فهرست
لام: بدون قهرمانی در جام جهانی هم از بازی های ملی خداحافظی می کردم
لام: بدون قهرمانی در جام جهانی هم از بازی های ملی خداحافظی می کردم

لام: بدون قهرمانی در جام جهانی هم از بازی های ملی خداحافظی می کردم

آی اسپورت- فیلیپ لام، کاپیتان سابق تیم ملی آلمان، اعلام کرد حتی اگر تیمش در جام جهانی 2014 به قهرمانی نمی رسید، باز هم از بازی های ملی خداحافظی کرد.

لام که در سه جام جهانی برای ژرمن ها به میدان رفت، در 4 سال اخیر کاپیتان مانشافت بود و سرانجام با قهرمانی در جام جهانی، از بازی های ملی خداحافظی کرد اما تاکید کرد که پیش از آغاز رقابت ها، تصمیمش را بازنشستگی از بازی های ملی گرفته بود.

او به دیلی میل گفت:\" \" قبل از رقابتها برای خودم قطعی بود که این آخرین تورنمنت من خواهد بود. به خاطر قهرمانی نبود که اعلام بازنشستگی کردم. قبل از رقابت ها تصمیمم را گرفتم. شاید بعضی ها فراموش کرده باشند که من 10 سال برای تیم ملی بازی کردم و تقریبا در همه تورنمنت ها، به طور کامل به میدان رفتم.
وقتی بازی می کنید، دائما تحت فشار هستید. من تنها نمی خواهم بازیکن باشم بلکه می خواهم مسئولیت برعهده بگیرم. من در چند سال گذشته کاپیتان تیم ملی و بایرن بودم. این یعنی تنها تمرین کردن و 90 دقیقه بازی مطرح نبود. فشار بیشتری روی من بود.
دوست دارم تاثیرگذار باشم؛ در مورد تاکتیک ها صحبت کنم و در جریان همه امور تیم باشم. این موضوع به انرژی زیادی نیاز دارد.\"

لام همچنین در مورد دیدار نیمه نهایی جام جهانی مقابل برزیل که با پیروزی 7-1 تیمش به پایان رسید، صحبت کرد و تاکید کرد که اصلا قصد تحقیر حریف را نداشتند:\" ما در این مورد صحبت کردیم که به بازی خودمان ادامه بدهیم و به حریف احترام بگذاریم.

همه بازیکنان تیم در نیمه دوم با چنین نگرشی به بازی رفتند. ما قصد نداشتیم ادا در بیاوریم یا حریف را مسخره کنیم. اگر بازی با اختلاف بیشتری به پایان می رسید، چیزی نبود که ما می خواستیم. ما تنها می خواستیم به حریف و هوادارانش احترام بگذاریم.\"

 

     
آی اسپورت
2014-10-12 14:32:46
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر