غایب بودند، 8 بازیکن از ترکیب اصلی تیم میزبان زیر 25 سال سن داشتند. آن ها با انگیزه بودند، اما هنوز جای پیشرفت زیادی داشتند واگر بخواهند 2 سال آینده در روسیه باشند باید زودتر پیشرفت کنند.

۴    
آی اسپورت
2016-10-11 12:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر