فهرست
بازنده ها و برنده های دعوای بزرگ
بازنده ها و برنده های دعوای بزرگ

بازنده ها و برنده های دعوای بزرگ

آی‌اسپورت- ماجرا از جرقه‌ای کوچک شروع دعوایی که اطرافیانی به جانشان انداختند که در این دعوا‌ها سود زیادی بردند و استفاده ‌هایی هم به لحاظ شهرت و اعتبار و هم به لحاظ مالی منتفع شده‌اند. آتش این اتفاقات چنان بالا گرفته که هر احترامی که دو طرف به هم داشتند را نابود و دود این آتش هم در چشم خودشان، بازیکنان و هواداران تیم‌ملی و پرسپولیس رفت. دعوایی که بعضا آن‌قدر غیر منطقی و نادرست است که بیشتر به دعوا‌های دو کودک خردسال شباهت دارد تا دو انسان بالغ که می‌خواهند مشکلات و ایراد‌های کار یکدیگر را به هم یادآوری کنند.

اردوی ارمنستان اولین باری بود که کیروش برانکو به صورت رسانه‌ای به مشکل خوردند اما صحبت‌هایشان بوی دعوایی قدیمی‌تر که حالا تا حدودی معلوم شده مربوط به ایفمارک است، جایی که انگار در پشت‌پرده برانکو به دعوای کیروش وارد شده و پشت همسر دوست قدیمی خود در آمده و از آن‌ها حمایت کرده، حمایتی که بیشتر دخالتی در موضوعی است که به هیچ عنوان به او مربوط نمی‌شده اما اولین درگیری رسمی طرفین که در رسانه‌ها ردپای خود را به‌جا گذاشت بر سر اردوی ده روزه ارمنستان تیم ملی در ارمنستان بود که در به‌عنوان  زمانی برای بدنسازی ملی‌پوشان اعلام شده بود. برانکو به‌عنوان اولین مخالف در رسانه‌ها موضع خود را اعلام کرد و به درستی  اعلام کرد که باسگاه‌ها در فصل بدنسازی باید در اختیار باشگاه‌ خود باشند سپس اکثر مربیان لیگ‌برتری با او در یک جبهه قرار گرفتند و در نتیجه این اردو لغو شد و این لغو موجب شد کیروش در اقدامی غیر منطقی به برانکو بتازد.

برانکو و برخی  بازیکنان پرسپولیس هم برای تست‌های پزشکی اول فصل به ایفمارک رفتند و قرار شد ملی‌پوشان پرسپولیس هم برای انجام آزمایشات به ایفمارک بروند اما از مرکز پزشکی پزشک تیم‌ملی در نیاوران سر در آوردند، اقدامی که نشان داد حرف برانکو در بین بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس زیاد خریداری ندارد و حتی بعد از آن  واکنش تندی از سوی برانکو رو‌به‌رو نشدند. از اختلاف تا اولین بازی‌های ایران در مقدماتی جام‌جهانی روسیه خبری نبود. ایران در بازی دوم با چین دیدار کرد و وحید‌امیری و پژمان‌منتظری مصدومان کارلوس‌کیروش در آن مسابقه بودند اما کیروش در اقدامی عجیب دست به مصاحبه زد و با فرار روبه جلو اعلام کرد اگر بازیکنان را برای اردوی ارمنستان در اختیار داشت این مصدومیت‌ها پیش نمی‌آمد اما او اشاره نکرد چگونه پژمان ‌منتظری لژیونر را از باشگاه‌ خود جدا می‌کرده و به اردوی تیم ملی می‌آورده که همین هم موجب در برابر رسانه‌ها نقد شود. دعوا باز هم برای مدتی خوابید و این‌بار در اردوی دبی تیم‌ملی برانکو ساز مخالف زد و لجبازی بی‌سابقه‌ای کرد تا کارلوس کیروش هم در اقدامی کودکانه و لجبازانه در اقدامی بازیکنان پرسپولیس را به تهران بازگرداند. در این طی ملاقات وزیر ورزش و برانکو ایوانکوویچ شایعاتی مبنی بر اینکه برانکو بازهم هوای مربیگری ملی را در سر دارد به گوش رسید که البته برانکو همیشه در پاسخ به این شایعه برانکو همیشه گفته من با پرسپولیس قراردارم و تمرکزم بر روی کار خودم است، حرفی که اثباتش به سختی رد آن است و فقط گذر زمان صحت آن را اثبات می‌کند. اختلافات بر طرف نشد تا اینکه قبل از در جام جهانی کیروش در اقدامی عجیب سیدجلال حسینی را از تیم‌ملی خط زد تا دوباره آتش این دشمنی روشنی شود و حتی گرشاسبی، سرپرست باشگاه پرسپولیس، این موضوع را به گلزنی حسینی در بازی الجزیره ربط دهد و برانکو هم ماجرا را   ادامه دهد و حتی حسینی کم‌حاشیه هم با لایک پستی علیه کیروش نسبت به این تصمیم واکنش نشان دهد، تصمیماتی که هر چند در فوتبال دنیا هم رخ می‌دهند  اما گارد‌گیری در برابر آن از طرف بازیکنان و باشگاه ها زیاد رایج نیست. کیروش اعلام کرد که حسینی و چند بازیکن دیگر در لیست آماده باش هستند. لیستی که بیشتر برای خواباندن اعتراضات بود. بازی‌های جام‌جهانی برای ایران فوق‌العاده تمام شد و تقریبا همه راضی بودند و کمتر کسی از کیروش و تیمش ایراد می‌گرفت و همه آماده آشتی او و برانکو بودند اما کیروش در کمتر از بیست و چهار ساعت بعد بازی ایران مقابل پرتغال که منجر به حذف تیم‌ملی از رقابت‌ها شد، در تصمیم عجیب و حیرت انگیز که کمتر کسی حتی فکر به آن را می‌کرد به برانکو حمله کرد و گفت شرطش برای تمدید با فدراسیون رفتن برانکو از ایران است و برانکو هم در جواب این صحبت‌های کیروش به ملیت او توهین کرد و گفت ایران مربی برنده‌ای مثل دالیچ ، سرمربی تیم ملی کرواسی، نداشت.

کار بالا گرفت و کیروش به درستی توهین های برانکو را نژادپرستانه خواند و بعد از بازهم دعوای‌های تکراری و در حد چند کنایه در کنفرانس خبری به هم زدند و تا دوباره کارلوس کیروش بعد از کنایه به برانکو برای صرف ناهار با خبرنگاران دوباره آتش دعوا کودکانه‌شان را برافروخت و بعد از آن  به خبرنگاران هدیه‌هایی داد و به طور کاملا مشخص حرف خود را نقض کرد. این درگیری به این جا ختم نشد و کیروش دوباره  با انتشار عکسی در فضای مجازی و نوشتن متنی به برانکو حمله کرد و این در حالی است که قبل از آن  در اقدامی عجیب نامه‌ای از حمیدرضا ساکت منتشر شد که با حالت دستوری به برانکو می‌گفت که حق‌ مصاحبه علیه کیروش را ندارد اما همه این‌ها در حالی است که برانکو هیچ قراردادی با فدراسیون  فوتبال ندارد و اصلا تهدید به محرومیت و دخالت در موضوعات مصاحبه در اختیارات فدراسیون فوتبال نیست.  پرسپولیس نیز به اعتراض خود را نشان داد و برانکو اعلام کرد که او مسئول خوشحالی مربی دروازه‌بان تیم‌ملی نیست و خود را با اقدامی قابل پیشبینی تبرئه کرد. با تمام  این حرف‌‌ها بیشتر جامعه امیدوارند که این دعوای بچه‌گانه و مضحک هر چه سریعتر تمام شود.  دود این دعوا قطعا در چشم فوتبال دوستان هوادار تیم‌ملی می‌رود و سودش را افرادی می‌برند که دعوا را شروع کردند و در این بین از سرمایه‌های کشور برای خود سود ساختند بدون اینکه هزینه‌ای بپردازند.

۱۱۸۹ ۷  
آی اسپورت
2018-11-28 15:38:00
نظر دهید

۷ نظر
بی طرف
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۱۱
کی روش توانایی نتیجه گرفتن نداره و تنها روشی که بلده این رفتارهای بچه گانه هست .
۹
کنت دراکولا
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۴۶
اقای خبرنگار یادت رفت این رو بگی که کیروش اجازه میداد منصوریان تو اردوی تیم ملی با امیری صحبت کنه و راضیش کنه که بیاد استقلال ولی برای پرسپولیس باید حتما هدایتی با پول راضیش کنه که همون جا برانکو گفت که کیروش میخاد خودش قهرمان رو مشخص کنه البته باید یادت مونده باشه که کیروش با مار و عقرب خوندن مخالفهاش بالاخص برانکو توهین رو شروع کرد یا باید یادتم نرفته باشه که برانکو برای وفاق بیشتر بعد از اون بحثها راضی شد و به استادیوم رفت ولی کیروش بلافاصله بعد از پایان بازی تیم ملی بر علیه برانکو مصاحبه کرد.نمیدونم چرا اینهارو نگفتی !!انشاا... که یادت رفته بود یا این اخری بازهم توهین کرد هم به شما و هم به برانکو که من غذا نمیدم به خبرنگارها فقط موندم که چرا بعضی خبرنگارها غیرت ندارن از این حرف ناراحت بشن.
۷
مهدی ک
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۵۸
آقای جوادی عزیز لااقل مطلبت را یه ویرایش می کردی تا جمله بندی های بدش اینقدر توی ذوق نزنه .
۴
دلال کروات
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۸
همون اولش که نوشتین هوادارای تیم ملی و لنگ نشون میده که قبول کردین لنگیا همشون از دم وطن فروشن که طرفدار دلال کروات!! یه پیشرفت محسوب میشه برا سایتتون! و اینکه لنگهای حساس به پرچم ژاپن که خودشون پرچم کرواسی میارن از همین وطن فروشیشون نشات میگیره!
دوما اون آخرش هم که گفتین کیروش پست گذاشت قبلش باید اشاره می کردین به مصاحبه دلال کروات با خبرگزاری کروات که اونجا عملا گفت قراره کیروش رو اخراج کنن و یه کروات (بخونین بران..وه دلال) بجاش بشینه! بعدش کیروش مجبور به جواب دادن کرد!
و در آخر کلا از متن مشخص میشه که دلال کروات برای دفاع از همسر دوستش و نگاه چپش به نیمکت تیم ملی داره با کیروش ور میره که اونم کورخونده دلال عزیزمون
۹
علی
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۲
انگار مقاله رو به وسیله ابزار ترجمه گوگل از یک زبان دیگه ترجمه کرده باشید. این چه متن ضعیف و مملو از اشتباه های نگارشی و نوشتاری هست؟! شما ویراستار ندارین؟ وقتی متنی رو می نویسین، یکبار خودتون مرورش نمی کنید؟! چند کلاس سواد دارین؟!
۶
به بی طرف
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۴۹
خوبه بی طرفی اگه طرفدار یکی از جناحین(بخوانید پرسپولیس) بودی که هستی،چیکار میکردی؟!
این که دیگه به همه ثابت شده کیروش هیچی هم نداشته باشه توی نتیجه گرفتن عالیه
۸
شاهین
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۰۶:۴۱
هرچی نوچه شال و کلاه بگیر دلال موزامبیکی بگه:)))
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر